همواره موادغذایی از نخستین نیازهای انسان می باشد و بازار مناسب و کارامدی به منظور تجارت درمیان فعالان اقتصادی و تجاری می باشد.بنابراین با به ثبت رسانیدن برند مواد غذایی در کرج می توانید یک قدم جلوتر از بقیه رقبا باشید.بیشتر مردم در خریدهای خود به دنبال برند های مواد غذایی می باشند که کیفیت خوبی دارند زیرا سلامتی آن ها برایشان مهم و با اهمیت می باشد.مواد غذایی تنوع بسیارزیادی دارد.مواد غذایی شامل انواع دسرها،نوشیدنی ها،غذاهای آماده و تولیدات صنعتی مانند چیپس و پفک و.......می باشد.بنابراین بعد از ثبت برند مواد غذایی در کرج به دلیل رقابت زیاد در این حوزه بایستی فعالیت ها و طبقه های برند خود را روز به روز گسترش داد و از راهبردهای تبلیغاتی و بازاریابی به منظور شناخت برند تجاری خود به مردم استعمال نمود.

مواد غذایی از آن جهت که با سلامت انسان در ارتباط می باشند و اینرارتباط به صورت مستقیم می باشد بایستی دربردارنده برند باشند تا بتوان به آن ها اعتماد نمود.هیچ کارخانه ای در کرج قادر نمی باشد بدون برند محصولات خود را وارد بازار نماید و به فروش برساند.به همین منظور شرکت های مواد غذایی در کرج بایستی با اخذ مجوز ثبت شرکت مواد غذایی و سپس ثبت برند مدیران فنی شرکت را که دربردارنده شرایط قانونی می باشند را مشخص نماید.

اگر می خواهید برای برند خود طرحی را ثبت کنید که دارای علائم لاتین می باشد، باید کارت بازرگانی را نیز در مدارک خود ارائه دهید. هم چنین اگر می خواهید اقدام به ثبت برند در کشورهای دیگر کنید، باید با ثبت بین المللی برند این کار را انجام دهید.

در صورتی که تمایل دارید به منظور برند خود در کرج طرحی را به ثبت برسانید که دربردارنده علامت های غیرفارسی می باشد بایستی کارت بازرگانی را هم در مدارک خود ارائه نمایید.هم چنین درصورتی که تمایل دارید به منظور به ثبت رسانیدن برند در کشورهای دیگر مبادرت نمایید بایستی با ثبت بین المللی برند این امر را به انجام برسانید. ثبت برند بین المللی مطابق با قوانین بین المللی و در شرکت ثبت جهانی برند، صورت می گیرد.

 چهار گروه اصلی مواد غذایی وجود دارد که به شرح ذیل می باشد

 •  گروه شیر و لبنیات : شیر، ماست، پنیر، کشک و بستنی.
 •  گروه گوشت، حبوبات و مغزها: انواع گوشت قرمز و سفید و سایر حبوبات .
 •  گروه نان و غلات: انواع نان، برنج، ماکارونی، گندم، جو و ذرت.
 •  گروه میوه ها و سبزیجات: انواع میوه ها و سبزیجات.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند مواد غذایی در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه متقاضی.
 2. رونوشت کارت بازرگانی متقاضی.
 3. رونوشت کارت ملی متقاضی.
 4. در صورتی که پروسه ثبت برند مواد غذایی در کرج به وسیله نماینده قانونی انجام می شود ، وکالت نامه ایشان باید ارائه گردد.
 5. نمونه برند در ابعاد 10 در 10 سانتی متر.

ب- اشخاص حقوقی

 1. رونوشت نسخه ای از آگهی تاسیس به همراه تغییرات آدرس، مدیر عامل، نام و روزنامه تاسیس.
 2. رونوشت مجوز های شرکت (جوز تاسیس و پروانه بهره برداری) در 1 نسخه.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به نام مدیرعامل شرکت یا شرکت.
 4. رونوشت شناسنامه مدیرعامل شرکت.
 5. رونوشت کارت ملی مدیرعامل شرکت.
 6. نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10 سانتی متر.
 7. مهر شرکت.
 8. در صورتی که پروسه ثبت برند مواد غذایی در کرج به وسیله نماینده قانونی انجام می شود،وکالت نامه ایشان باید ارائه گردد. 

در جهت به ثبت رسانیدن برند مواد غذایی در کرج بایستی قبل از هر چیزی از آن استعلام بگیرید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله استعلام برند قبل از ثبت مراجعه نمایید.

 مراحل ثبت برند مواد غذایی

عموما اولین گام در ثبت برند، استعلام آن می باشد، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد. پس از انتخاب برند و تأیید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید و اطلاعات و مدارک لازم را ارسال نمایید و کد پیگیری دریافت کنید.پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید. بعد از انتشار آگهی نوبت اول بایستی مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود، و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید. پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشد باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.

در انتها خاطرنشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با ثبت بین الملل در ارتباط باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...