ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

هر شرکت تجاری در شهر کرج باید بر اساس اصول معوقه در ادارات ثبت شرکت ها بصورت ثبت شرکت تجاری در کرج انجام گیرد، به منظور ثبت شرکت دانش بنیان در کرج به متن مناسبی مراجعه کرده اید. تمامی نکات مهم و کارا را ما در ادامه متن به شما ارائه می کنیم تا راهنمای مناسب شما باشد.

شرکت دانش بنیان در کرج

شرکت دانش بنیان هنگامی تشکیل می شود که اشخاص حقوقی جهت توسعه و کاربرد و گسترش اختراع و یا نوآوری به فعالیت بپردازند و یا به تجاری سازی نتایج تحقیقات و خروجی های اطلاعاتی و علمی در حوزه های مختلف اقدام نمایند و نتیجه فعالیت آنها تولید علم و دانش به منظور ارتقا و بهتر شدن شرایط و فضای کار و تجارت باشد.

این شرکتها برای فعالیت خود از ابزار و دستگاه های صنعتی یا آزمایشگاهی بهره نمی برند و تولید کننده کالا و خدمات نمی باشند و  شرکت های دانش بنیان تولید کننده دانش و اطلاعات تحقیقاتی می باشند.

این شرکتها به ارتفاع نیازهای اصلی بعضی از شرکت ها می پردازند و عنصر اصلی توسعه اقتصادی و زمینه های پیشرفت و بهبود تولیدات و خدمات را مهیا می نمایند.

از برجسته ترین فعالیتهای شرکت های دانش بنیان دارایی های غیر ملموس مثل طرح های صنعتی و مالکیت معنوی محصولات و خدمات می باشد. از مهم ترین موضوعات و مسائل حقوقی در شرکت های دانش بنیان حفاظت از این حقوق معنوی و اطلاعات می باشند.

برای ثبت شرکت دانش بنیان در ابتدا باید یک شرکت کاملا معمولی در اداره ثبت شرکت ها ثبت و پس از ثبت شرکت باید آن را به دانش بنیان تبدیل کرد.

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

 1. ثبت اختراع کالا یا محصول مورد نیاز
 2. اخذ مجوز لازمه برای ثبت شرکت دانش بنیان
 3. تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت به دانش بنیان در اداره ثبت شرکت های کرج

انواع شرکت های دانش بنیان در کرج

 • شرکت هایی که موسسین آن صرفاً از اعضا هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی باشند.
 • شرکت های دانش بنیان خصوصی که سهم خود دانشگاه از 50 درصد کمتر می باشد.
 • شرکت های دانش بنیان دولتی که سهم دانشگاه ها در این شرکت ها بیش از 50 درصد می باشد.

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

 • مدارک ثبتی شرکت
 • مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • رزومه شرکت
 • آخرین اظهارنامه مالیاتی ارسال شده به سازمان امور مالیاتی کشور
 • آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا
 • مهر و سر برگ شرکت جهت درخواست ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

جهت ثبت شرکت دانش بنیان در شهر کرج پس از اینکه یکی از انواع شرکتهای تجاری در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسید با وجود شرایط ذیل می توان اقدام به ثبت این نوع از شرکتها نمود.

شرایط عمومی ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

حداقل دو سوم اعضای هیئت مدیره باید دارای شرایط ذیل باشند:

 • دارای مدرک کارشناس
 • حداقل ۳ سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند.
 • دارای حداقل یک اختراع ثبت شده ارزیابی شده داخلی یا یک اختراع بین المللی مرتبط با حوزه کاری شرکت باشند.
 • حداقل نیمی از درآمد شرکت در یک سال مالی گذشته شرکت، ناشی از فروش فناوری، کالا و یا خدمات دانش بنیان (شامل خدمات تحقیق و توسعه و طراحی مهندسی مرتبط با فهرست کالاهای دانش بنیان و خدمات تخصصی دانش بنیان) آن شرکت از طریق قرارداد باشد.
 • سابقه بیمه پرداختی برای حداقل ۳ نفر از کارکنان تمام وقت شرکت، حداقل ۶ ماه باشد. لذا مشخص می باشد که برای ثبت شرکت دانش بنیان الزام است که مدت حداقل ۶ ماه از تاریخ فعالیت شرکت ثبت شده در اداره ثبت شرکتها گذشته باشد. درخصوص توضیح شرایط عمومی ثبت شرکت دانش بنیان در کرج با کارشناسان موسسه بین الملل در ارتباط باشید.

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

شرایط اختصاصی ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

شرکت متقاضی باید علاوه بر دارا بودن شاخص های عمومی،واجد کلیه شرایط اختصاصی در یکی از دسته های ذیل نیز باشند:

 • شرکت های تولید کننده کالاهای دانش بنیان
 • شرکت باید تولید کننده کالا یا کالاهای دانش بنیان مطابق فهرست کالاهای دانش بنیان مصوب کارگروه باشد که در 2 سال گذشته آن ها را در قالب کالاهای جدید یا ارتقاء یافته عرضه کرده و دانش فنی آن را بواسطه انتقال یا ایجاد دانش فنی،از طریق فعالیت های تحقیق و توسعه،نهادینه

بر اساس آیین نامه تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان مصوب کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا یکی از شرط های لازم برای شرکت های تولید کننده و دانش بنیان، تولید کالاهای دانش بنیان می باشد.

شرایط پذیرش طرح های حمایتی برای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

شرایط پذیرش طرح های حمایتی به شرح ذیل می باشند:

تقویت اقتصاد ملی کشور، تقویت دفاع ملی کشور، اشتغال زایی، ارتقای سطح طرح ها از نمونه ی صنعتی و یا ارتقا سطح تکنولوژی، ارتقا از نمونه ضمیمه ی صنعتی محصول به نمونه ی صنعتی و تولیدی طرح هایی که از پتانسیل لازم و توان بالقوه جهت تجاری سازی و رسیدن به فناوری برتر در جهت اشتغال زایی، کسب درآمد برخوردار می باشند و حمایت از شرکت های دانش بنیانی که در بخش R & D بتوانند سطح توانمندی، تولید و یا کیفیت محصول خود را جهت افزایش توان تولید و رقابت پذیری یا دیگر شرکت ها و تولید کنندگان خارجی ارتقا دهند و با به کارگیری نخبگان، گامی در جهت اشتغالزایی داشته باشند.

لذا درباره امکان استفاده از مزایای قانونی در زمان ثبت شرکت، نمی توان اظهار نظر کرد و ارزیابی بر مبنای عملکرد شرکت ها پس از ثبت و فعالیت شرکت انجام می شود.

ویژگی های شرکت دانش بنیان در کرج

شرکت دانش بنیان، اساساً کالا تولید نمی کند و عموماَ، زمین یا ماشین آلات خاصی نیز ندارد. بلکه همیشه عده ای از افراد تحصیلکرده و با تجربه اطلاعاتی تولید می کنند که این اطلاعات، محصولات اصلی شرکت محسوب شده و برایش آن ها درآمدزایی دارد.

بحث طرح های صنعتی و مالکیت معنوی محصولات، همیشه از دغدغه های اصلی شرکت محسوب می شود که حفظ حقوق معنوی این اطلاعات، یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در شرکت های دانش بنیان می باشد، زیرا اصولاَ این دارایی ها قابل لمس نمی باشند.

محصولات دانش بنیان در کرج

 • حوزه هایی که وجود کالاهای دانش بنیان و یا فناوری برتر در آنها وجه غالب را دارد و متوسط فعالیتهای تحقیق و توسعه درآن ها بیشتر از سایر حوزه های فناوری و صنعتی است.نظیر حوزه های فناوری زیستی (پزشکی، کشاورزی، صنعتی و محیط زیست)، فناوری نانو (محصولات و مواد)، فوتونیک و اپیتک (موادقطعات و سامانه ها)، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، انرژ‌ی های نو (هسته ای و تجدید پذیر) دارو، الکترونیک، مواد پیشرفته، ساخت و تولید پیشرفته و هوافضا (پرنده ها، ماهواره ها و موشکها)
 • سایر حوزه ها و بخش هایی که وجود کالاهای دانش بنیان در آن ها غلبه ندارد، اما رسوخ فناوری های برتر و ظهور محصولات دانش بنیان در آن ها مشاهده می شود. (نظیر نفت و گاز، عمران و حمل و نقل، برق، معدن کشاورزی، آب و هوا)

شرکت های تولید کننده کالاهای دانش بنیان در کرج

شرکت باید تولید کننده کالا یا کالاهای دانش بنیان مطابق فهرست کالاهای دانش بنیان مصوب کارگروه باشد که در ۲ سال گذشته آن ها را در قالب کالاهای جدید یا ارتقاء یافته عرضه کرده و دانش فنی آن را بواسطه انتقال یا ایجاد دانش فنی، از طریق فعالیت های تحقیق و توسعه را ارائه می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها