جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

در مقاله پیش رو سعی داریم تا مزایای ثبت شرکت دانش بنیان را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به یادآوری است که این موسسه حقوقی به عنوان یکی از معتبرترین مراکز ثبتی کشور، قادر است با بهره از ظرفیت عالی کارکنان با تجربه خود جهت ثبت شرکت خود در کوتاه ترین زمان اقدامات مقتضی را بعمل آورد. فقط کافی است  با کارشناسان فوق حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.

شرکت دانش بنیان چیست؟

به سبب آیین نامه تشخیص شرکت ها و موسسه های دانش بنیان شرکت های دانش بنیان موسسه های خصوصی یا تعاونی می باشند که جهت افزایش و توسعه علم و ثروت پیشرفت اقتصادی بر پایه و اساس دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گستزش اختراع و نوآوری و در نهایت تجاری سازی نتیجه های نحقیق و توسعه در زمینه فناوری های برند و باارزش افزوده ی زیاد تشکیل می گردد.

ثبت شرکت دانش بنیان

درباره مزایای ثبت شرکت دانش بنیان

به شرکتی، شرکت و موسسات دانش بنیان خصوصی یا تعاونی  اطلاق می شود که با هدف افزایش دانش و ثروت، گسترش اقتصاد مبنی بر دانش، و به عینیت بخشیدن اهداف علمی و اقتصادی کشور از جمله توسعه و استفاده از اختراعات و ابداعات و عرضه بازاری نتایج حاصله از تحقیق و توسعه نظیر طراحی و تولید محصول و ارائه سرویس در زمینه های تکنولوژی برتر با ارزش افزوده زیاد در زمینه تولیدان نرم افزاری تشکیل شده باشد.

معافیت مالیاتی، مستثنی شدن از پرداخت عوارض حقوق گمرکی و سودتجاری و عوارض مالیاتی برای 15 سال و ارائه تسهیلات کم بهره کوتاه یا بلندمدت و یا بی بهره از جمله حمایت هایی است که دولت از شرکت های  دانش بنیان بعمل می آورد.  در بخش بعدی مهمترین منافع و امتیازات ثبت شرکت دانش بنیان را توضیح می دهیم.

ادامه مطلب
اسم شرکت چگونه تغییر می کند ؟

اعطای کمک

شرکت ها و موسسات دانش بنیان درصورتی حائز شرایط دریافت کمک تا 20% هزینه فعالیت های تحقیقی و ارتقای مستندات را دریافت می دارند که طبق ماده 5 ایین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ، حداقل 50 نفر کارشناس با 5سال سابقه در استخدام خود داشته باشند و شرکت بزرگی با شراکت دانشگاه ها و شرکت های داخلی و خارجی تشکیل داده باشند که بیشترین سهامدارآن ، موسسات دانش بنیان داخلی باشد.

اخذ تسهیلات مالی

شرکت های نوپا درصورتی مجاز به دریافت تسهیلات حداکثر 1000000000ریالی قرض الحسنه با کارمزد 4% می شوند که با در اختیار داشتن برنامه مدونی به دنبال ارتقای تکنولوژی، یا کسب آن یا ساختن نمونه اولیه باشند. دریافت تسهیلات بیشتر از مبلغ فوق، مستلزم تایید کمیته صندوق اعتباری پس از ارزیابی و بررسی های جامع می باشد.

شرکت های دانش بنیانی نوپایی که با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه 1000000000ریالی با موفقیت به مقاصد مدنظرشان دست یافته اند ، در اولویت دریافت تسهیلات قرض الحسنه تا حداکثر3000000000ریالی صندوق قراردارند.

مضاف بر اینکه شرکت های دانش بنیان نوپا از تسهیلاتی تا حداکثر 1000000000ریال برای برنامه های وابسته به سرمایه در گردش، خرید تجهیزات جهت گسترش زیرساخت ها برخوردار می شوند.

بعد از انجام ارزیابی طرح های تجاری، شرکت ها و موسسات دانش بنیان طبق ماده 7 آیین نامه مذکور از تسهیلات قرض الحسنه با دوره بازپرداخت 3ساله جهت ثبت اختراع ، کسب فناوری و نمونه سازی برخوردار می شوند.

لیزینگ محصولات دانش بنیان

چنانچه شرکت دانش بنیان برای محصولاتش متقاضی یا خریدار داشته باشد می تواند تسهیلات لیزینگ (فروش اقساطی) دریافت نماید.

ادامه مطلب
روند ثبت شرکت در همدان

در این راستا درماده 12 آیین نامه مقرر شده: صندوق اعطای تسهیلات لیزینگ ، فروش اقساطی یا غیره از طریق صندوق عامل جهت پشتیبانی از بازار محصولات و سرویس های دانش بنیان عمل می کند.

حمایت از صادرات

شرکت های دانش بنیان با کسب گواهی نامه شرکت های دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجاز به استفاده از تسهیلاتی نظیر نقل و انتقال مالی ، کسب پروانه و استانداردهای بین المللی، طراحی صنعتی و بسته بندی صادرات ، سرویس تبلیغاتی و بازاریابی بین الملل، خدمات بازرگانی و حمل و نقل ، مالکیت فکری و بررسی حق ثبت اختراع ، مشاوره و نگارش و گردآوری برنامه صادراتی و آموزش می گردند.

معافیت مالیاتی و گمرکی شرکت های دانش بنیان

شرکت ها یا موسسات دانش بنیان درصورتی شامل معافیت مالیاتی ماده 105 قانون مالیات مستقیم و پرداخت عوارض و حقوق گمرکی و سود بازرگانی و عوارض صادراتی می شوند که در راستای در اجرای مواد 20 و 21 آیین نامه اجرایی ، درآمد مشمول مالیات شرکت ها و موسسات دانش بنیان از قراردادها و فعالیت های تحقیق و توسعه ، تجاری سازی و تولید کالا و سرویس های دانش بنیان درزمینه تکنولوژی برتربا ارزش افزوده بسیار زیاد علی الخصوص تولید نرم افزارهای مربوطه بدست آمده باشد . این معافیت به مدت 15 سال از تاریخ صدور جواز برای شرکت مربوطه محاسبه می شود.

ضمانت و بیمه

این صندوق ها با عرضه ضمانت نامه معتبر ، کمبود ضمانت تسهیلات درخواستی شرکت ها و موسسات دانش بنیان را جبران می کنند  ( ماده 14)

ادامه مطلب
گام به گام ثبت شرکت در ساری

اشخاص کارآمد شرکت های دانش بنیان از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برخوردار می شوند. در این رابطه شخص حائز شرایط لازم با معرفی به ستاد کل نیروهای مسلح ، یک برنامه تحقیقاتی مورد نیاز یکی از سازمان های دفاعی یا دولتی را برعهده گرفته و پس از انجام آن کارت پایان خدمت را اخذ می نماید. فرد متقاضی می تواند طبق نظر سازمان دفاعی یا دولتی برنامه تحقیقاتی را به شکل پاره وقت انجام دادو با شرکت دانش بنیان در ارتباط باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرگت دانش بنیان میتوان به موارد زیر نیز اشاره نمود :

  • ارائه مجوز استقرار
  • دوره های آموزشی
  • آزمایشگاه های خصوصی و خدمات آزمایشگاهی

نکته :

  1. شرکت ها و موسسات دانش بنیان درصورتی از حمایت های مذکور برخوردار می شوند که نهاد مجری حمایت ها از دبیرخانه کارگروه ارزیابی و شناسایی شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا کسب اطلاعات کرده و تاییدیه دبیرخانه مذکور را اخذ کرده باشد.
  2.  شرکت های دانش بنیانی که تسهیلات را جهت تولید فناوری بکار نبرده باشند و یا مرتکب نقض قانون شده باشند، طبق ماده 11 قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان توبیخ می شوند.

افراد مشتاق درباره شیوه بهره برداری از مزایا می توانند با مراجعه به سایت http://daneshbonyan.ir یا تماس با کارشناسان ما در موسسه حقوقی تخصصی بین الملل ، اطلاعات لازم را بدست آورند. موسسه ثبتی بین الملل با افتخار کارآمدترین سرویس های ثبت انواع شرکت ها را عرضه می دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها