شرکت دانش بنیان هنگامی تشکیل می شود که اشخاص حقوقی جهت توسعه و کاربرد و گسترش اختراع و یا نوآوری به فعالیت بپردازند و یا به تجاری سازی نتایج تحقیقات و خروجی های اطلاعاتی و علمی در حوزه های مختلف اقدام نمایند و نتیجه ی فعالیت آنها تولید علم و دانش به منظور ارتقا و بهتر شدن شرایط و فضای کار و تجارت باشد.

این شرکتها برای فعالیت خود از ابزار و دستگاه های صنعتی یا آزمایشگاهی بهره نمی برند و تولید کننده کالا و خدمات نمی باشند و  شرکت های دانش بنیان تولید کننده دانش و اطلاعات تحقیقاتی می باشند.این شرکتها به ارتفاع نیازهای اصلی بعضی از شرکت ها می پردازند و عنصر اصلی توسعه اقتصادی و زمینه های پیشرفت و بهبود تولیدات و خدمات را مهیا می نمایند. از برجسته ترین فعالیتهای شرکت های دانش بنیان دارایی های غیر ملموس مثل طرح های صنعتی و مالکیت معنوی محصولات و خدمات می باشد. از مهم ترین موضوعات و مسائل حقوقی در شرکت های دانش بنیان حفاظت ازاین حقوق معنوی و اطلاعات می باشند.

انواع شرکت های دانش بنیان 

 1. شرکت هایی که موسسین آن صرفا" از اعضا هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی باشند.
 2. شرکت های دانش بنیان خصوصی که سهم خود دانشگاه از 50 درصد کمتر می باشد.
 3. شرکت های دانش بنیان دولتی که سهم دانشگاه ها در این شرکت ها بیش از 50 درصد می باشد.

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

به منظور ثبت شرکت دانش بنیان می بایست ایده های علمی و خاص در دست داشته . جهت این امر باید متناسب با تحقیقات و توسعه صنعت ایده پردازی شود و قادر باشید سهم دانشگاه را نیز در ایجاد این شرکت به کار ببرید.برای اینکه بتوانید شرکت دانش بنیان به ثبت برسانید می بایست یک شخصیت حقوقی داشته باشید.لذا همانند سایر شرکتها ابتدا باید شرکت را قانونا" به ثبت رساند. ثبت شرکت سهامی خاص ، با مسئولیت محدود و یا تعاونی برای ثبت این شرکتها مناسب می باشند لکن شما می توانید با هرشخصیت حقوقی معتبری شرکت دانش بنیان را ثبت نمایید.

درخواست کننده می بایست به سامانه دانش بنیان مراجعه نماید و درخواست خود را به ضمیمه ی موضوعی که میخواهید به فعالیت در آن بپردازید در این سایت وارد کرده تا تقاضای او مورد کنترل و بررسی قرار گیرد. شرکت ها و موسساتی معیارهای موجود در آیین نامه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان را داشته باشند توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت های دانش بنیان مورد تایید قرار می گیرند و در صورتیکه مورد تایید واقع شوند به صندوق نوآوری و شکوفایی کشوری معرفی خواهند شد. طرح شما بعد از معرفی می بایست به این صندوق ارائه شود تا بتوانید از تسهیلات صندوق و حمایت دولت استفاده نمایید.

دوران حمایت از شرکت های دانش بنیان محدود می باشد و بعد از مدتی مجددا" مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.لذا باید اطلاعات کامل شرکت و فعالیت شما به معاونت فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت از طریق سامانه شرکت های دانش بنیان ارجاع داده شود. سپس به تقاضا به صندوق نوآوری و شکوفایی کشور ارائه شود.

ویژگی های شرکت دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان به امر تولید نمی پردازند و کالایی را تولید نمی کنند و زمین و ماشین آلات خاصی هم ندارند.در شرکت های دانش بنیان همواره تعدادی از اشخاص تحصیل کرده و با تجربه اطلاعاتی را تولید می نمایند که این اطلاعات محصولات اصلی شرکت شمرده می شود و سبب کسب درآمد آنان می گردد.از دغدغه های اصلی شرکت که همواره وجود دارد می توان به موضوع و مبحث مالکیت معنوی محصولات و طرح ها و ایده های صنعتی اشاره کرد به دلیلی اینکه این سرمایه و دارایی ها قابل لمس نیست بنابراین یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در شرکت های دانش بنیان حفظ حقوق معنوی این اطلاعات است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

 1. رزومه شرکت ارائه گردد.
 2. آخرین اظهارنامه مالیاتی  که به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده است ارائه گردد.
 3. آخرین فهرست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

برای کسب اطلاعات لازم درباره ثبت شرکت دانش بنیان می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی