ما در این مقاله برآنیم تا در مورد مراحل ثبت لوگو در کرج مطالب مفیدی را به اشخاصی که در صدد ثبت لوگو در کرج می باشند ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

زمانی که محصول و یا خدماتی در کرج به بازار عرضه می شود توسط لوگوی آن هویت شرکت و یا موسسه آن شناسایی میشود جهت مطالعه بیشتر مقاله ذیل را دنبال کنید:

لوگو چیست؟

لوگو یک نشان به صورت تصویری می باشد که به منظور تبیین نمودن یک موضوع ،عبارت و یا تلقین نمودن یک موضوع و شناساندن و معرفی کردن یک شرکت، محصولات، خدمات، سایت و ....در کرج از آن استفاده می شود.

به طور معمول لوگوها به نحوی طراحی و ترسیم می گردند که در حالی که ساده می باشند اما دربرگیرنده بیشترین اطلاعات و یا علامت های تصویری می باشند.

لوگو می بایست طبق قانون تجارت ایران ثبت گردد اما چنانچه به ثبت برسد بایستی به وسیله دولت از لوگویی که به ثبت رسیده است محافظت و صاحب لوگو مورد حمایت واقع گردد.

به دلیل رقابت های زیادی که در موضوع های مختلف تجاری و اقتصادی در میان  گونه های شرکت های داخلی و شرکت های خارجی موجود می باشد بهترین راه حل به منظور جلوگیری و ایجاد مانع جهت عدم استعمال افراد سودجو از علامت و ضرر ننمودن مالک لوگو به ثبت رساندن لوگو می باشد.

ثبت لوگو در کرج

شخصی که قصد دارد لوگو خود را در کرج به ثبت برساند بایستی در هر عرصه ای که مجوز فعالیت را دریافت نموده است لوگو را هم در همان عرصه به ثبت برساند.در صورتی که لوگو را به صورت فارسی به ثبت رسانده است نیازمند به کارت بازرگانی نمی باشد اما در صورتی که از حروف لاتین(غیرفارسی) استعمال نموده است می بایست کارت بازرگانی خود را دریافت نماید لازم به ذکر است که این لوگو نبایستی  با لوگویی تشابه داشته باشد.

مزایای ثبت لوگو در کرج

 1. لوگو قادر می باشد ترکیبی از علامت ها،نشانه ها،حروف و....باشد که وجهه و مشخصه باشد.
 2. طراحی و ترسیم لوگویی که زیبا و کارآمد باشد مهم و بااهمیت می باشد و در مشهوریت و معروفیت یک برنداهمیت به سزایی در نظر مخاطبان دارد.
 3. ثبت لوگو قسمتی از کسب و کار محصول و یا هویت است.
 4. لوگو به عنوان نشان تجاری،برند و هویت اداره شما محسوب و شناخته می شود.
 5. در موارد بسیاری عکس یک لوگو نخستین چیزی می باشد که با شنیدن یک اسم به ذهن شما می رسد مانند نایک،آدیداس،اپل و....

مراحل ثبت لوگو در کرج

مرحله های ثبت لوگو بایستی به صورت قانونی کامل و جامع سپری شود.مطلوب است کلیه این مرحله ها زیر نظر و دیدگاه مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ثبت بین الملل سپری شود تا بدین وسیله از هزینه های اضافی و مجدد کاری جلوگیری شود. در خواست ثبت لوگو می بایست مدارکی را که در ادامه به آن خواهیم پرداخت را تهیه و تدوین نماید و سپس مطابق روند ذیل مبحث ثبت لوگو را به پایان برساند.

ورود و ثبت نام در سایت مالکیت معنوی و در قسمت ثبت علائم تجاری

برای این امر شما بایستی مدارک را تهیه و تدوین نموده باشید بعد از آن به سایت اداره مالکیت معنوی به آدرس sherkat.ssaa.ir رجوع نمایید.

آدرسی که در فوق ذکر شده است به اداره مالکیت صنعتی تعلق دارد اما در زمان ورود به سایت در قسمت سمت چپ بایستی اداره مالکیت معنوی را انتخاب و وارد شوید.بعد از ان تقاضا را وارد نمایید و تمامی مدارک و مستندات و اظهارنامه لوگو را در این قسمت طبق عملکرد ها وارد نمایید.

هزینه ثبت لوگو در کرج

برای آگاهی درباره هزینه ثبت لوگو در کرج می توانید با ثبت بین الملل تماس بگیرید و به طور دقیق از هزینه های ثبتی آن مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت لوگو در کرج

اشخاص حقوقی

 1. یک رونوشت از آگهی تاسیس ، هر گونه  تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس همراه با قید تغییرات ارائه گردد.
 2. یک رونوشت از مجوز های شرکت دربردارنده  پروانه بهره برداری و جواز تاسیس ارائه گردد.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به اسم شرکت یا مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 4. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 5. یک نمونه از لوگو تجاری مورد درخواست در اندازه های  10*10 سانتی متر ارائه گردد.
 6. مهر شرکت ارائه گردد.

اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی درخواست کننده ارائه گردد.
 2. رونوشت جواز کسب و یا هرنوع مجوز فعالیت ارائه گردد.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به نام اسم در خواست کننده ارائه گردد.

متقاضیان محترم چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبت لوگو در کرج با سوال و موردی روبرو شدید می توانید با ثبت بین الملل تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی