جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت لوگو در کرج

ثبت لوگو در کرج
امکان اشتباه گرفتن ماهیت لوگو و برند در زمان ثبت بسیار است، از این رو بهتر است در ابتدا تفاوت ثبت برند را با لوگو بدانید سپس اقدام به تسلیم مدارک برای ثبت لوگو در اداره مالکیت صنعتی کنید. در متن زیر ما نکات تخصصی در زمینه ثبت لوگو را ارائه می کنیم.

ثبت لوگو در کرج

از اشتباهات رایج در سطوح مدیریت و عوام استفاده نابجا از واژه های برند به جای نام تجاری, لوگو و آرم است. لوگو فقط نشانی از سازمان است در حالیکه برند ماندگاری نام سازمان در ذهن و روح مشتریان است طبق گفته کاتلر وقتی می توانیم بگوییم برند موفقی هستیم که در روح و قلب مشتری نفوذ کرده و مشتری در هنگام مواجه با چندین نام نیازی به تفکر و تکاپو در ذهن خود نداشته باشد و بی نیاز از تفکر محصول یا خدمات ما را انتخاب نمایند.

برای ثبت برند در کرج ابتدا باید اظهارنامه ثبت برند را در سامانه مالکیت صنعتی ( قسمت ثبت علائم تجاری ) تکمیل کنید. برای این منظور به نشانی http://ip.ssaa.ir  مراجعه نموده و مراحل ثبت را به ترتیب ذیل گام به گام طی نمایید.

لوگو یک نشان به صورت تصویری می باشد که به منظور تبیین نمودن یک موضوع، عبارت و یا تلقین نمودن یک موضوع و شناساندن و معرفی کردن یک شرکت، محصولات، خدمات، سایت و غیره در کرج از آن استفاده می شود.

به طور معمول لوگوها به نحوی طراحی و ترسیم می گردند که در حالی که ساده می باشند اما در برگیرنده بیشترین اطلاعات و یا علامت های تصویری می باشند.

لوگو می بایست طبق قانون تجارت ایران ثبت گردد اما چنانچه به ثبت برسد باید به وسیله دولت از لوگویی که به ثبت رسیده است محافظت و صاحب لوگو مورد حمایت واقع گردد.

به دلیل رقابت های زیادی که در موضوع های مختلف تجاری و اقتصادی در میان گونه های شرکت های داخلی و شرکت های خارجی موجود می باشد بهترین راه حل به منظور جلوگیری و ایجاد مانع جهت عدم استعمال افراد سودجو از علامت و ضرر ننمودن مالک لوگو به ثبت رساندن لوگو می باشد.

مراحل ثبت لوگو در کرج

 1. انتخاب نوع اظهارنامه
 2. درج مشخصات مالک
 3. بارگذاری مدارک نامبرده و بررسی دوباره و تایید اطلاعات
 4. پرداخت هزینه ثبتی از طریق اینترنت
 5. دریافت شماره اظهارنامه و رمز از طریق تلفن همراه
 6. پس از اتمام مراحل فوق، کد رهگیری به شخص ارائه می گردد. سپس نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که شخص متقاضی می بایست آن را به همراه سایر مدارک به آدرس مرکز ارسال نماید.
 7. در این مرحله تقاضا در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت و کارشناس مربوطه نظر خود را در رابطه با ثبت لوگو در کرج اعلام می نماید. در صورت موافقت، مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود و سپس از طریق سامانه در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و پس از طی یک ماه وارد پرونده سامانه اداره مالکیت صنعتی می گردد.
 8. در صورت قبولی برند شما در سامانه و عدم اخطار نقص پرونده یا رد پرونده مجوز آگهی نوبت اول داده شده و آن را در روزنامه رسمی کشور منتشر می‌نمایید.
 9. پس از انتشار آگهی، اصل تمامی مدارک باید به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود و هزینه‌های آگهی روزنامه رسمی و حق الثبت هم پرداخت شود.
 10. پس از ۱ ماه اگر اعتراضی به برند نشد برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند می‌ توان اقدام نمود و برند را با اعتبار ۱۰ سال و با قابلیت تمدید اعتبار را در کرج به ثبت رساند.

ثبت لوگو در کرج

ثبت لوگو در کرج با مشاوره حقوقی

لوگو یا همان نشان تجاری با هدف ایجاد وجهه و تمایز بین خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخص حقیقی با شخصیت های حقیقی دیگر کاربرد دارد و به عنوان ابزاری برای معرفی شدن محصولات یک شرکت در بازار به کار می رود.

لوگو مطابق با قانون تجارت ایران الزاما نباید به ثبت برسد ولی در صورتی که به ثبت برسد باید توسط دولت برای حفظ حقوق و مالکیت آن برای فرد ثبت کننده و مالک برند حمایت شود. هر چند به دلیل رقابت زیادی که در موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری در بین انواع شرکت های داخلی و خارجی وجود دارد بهتر است برند یا لوگو به ثبت برسد تا فرد یا افرادی از منافع و اعتبار ان به نفع خود و ضرر صاحب برند استفاده نکنند.

بنابراین باید برای ثبت لوگو مراحل زیر دنبال شود:

برای ثبت لوگو باید مراحل قانونی به درستی دنبال شود. بهتر است تمامی این مراحل با نظر و دیدگاه مشاورین متخصص در ثبت شرکت بین الملل دنبال شود تا جلوی هزینه های اضافی و دوباره کاری ها گرفته شود. متقاضی ثبت لوگو باید مدارکی که در ادامه توضیح داده خواهد شد را تهیه و سپس طبق روال زیر موضوع ثبت لوگو را دنبال کند.

ثبت لوگو در کرج

شخصی که قصد دارد لوگو خود را در کرج به ثبت برساند بایستی در هر عرصه ای که مجوز فعالیت را دریافت نموده است لوگو را هم در همان عرصه به ثبت برساند. در صورتی که لوگو را به صورت فارسی به ثبت رسانده است نیازمند به کارت بازرگانی نمی باشد اما در صورتی که از حروف لاتین (غیرفارسی) استعمال نموده است می بایست کارت بازرگانی خود را دریافت نماید لازم به ذکر است که این لوگو نبایستی با لوگویی تشابه داشته باشد.

مزایای ثبت لوگو در کرج

 • لوگو قادر می باشد ترکیبی از علامت ها، نشانه ها، حروف و غیره باشد که وجهه و مشخصه باشد.
 • طراحی و ترسیم لوگویی که زیبا و کارآمد باشد مهم و بااهمیت می باشد و در مشهوریت و معروفیت یک برند اهمیت به سزایی در نظر مخاطبان دارد.
 • ثبت لوگو قسمتی از کسب و کار محصول و یا هویت است.
 • لوگو به عنوان نشان تجاری، برند و هویت اداره شما محسوب و شناخته می شود.
 • در موارد بسیاری عکس یک لوگو نخستین چیزی می باشد که با شنیدن یک اسم به ذهن شما می رسد مانند نایک، آدیداس، اپل .

ثبت قانونی لوگو در کرج

مرحله های ثبت لوگو بایستی به صورت قانونی کامل و جامع سپری شود. مطلوب است کلیه این مرحله ها زیر نظر و دیدگاه مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ثبت بین الملل سپری شود تا بدین وسیله از هزینه های اضافی و مجدد کاری جلوگیری شود.

در خواست ثبت لوگو می بایست مدارکی را که در ادامه به آن خواهیم پرداخت را تهیه و تدوین نماید و سپس مطابق روند ذیل مبحث ثبت لوگو را به پایان برساند.

ورود و ثبت نام در سایت مالکیت معنوی و در قسمت ثبت علائم تجاری

برای این امر شما بایستی مدارک را تهیه و تدوین نموده باشید بعد از آن به سایت اداره مالکیت معنوی به آدرس sherkat.ssaa.ir رجوع نمایید.

آدرسی که در فوق ذکر شده است به اداره مالکیت صنعتی تعلق دارد اما در زمان ورود به سایت در قسمت سمت چپ بایستی اداره مالکیت معنوی را انتخاب و وارد شوید. بعد از ان تقاضا را وارد نمایید و تمامی مدارک و مستندات و اظهارنامه لوگو را در این قسمت طبق عملکرد ها وارد نمایید.

مدارک برای ثبت لوگو در کرج

اشخاص حقوقی

 • یک رونوشت از آگهی تاسیس ، هر گونه  تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس همراه با قید تغییرات ارائه گردد.
 • یک رونوشت از مجوز های شرکت دربردارنده  پروانه بهره برداری و جواز تاسیس ارائه گردد.
 • رونوشت کارت بازرگانی به اسم شرکت یا مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 • یک نمونه از لوگو تجاری مورد درخواست در اندازه های  10*10 سانتی متر ارائه گردد.
 • مهر شرکت ارائه گردد.

اشخاص حقیقی

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی درخواست کننده ارائه گردد.
 • رونوشت جواز کسب و یا هرنوع مجوز فعالیت ارائه گردد.
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام اسم در خواست کننده ارائه گردد.

هزینه ثبت لوگو در کرج

برای آگاهی درباره هزینه ثبت لوگو در کرج می توانید با ثبت بین الملل تماس بگیرید و به طور دقیق از هزینه های ثبتی آن مطلع شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها