استعلام اسم شرکت بدون نیاز به صرف زمان زیاد

استعلام اسم شرکت

اسم شرکت جزو موارد مهمی است که سالهای سال کسب و کار تجاری را با آن می شناسند پس باید با دقت و تخصص انجام شود از این رو انجام استعلام اسم شرکت راهکاری مناسب برای جلوگیری از اضافه کار است. در ادامه نکات مهمی را در زمینه نحوه استعلام اسامی شرکتها ذکر می کنیم.

استعلام اسم شرکت

نام شرکت از ارکان اساسی ثبت شرکت، وجه تمایز میان سایر شرکت‌ها بوده وسبب تفکیک فعالیت شرکت شما در بین شرکت‌های دیگر می‌شود. مطالعات بر روی شرکت‌های ثبت‌ شده نشان می‌دهد که نام شرکتی که هوشمندانه انتخاب شده است، آینده‌ پیروزمندانه ‎‌تری در انتظارش است. اولین قدم برای انتخاب اسم هوشمندانه‌ی شرکت، استعلام جهت نام شرکت می‌باشد.

اسم شرکت معرف شرکت و موضوع فعالیت شرکت می باشد و برروی بازاریابی شرکت تاثیر مستقیمی دارد. بنابراین بایستی با دقت نظر و عاقلانه انتخاب شود. از جانب دیگر انتخاب اسم شرکت منحصراً محدود به سلیقه موسسین شرکت نمی باشد و باید نظر اشخاص بسیاری از قشرهای جامعه را به خود جلب کند و برای آن ها هم جذاب باشد.

تحقیقات نشان داده است شرکت هایی که به درستی اسم خود را انتخاب کرده اند بسیار موفق تر از اشخاصی بودند که از اسم های کلیشه ای و تکراری جهت شرکت خود استعمال نموده اند.

نحوه استعلام اسم شرکت

روش اول: با مراجعه به سایت با نشانی ilrenc.ir می‌توانید در سامانه‌ی شناسه‌ی ملی اشخاص حقوقی کشور، نام موردنظر خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که اسم شرکت انتخابی شما قبلاً ثبت نشده باشد.

روش دوم: به سامانه‌ ثبت شرکت‌ها  رجوع نموده و اسم شرکت موردنظر خود را توسط این سامانه ثبت نمایید و لازم به ذکر است که این سامانه مرجع معتبرتری جهت استعلام نام شرکت‌ های ثبت‌ شده می‌باشد.

روش سوم: وارد کردن اسم موردنظر شرکت در بخش آگهی‌ های قانونی در پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی قوه‌ قضاییه با توجه به عدم تکراری بودن اسم انتخابی مورد نظر.

استعلام اسم شرکت

چرا باید به استعلام اسم شرکت بپردازیم؟

همان‌طور که می‌دانید، در جهان امروزی، روزانه شرکت‌های بسیاری اقدام به ثبت می‌نمایند، پس هرچه پیش رویم، دامنه‌ محدودتری برای انتخاب اسم شرکت خواهیم داشت. علاوه بر این، نام‌های کلیشه‌ای به هیچ عنوان برتری شما را نسبت به شرکت‌ های دیگر نمایان نمی‌کند؛ بنابراین اولا باید از انتخاب اسامی کلیشه‌ ای صرف نظر کرد و از اسامی ثبت‌ شده نیز آگاهی یافت.

ثانیاً جهت عدم تکراری بودن اسم شرکت شما که موجب رد تقاضای شما می‌شود، استعلام شرکت ضروری می‌ باشد چرا که بهترین اسامی شرکت‌های ثبت‌شده امکان ثبت مجدد را ندارند.

نکته مهم در استعلام اسم شرکت

در پایان ذکر یک نکته ضروری است. به دلیل روزافزون بودن اسامی شرکت‌های ثبت‌ شده، ملزوم به رعایت نکات و محدودیت‌ هایی همانند ” استفاده از چهار واژه، زیرا افزایش واژه‌ها قابلیت تفکیک میان شرکت‌ها را فراهم می‌آورد” و ” پرهیز از استفاده از کلمات لاتین و مخالف با شئونات اسلامی” نیز هستیم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها