جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تفاوت لوگو و آرم تجاری در کرج

تفاوت لوگو و آرم تجاری در کرج

اگر به فکر ثبت نشانی خاص برای کسب و کارتان هستید و نیاز به اطلاعات در زمینه واژه هایی که در ثبت کاریرد دارد دارید و تفاوت لوگو و آرم تجاری در کرج را نمی دانید متن زیر راهنمای شما خواهد بود. با ما همراه باشید.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت لوگو در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

توضیح تفاوت لوگو و آرم تجاری در کرج

اصطلاحاتی از قبیل آرم، نشانه، سمبل واژگانی هستند که به صورت روزانه بر زبان گفتاری ما مردم کرج می آید و یا گاه و بی گاه شنیده می شوند. در این میان معنا و مفهوم این واژه ها چیزی است که دارای اهمیت خاصی دارد.

گاهی مشاهده می شود که بعضی از اشخاص میان آرم و لوگو تمایزی قائل نمی شوند و بسیاری از اشخاص گمان می کنند که لوگو معادل واژه آرم می باشد.

در حقیقت میان آرم و لوگو تمایزهای بسیار زیادی وجود دارد و تنها وجه مشترکی که دارند این می باشد که هر دو نشان دهنده خاص و منحصر به فرد به منظور یک شرکت یا هر عنوان دیگری می باشند.

در دنیای امروز از جمله وظیفه های طراح گرافیک طراحی آرم است. هر اداره و یا سازمانی در موعد شک گیری در راستای طراحی یک ارم به منظور شرکت اداره یا سازمان می باشد تا بدین صورت قادر باشد هویت و شخصیت اجتماعی خود را به دیگران معرفی کند. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که آرم نشانه مشخص و تعیین شده هر سازمانی می باشد و حکم مهر و امضای آن را دارد.

تفاوت لوگو و آرم تجاری در کرج

ثبت آرم تجاری در کرج

آرم واژه‌ای فرانسوی است که واژه «نشانه» مناسب‌ترین معادل برای آرم در زبان فارسی می‌باشد البته گاهی به جای آرم از کلمه «سمبل» نیز استفاده می‌شود.

آرم معرف شخصیت و هویت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هر گونه فعالیت می‌باشد. به همین دلیل بعضاً بایستی دربردارنده قابلیت‌های بین‌المللی (جهانی) باشد.

در حقیقت آرم یک عنوان گرافیکی نمی باشد بلکه یک نشانه و تصویر به صورت گرافیکی و ساده می باشد که هر شخصی با مشاهده این نشانه یا ارم قادر می باشد به راحتی تشخیص دهد که این ارم به عنوان خاصی مربوط است اما این امکان وجود دارد که هیچ کس متوجه نشود که این نشانه مربوط به چه عنوان خاصی می باشد به همین منظور در کنار این نشانه یا آرم اسم مربوط به شرکت و یا که به طور معمول اسم خاصی می باشد را قرار می دهند.

در واقع آرم بیانگر چیزی می باشد که در ذهن شخص بر معنا و مفهوم و یا هر چیز دیگری دلالت می نماید و در بسیاری از موارد مانند نام تصویری به منظور شخص، مکان، شرکت محسوب می شود.

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین موضوع های رشته گرافیک آرم می باشد. قابل ذکز است که طراحی و ترسیم یک نشان موفق بیان کننده توانایی فکری و اجرایی هنرمند است. زیرا که با کم ترین عامل های چشمی و ایجاد فرم هماهنگ و واحد می بایست دربردارنده  گفتاری به صورت روان،ساده و زیبا باشد.

در جهت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت برند و علائم تجاری می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

ثبت لوگو در کرج

در حالت کلی لوگو تصویر نام می باشد. لوگو نامی به صورت تصویری می باشد كه به صورت ساده، مختصر، مؤثر و موجز، موضوع را تجسم می‌ نماید. هر لوگو دربردارنده كاربرد و عملكرد معینی می باشد كه در جامعه ما حدود آن مشخص نمی باشد.

در حقیقت لوگو یک عنوانی می باشد که با شکل ها و تصویرهای مختلف گرافیکی که حاصل تفکر و تخیل طراح می باشد به وجود می آید.

در نتیجه ایجاد یک آرم  به معنای ساخت یک لوگو و آرم برای شرکت و مدیریت و برنامه ریزی و رساندن آن به اوج اقتدار و با شهرت زیاد یعنی برند شدن لوگو شما می باشد. پس زمانی شرکت می تواند ادعا کند که آرم دارد که محصولات او در بین مشتریان ممتاز باشد و بتواند به عنوان بهترین خود را در جامعه مشتریان نشان دهد. آرم یعنی بهترین بودن لوگو در بین سایر لوگوها و این تفاوت مفهومی آرم و لوگو می باشد.

بنابر این لوگو و آرم  در اصل یکی می باشند و نیازی نمی باشد که به منظور ثبت بین لوگو و برند تفاوتی به وجود بیاید. آنچه در اداره مالکیت صنعتی ثبت می شود آرم یا علامت تجاری نامیده می شود در واقع لوگو یا آرم یک شرکت تجاری و یا فرد حقیقی است و زمانی این آرم به برند تبدیل می شود که خواسته های سازمان را به خوبی منتقل کند و جایگاه بهترین را که شرکت به دنبال او بود به دست بیاورد.

بنابراین بهتر است این گونه توصیف شود که لوگو بایستی به ثبت برسد و سپس تلاش شود تا لوگو بتواند تبدیل به برند شود.

فرق اساسی لوگو با ارم تجاری در کرج

اما این ها تماما ظاهر امر و دیدگاه مشتریان و جامعه هدف یک شرکت می باشد. آنچه اهمیت دارد تعریف این دو یعنی لوگو و ارم می باشد که از نقطه نظر قانون و اداره مالکیت صنعتی هر دو به عنوان علامت تجاری یک شرکت و فرد حقیقی شناخته می شوند و برای ثبت و نگهداری آنها تمامی مراحل و مدارک یکسان هستند.

به یاد داشته باشید آرم و لوگو در نزد قانون و مشتریان با یک دیگر تفاوت هایی دارند و مشتری زمانی علامت و نشانه شرکت شما را به عنوان برند می شناسد که تعریف و تمجید آن را از تمامی مشتریان و مصرف کنندگان شنیده باشد و هم چنین در هنگام خرید و نیاز به آن تنها به آن محصول بدون در نظر گرفتن نام های دیگر فکر کند و در واقع روح و روان و عقل و دانش او محصول شما را انتخاب کند.

موسسه ثبت بین الملل می تواند بهترین راهنمای شما در زمینه ثبت لوگو در کرج و ثبت آرم تجاری در کرج باشد هم اکنون می توانید به کارگروه و کارشناسان بین الملل تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها