ثبت شرکت در کرج در موسسه بین الملل توسط کارشناسان با تجربه ثبت شرکت در کرج انجام می شود

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

هریک از صاحبان حرف و مشاغل پیش از راه اندا ی کسب و کار خود سوالات زیادی در ذهنشان مطرح می شود. سوالاتی مانند اینکه چرا برای انجام فعالیت مورد نظر خود باید شرکت ثبت کنند ؟ و یا اینکه فعالیت در قالب ثبت شرکت چه محدودیتهایی را برایشان به همراه دارد ؟ مزایا و معیب ثبت شرکت چیست ؟ آیا با ثبت شرکت آیا بهتر می توان از تسهیلات بانکی بهره برد ؟ از لحاظ مالی ثبت شرکت فایده بیشتری دارد یا فعالیت شخصی ( حقیقی) سودآوری بیشتری خواهد داشت ؟ اگر شرکت ثبت کنیم آیا مالیات زیادی به آن تعلق می گیرد؟ برای ثبت شرکت چه مشکلاتی را باید پشت سر بگذاریم و چه مراحلی باید طی شود ؟ آیا  این کار زمان زیادی می برد؟ در پاسخ به این سوالات بهتر است بگوییم : برای انجام هرگونه فعالیت تجاری و یا خدماتی مستمر و برنامه ریزی  شده می توان از طریق ثبت یک شرکت و یا موسسه اقدام نمود و از امتیازات قانونی که  برای شرکتهای ثبت شده در نظر گرفته شده است برخوردار شد. بهترین روش برای انجام فعالیتهای گسترده با بازده مالی بالا و بلند مدت ، با هدف پیشرفت و رسیدن به مراتب  بالاتر و اهداف بزرگتر، ثبت یک شرکت و پیشبرد اهداف از طریق فعالیت تحت عنوان شرکت ثبت شده است. فعالیت تحت عنوان شرکت ثبت شده فواید گوناگون  و بعضا"  معایبی دارد که هر کس می بایست با توجه به شرایط و اهداف  خود آنها را بررسی نماید و نسبت به فعالیت به صورت حقیقی ( شخصی) یا حقوقی (با ثبت شرکت) تصمیم‌گیری نماید.

عناوین انواع شرکت های تجاری

•           شرکت سهامی  joint stock Co. •           شرکت با مسئولیت محدود   .limited liability co •           شرکت تضامنی  general partnership •           شرکت مختلط غیر سهامی  limited partner ship •           شرکت مختلط سهامیjoint stock partner ship •           شرکت نسبی  proportional liability partnership •           شرکت تعاونی تولید و مصرف  consumer and producer cooperative

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

توضحاتی در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود(Limited Liability Company) شرکت با مسئولیت محدود ساده‌ترین ومتداولترین نوع شرکت است و قراردادی است بین دو یا چند نفر به منظورانجام کارهای تجاری مانند فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و…  که در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این جهت با مسئولیت محدود (Ltd)نامیده می‌شود که علی رغم  شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در قبال  قروض و دیون شرکت محدود به آورده آنها در شرکت است و در صورت خسران مالی شرکت اموال شخصی آنها در امان خواهد بود. به عبارت دیگردرصورت ورشکستگی بستانکاران تنها می توانند طلب خود را از طریق سرمایه شرکت وصول نمایند ، و نسبت به اموال شخصی شرکا حقی نخواهند داشت. درنام شرکت با مسئولیت محدود حتما عنوان « با مسئولیت محدود» باید ذکرشود. درغیراین صورت شرکت به عنوان شرکت تضامنی شناخته می‌شود و شرکا درمقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهند داشت. به علاوه نباید هنگامثبت شرکت با مسئولیت محدود نام هیچ یک از شرکا در نام شرکت گنجانده شود زیرا که مطابق قانون با این شخص مانند شریک ضامن در شرکت تضامنی برخورد خواهد شد.
 • کمترین حد سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
اقل سرمایه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود  معادل یک میلیون ریال است که این سرمایه در تعهد شرکا بوده  و نیازی به واریز تمام یا قسمتی ازاین مبلغ نیست. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع فعالیت  و گستره آن  در نظر گرفته می شود  و بر مسائلی همچون دریافت تسهیلات بانکی ، انعقاد قراردادها ، اخذ نمایندگی‌ ، شرکت درنمایشگاههای تخصصی و ... بسیار تاثیر گذار می باشد. به هر روی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و تعیین سرمایه آن اجبار قانونی وجود ندارد و متقاضیان می توانند همان میزان اقل سرمایه یعنی یک میلیون ریال را در نظر بگیرند. همچنین نقل و انتقال سهم الشرکه درشرکت با مسئولیت محدود، پس از تنظیم صلح نامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم  صورتجلسه‌ و ارسال آن به اداره ثبت شرکت‌ها انجام می گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

توضیحاتی در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص(Private joint stock company) شرکت سهامی خاص ثبت شرکتی است که از لحاظ ساختاری شبیه به شرکت مسدولیت محدود بوده اما سرمایه در آن به قطعات سهم یا سهام تبدیل می گردد. شرکت سهامی خاص شرکت بازرگانی تلقی می گردد  و برای اخذ تسهیلات بانکی،  گرفتن نمایندگی‌های و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌های دولتی و نمایشگاهها  از اعتبار نسبتا" خوبی برخوردار است. به این دلیل به آن شرکت سهامی گفته می شود که سرمایه آن تبدیل به سهام می گردد. سهام شرکت‌های سهامی خاص در  بازار بورس قابل معامله  نیست اما توسط مردم به راحتی قابل دادو ستد می‌باشد. برخلاف شرکت با مسئولیت محدود در زمان ثبت شرکت سهامی خاص، باید تمام سرمایه آن در هنگام تاسیس توسط اعضا تامین  شده و بخشی از سرمایه در حساب بانکی تادیه گردد. همانطور که گفتیم شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود بی شباهت به یکدیگر نبوده و در هردو این شرکتها مسئولیت اعضا در صورت عدم کفایت به نسبت سرمایه یا سهام آنها می باشد و جهت وصول طلبهای شرکت دراموال شخصی آنها دخل و تصرفی وارد نمی شود.
 • ویژگی های اسم شرکت سهامی خاص
هنگام ثبت شرکت سهامی خاص باید بلافاصله قبل یا بعد از نام شرکت عبارت “سهامی خاص” در تمام اوراق، اعلامیه‌ها و آگهی‌های شرکت به‌‎طور شفاف  و روشن درج شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه  لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص  دست کم یک میلیون ریال(یکصد هزار تومان) می‌باشد که باید توسط خود موسسین تامین گردد که از این مبلغ  حداقل ۳۵% از آن  در حسابی به نام “شرکت در شرف تاسیس” نزد یکی از بانک‌ها سپرده‌گذاری می گردد.
 • افزایش سرمایه  در شرکت‌های سهامی خاص
از آنجایی که صاحبان شرکت سهامی خاص می توانند تا ۱۰ برابر سرمایه ثبت شده خود  از سیستم بانکی وام  بگیرند ، بنابراین در هنگام اخذ تسهیلات معمولا" باید افزایش سرمایه داشته باشند.
 • شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص
برای ثبت شرکت سهامی خاص  حضور حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس لازم می باشد. بهتراست تعداد اعضای هیات مدیره فرد باشد تا در تصمیم‌ گیری‌ها  برای احراز اکثریت و اقلیت مشکلی پیش نیاید. در شرکت سهامی خاص مدت تصدی  هیات مدیره حداکثر دو سال است. انتخاب بازرسین برای شرکت سهامی خاص الزامیست و که برای  یک دوره مالی یکساله انتخاب می‌شوند و طبق قانون بازرسین نباید نسبت نسبی و سببی با  اعضای هیات مدیره  ( سهامداران ) داشته  باشند.

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

•    توضیحاتی در خصوص ثبت شرکت سهامی عام (Public joint stock company) شرکت سهامی عام  نوعی شرکت سهامی است که برای انجام پروژه‌های کلان دولتی  به منظورعمران و آبادانی کشور وجودش ضروری می باشد.  برای ثبت شرکت سهامی عام تعداد سهامداران می تواند بسیار بیشتر از شرکت سهامی خاص باشد و به همین دلیل تجمع سرمایه های کوچک در اینگونه از شرکت‌ها سبب ایجاد یک سرمایه بزرگ شده که انجام فعالیتهای بزرگ اقتصادی را ممکن می سازد . بخشی از سرمایه شرکت سهامی عام از طریق فروش سهام به عامه مردم تامین می گردد. سهام شرکت سهامی عام در بورس اوراق بهادار معامله می گردد. در شرکت سهامی عام با فروش سهام به غیر موسسین (مردم) آنها می توانند هم در اجرای طرحهای بزرگ عمرانی صنعتی مشارکت داشته باشند و هم ازسود حاصله بهره ببرند.
 • نام شرکت سهامی عام
در شرکت سهامی عام باید قبل یا بعد از نام شرکت عبارت “سهامی عام” در تمام اوراق، اطلاعیه‌ها و آگهی‌های شرکت به‌‎طور شفاف و خوانا درج شود.
 • توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت سهامی عام
برای ثبت شرکت سهامی ، ابتدا باید سرمایه اولیه آن تامین گردد به همین منظور باید اعلامیه پذیره نویسی داده شود .پس ازاعلام پذیره ‌نویسی مردم می توانند به شعب بانک اعلام شده مراجعه و برگه‌ی تعهد سهم را امضاء و مبلغ آن را به حساب شرکت واریز نمایند. فروش سهام در شرکت سهامی عام به آسانی صورت گرفته ومنوط به توافق سایر سهامداران نمی باشد. . یکی از موارد مهم در ثبت شرکت سهامی عام ، طبق قانون تجارت ایران ذکر عنوان  ” سهامی عام ” در کلیه اوراق و اطلاعیه ها و آگهی های شرکت به شکل کاملا خوانا می باشد. نکته مهم دیگر میزان سرمایه اولیه می باشد که حداقل 5 میلیون ریال است. چنانچه سرمایه شرکت  به هرعلتی از این میزان کمتر گردد، حداکثرباید تا یک سال افزایش سرمایه دهید و سرمایه اولیه را به اندازه مقرر برسانید در صورت عدم حصول نتیجه  شرکت سهامی عام باید به نوع دیگری از شرکت های قابل قبول بدل شود.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

توضیحاتی در خصوص ثبت شرکت تضامنی(General partnership company) شرکت تضامنی به شرکتی گفته می شود  که با نام بخصوص برای فعالیت تجارتی بین دو یا چند نفر به شکل  تضامنی منعقد می‌شود و تفاوت این شرکت با شرکت مسئولیت محدود در این است که اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد٬ هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض می‌باشند اما در شرکت با مسئولیت محدود مسئولیت شرکا محدود به سرمایه آنها در شرکت است. بعد از شرکت‌ با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص، بیشترین درخواست ثبت مربوط به  شرکت تضامنی  می باشد.  منظور از عنوان تضامنی اشاره به ضامن یا ضمانت است  که به معنای این است که هریک از شرکا ضمانت پرداخت بدهی های شرکت را برعهده دارند. به طور معمول افراد علاقه ای به ثبت شرکت تضامنی ندارند چرا که مسئولیت زیادی به همراه دارد ، مگر در شرایطی که قانونگذار بنا برنوع فعالیت ،آنها را اجبار به  ثبت شرکت تضامنی کند.  به عنوان مثال : جهت تاسیس صرافی مرجع اعطای مجوز یعنی بانک مرکزی ثبت شرکت تضامنی برای افتتاح صرافی را ملزم می کند.
 • سایر موارد حقوقی در مورد شركت تضامني
همانطور که گفتیم پس از شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود بیشترین تقاضا متعلق به ثبت شرکت تضامنیاست. شرکت تضامنی شرکت شخص است زیرا شخصیت شرکا در آن بسیار مهم است. نص قانون اینگونه شرکت تضامنی را تعریف می کند : شرکت تضامنی قراردادی است که بین دو تا چند نفر با هدف انجام امورتجارتی برگزار می شود و در صورت عدم کفایت دارایی شرکت برای پرداخت دیون و بدهی ها هريك از شركا به تنهايي مسئول پرداخت تمام قروض شركت مي باشند و اگر شركا قراري بر خلاف مورد فوق بين خود مقرر نموده باشند . اين قرار در مقابل اشخاص ثالث كان لم يكن خواهد بود.ذکر نام یکی از شرکا بلافاصله پس از اسم شرکت الزامی است به علاوه عبارات « و شرکا» و « برادران»  و «همکاران »نیز باید آورده شود. برای ثبت شرکت تضامنی تمام سهم الشرکه نقدی وغیرنقدی باید پرداخت و تسلیم شود .تقسیم سود و زیان پس از ثبت شرکت تضامنی بر اساس میزان سهم الشرکه انجام می گرددو  مدیر در زمان  ثبت شرکت تضامنی می تواند از بین یا خارج از شرکا انتخاب گردد مسئولیت وی در مقابل شرکا مانند مسئولیت وکیل در مقابل موکل خود می باشد . واگذاری سهم الشرکه درشرکت تضامنی منوط به توافق همه شرکا می باشد و این به دلیل اهمیت شخص شرکا در ثبت شرکت تضامنی است. بستانکاران شرکت تضامنی می توانند طلب خود را از یک یا چند نفر یا همه شرکا مطالبه کنند. و هیچ یک از شرکا نمی توانند بر این اساس که بدهی شرکت از سهم الشرکه آنها بیشتر است از زیر بار پرداخت قروض شانه خالی کنند. و در صورت پرداخت ديون شركت توسط یکی از شركا اين شخص حق دارد به نسبت سهم الشركه به ساير شركا مراجعه نمايد و اگردراساسنامه ترتيب ديگري براي پرداخت ديون مقرر شده باشد در روابط فيمابين شركا آن امر مجري خواهد بود.
 • انتخاب اسم هنگام ثبت شرکت تضامنی
در نام شرکت تضامنی باید عنوان “شرکت تضامنی” به همراه حداقل  اسم یک نفر از شرکاء ذکر شود. در صورتی که  در نام شرکت اسم تمام شرکا آورده نشده باشد باید بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده است عبارت‌هایی از قبیل “و شرکا” یا “و برادران” قید شود مثلا" «شرکت تضامنی چگینی وشرکا»
 • میزان سرمایه  حداقل و مقدار سهم‌الشرکه در شرکت تضامنی
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت تضامنی  مانند شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود برابر با یک میلیون ریال می‌باشد. ثبت شرکت تضامنی زمانی رسمیت پیدا می کند  که تمام سرمایه نقدی پرداخت و سرمایه  غیر نقدی نیز زیر نظر تمام شرکا ارزیابی و تسلیم شده باشد. درثبت شرکت تضامنی تقسیم سود براساس سهم مشارکت شرکا می‌باشد، اما شرکا می‌توانند برای تقسیم سود طور دیگری تصمیم گیری نمایند.
 • شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین در ثبت شرکت تضامنی
 1. •       در ثبت شرکت تضامنی حضور دونفر شریک که حتما" یکی از آنها بالای 18 سال تمام سن دارد الزامی است.
 2. •       عضو شرکت تضامنی اگر کمتر از 18 سال سن داشته باشد ، تنها شریک محسوب می شود و نمی تواند عضو هیات مدیره باشد.
 3. •       شرکت تضامنی حداقل دارای یک مدیر بوده و حداکثری برای تعداد مدیران در این شرکت در نظر گرفته نشده است. البته بهتر است جهت سهولت تصمیم گیری تعداد هیات مدیره فرد باشد.
 4. •       اعضاء هیئت‌مدیره باید اقرار نمایند که کارمند دولت نیستند.
 5. •       اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری و جزایی باشند و اصطلاحا" عدم سوء پیشینه آنها احراز گردد.
 6. •       اعضاء هیئت‌مدیره در ثبت شرکت تضامنی برای مدت نامحدود در این سمت تصدی دارند و یا با توافق شرکاء برای مدت مشخصی تعیین سمت می گردند.
 7. •       انتخاب بازرس یا بازرسین در هنگام ثبت شرکت تضامنی کاملا اختیاریست!

ثبت موسسه در کرج

•    توضیحاتی در خصوص ثبت موسسه و مراحل تشکیل موسسات آنچه در مورد ثبت موسسات غیر تجاری لازم است بدانید : انواع شرکتها برای انجام امور تجاری و بازرگانی شکل می گیرند اما بسیاری ازفعالیتها درسطح جوامع محدود به امور تجاری نمی گردند. فعالیتهایی در حوزه های  فرهنگی، هنری، علمی، ادبی،مذهبی، آموزشی را نمی توان در قالب شرکت به ثبت رساند. برای انجام این قبیل امور قالب ثبتی موسسات غیر تجاری در قوانین پیش بینی شده است. این قبیل موسسات بنابر داشتن فعالیت غیرتجاری ، مالیات کمتری نیز پرداخت خواهند نمود. در تعریف موسسات غیر تجاری نصر قانون اینگونه می باشد: « مقصود از تشکیلات و ثبت موسسات غیر تجارتی مذکور در ماده 584 قانون تجارت کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجارتی از قبیل امور علمی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می شود، اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند. » بنابراین تعریف می توان موسسات را به دودسته تقسیم نمود : گروه نخست  موسسات غیر انتفاعی هستند که هدف از تاسیس و ثبت آنها کسب سود و منفعت نمی باشد.  موسساتی که مقصود از تشکیل آن‌ها جلب منافع وتقسیم آن بین اعضای خود نباشد اینگونه موسسات اصطلاحا موسسات غیر انتفاعی نامیده می‌شود. کلیه فعالیت‌های اجتماعی از قبیل انجمن‌های اسلامی و تخصصی و کانونهای علمی- تحقیقاتی  و احزاب و دستجات سیاسی در این گروه قرار می گیرند وهنگام ثبت این نوع موسسات اداره ثبت شرکتها مراتب را ازاداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام می‌نماید  و پس از وصول پاسخ مثبت نسبت به ثبت موسسه مبادرت می ورزد. گروه دوم موسسات به دنبال کسب منافع اقتصادی هستند اما به دلیل اینکه فعالیت غیر تجاری یا خدماتی انجام می دهند ، موسسات غیر تجارتی نامیده می‌شوند. بنابراین فعالیت‌هایی مانند  آموزشگاههای علمی و فنی و کلاس‌های زبان و مدارس غیر انتفاعی و موسسات گاز رسانی یا ارائه خدمات نظافتی ویا حقوقی و موارد دیگردر قالب موسسه غیرتجاری به ثبت رسیده و  بعضا برای ثبت برخی از این موسسات نیاز به اخذ مجوز خواهید داشت.
 • مدارک مورد نياز جهت ثبت موسسه
مدارک مورد نياز جهت ثبت موسسه به شرح زیر می باشند: •    1. کپی کارت ملی و کپی شناسنامه برابر اصل شده موسسین •    2.مجوز لازم در صورتی که موضوع فعالیت موسسه نیاز به مجوز داشته باشد. •    3.امضای مدارک ثبتی تنظیم شده توسط وکیل یا توسط اداره ثبت

مراحل ثبت شرکت در کرج

 • شریک خوب پیدا کنید

حداقل تعداد سهامداران برای ثبت شرکتی با مسئولیت محدود، ۲ نفر و در شرکت‌های سهامی خاص ۳‌نفر است. در گام اول باید شریک مناسبی برای خود پیدا کنید. مسئولیت هر سرمایه‌گذار در شرکتی با مسئولیت محدود، به اندازه میزان سرمایه اوست. کسی که سرمایه بیشتری در شرکت دارد حق رأی بالاتری هم دارد و به همین نسبت مسئولیت بالاتری در پرداخت دیون و بدهی‌های شرکت.

 • ورود به سامانه ثبت شرکت ها

یک راست سراغ پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت‌ها یا ثبت شرکت بین الملل بروید. در این سامانه به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه کنید. فرمی پیش روی شما ظاهر می‌شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم‌ها باید بنویسید. مشخصات اولیه خودتان را در فرم تکمیل کنید. گزینه «گام‌بعدی» شما را به مرحله بعد می‌رساند.

 • انتخاب نام شرکت

حالا باید نام شرکت را در فرم «نام و نوع شخص حقوقی» وارد کنید. در این قسمت باید به‌ترتیب اولویت ۵ نام برای شرکت انتخاب کنید تا از بین آنها یکی تأیید شود. انتخاب اسم برای شرکت باید و نباید‌های خاص خود را دارد؛ اول اینکه این اسم نباید تکراری باشد. استفاده از اسامی مخفف شده که مربوط به اداره‌های دولتی و... است تنها با کسب مجوز از آنها امکان‌پذیر است. در این مرحله یک کد رهگیری به شما داده می‌شود.

 • موضوع فعالیت تان را بگویید

مدت و موضوع فعالیت، اطلاعات مورد نیاز در مرحله بعدی است. در مورد این اطلاعات قبلا با شرکای خود مشورت کنید. برای مشخص کردن مدت فعالیت شرکت یکی از 2گزینه «محدود»یا «نامحدود» را باید انتخاب کنید. اما برای راحتی در انتخاب موضوع فعالیت، سامانه فهرستی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی و... در این فهرست گنجانده شده‌اند. یادتان باشد که برخی از فعالیت‌ها نیاز به مجوز دارد که برای ثبت شرکت آن را هم باید تهیه کنید.

 • نشانی شرکت را مشخص کنید

این قسمت با «مشخصات مرکز اصلی» در سایت معرفی شده است. در اینجا لازم است نشانی‌ای برای محل دفتر شرکت ارائه بدهید، همچنین شماره تماس و کدپستی. اگر هنوز مکانی برای شرکت انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید نشانی منزل خود یا یکی از شرکا را در این بخش ثبت کنید. به یاد داشته باشید تمام مدارکی که از طرف اداره ثبت شرکت‌ها برای شما ارسال می‌شود در ‌‌نهایت به همین نشانی خواهد آمد.

 • سرمایه شرکت را تامین کنید

در بخش «سرمایه شخص حقوقی» سایت اداره ثبت‌ شرکت‌ها باید تکلیف میزان سرمایه شرکت را مشخص کنید. در شرکت‌های سهامی، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم وارد می‌شود. برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ هزار تومان است. با این حال مبلغ سرمایه اولیه تا حدودی نشانه‌ای از اعتبار شرکت است. بنابراین عده‌ای برای آغاز به‌کار شرکت سرمایه 10میلیون تومانی درنظرمی‌گیرند.

 • شرکای خود را معرفی کنید

حالا باید در فرمی که در مرحله بعد پیش رویتان قرار می‌گیرد مشخصات سهامداران و اعضای اصلی شرکت را وارد کنید. اگر تعداد این افراد بیش از ۱۵۰نفر باشد باید فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت و اسامی و مشخصات افراد را در آن وارد کنید. در این بخش اطلاعات شناسنامه‌ای و همچنین آدرس پستی و شماره تماس این افراد ثبت و ذخیره می‌شود.

 • مشخص کردن سهام شرکا

گام بعدی پر کردن اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکاست. با انتخاب نام هر یک از اعضا مشخص می‌کنید که این فرد چه تعداد سهام دارد. «نوع سهام» در حقیقت گزینه‌ای است که در آن نقدی یا غیرنقدی بودن سرمایه‌ مشخص می‌شود. سمت اشخاص و ارتباط آ‌نها با یکدیگر در فرم‌های مراحل بعد ثبت می‌شود. منظور از ارتباط اشخاص با یکدیگر، مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و... در ارتباط با شرکا و اعضای شرکت است.

 • معرفی شعبه های شرکت

اگر قرار است شرکت شما شعبه‌هایی هم اینجا و آنجا داشته باشد لازم است در فرم مربوط به این قسمت مشخصات این شعب وارد شود؛ البته درصورتی که هنوز تکلیفی برای این موضوع از طرف سهامداران روشن نشده باشد می‌توان معرفی شعب را به زمانی دیگر موکول کرد و در فرم قسمت شعب، گزینه مربوط به نداشتن شعب را انتخاب کنید. بعد از روشن کردن تکلیف شعب شرکت و سمت اشخاص در آن، باید به سراغ تعیین سال مالی شرکت بروید و در مرحله بعد فرم مربوط به‌صورتجلسه را تکمیل کنید.

 • اساسنامه را ارائه دهید

پس از تأیید اطلاعات، از شما خواسته می‌شود که اساسنامه و شرکت‌نامه را در سایت بارگذاری کنید. اساسنامه و شرکت‌نامه شرکت‌ها، فرم‌های پیش‌فرض دارند که فقط باید آنها را پر کنید و در نهایت اگر خواستید می‌توانید قوانین مخصوص شرکت‌ خودتان را به آن اضافه کنید. حالا باید تصویری برابر اصل شده از اساسنامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت‌ها بارگذاری کنید. از اینجا به بعد کار اصلی‌تان تمام است و فقط باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت‌ها از شما بخواهد مدارک را برای آنها ارسال کنید.

 • چاپ آگهی در روزنامه رسمی

بعد از تأیید تمام مدارک، شماره ثبت شرکت به شما داده می‌شود. با دریافت این شماره، فقط یک قدم تا آغاز فعالیت شرکت‌تان باقی می‌ماند؛ باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. شما درآینده برای هرکاری که بخواهید انجام دهید اصل یا کپی برابراصل این آگهی را لازم دارید. در آگهی‌ای که چاپ می‌کنید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت و اطلاعاتی از این دست را مطرح می‌کنید.حدود ۲ هفته بعد از مراجعه شما به دفتر روزنامه رسمی، آگهی ثبت شرکت در آن درج می‌شود. تبریک می‌گوییم؛ کار ثبت شرکت شما در یک دوره ۲۰ روزه به پایان رسیده است.

تاریخچه ثبت شرکتها

راه اندازی و تاسیس شرکت امری است که از زمان های گذشته به منظور انجام فعالیتهای مشترک وجود داشته اما هیچگاه به اندازه اکنون دارای اهمیت ویژه در عرصه اقتصادی کشورها نبوده است. تفاوت شرکتهای امروزی با شرکت های ازمنه قدیم این است که در گذشته شرکتها اغلب کوچک و خانوادگی بوده و اعضای شرکت در حوزه محدود خانوادگی و با اعتماد متقابل کار می کردند اما امروزه این حوزه گسترده تر شده و بحث انتساب  شخصیت حقوقی به شرکتها مطرح می گردد. اگر به گذشته برگردیم می توانیم ریشه شرکت و فعالیت اقتصادی را در خانواده هایی که پس از فوت سرپرست سایر اعضای خانواده به صورت مشارکتی  اداره اموال خانواده را برعهده گرفتند ، بیابیم .  که بعده ها این امور در قالب شرکتها بسط و توسعه پیدا کرد و مشارکت اعضایی غیر از خانواده را نیز دربرگرفت .اما به هر روی بنیاد  این شرکت ها بر شخصیت شرکاء استوار بوده و شرکاء شخصاً مسئول اعمال شرکت می باشند. با نگاهی به تاریخچه ثبت شرکتها در حقوق رم درمی یابیم که  ثبت شرکت های مختلط که سرمایه گذاران این شرکتها  سرمایه خود را در اختیار اشخاص دیگر می گذارند، معمول بوده است ، ولی در این نوع شرکت ها  حضور مدیران عامل تأثیر زیادی در امور شرکت دارد  به طوری که مدیر عامل  در مقابل اشخاص ثالث مسئول کلیه اعمالی است که به حساب شرکت انجام می دهد حتی اگر معامله کنندگان اصولاً از وجود سرمایه دار اصلی مطلع  نباشند. تاریخچه ثبت شرکت در ایران نشان می دهد که درحقوق اسلامی نیز انواع شرکت به صورت مختلف پیش بینی شده است، زیرا صرف نظر از احکام حقوقی شرکت ها ، مزارعه ، مساقات و مضاربه  نیز در حقوق اسلامی نوعی از شرکت می باشد .  در حقیقت مضاربه همان شرکت عاملیت است که در حقوق رم معمول بوده است . شرکت نسبی که در قانون تجارت ایران پیش بینی  شده است در حقوق اروپایی نیست  و کاملا" ریشه در  اصول حقوق و فقه اسلامی دارد. تاریخچه ثبت شرکتها به ما می گوید که تا اواخر قرن شانزدهم  میلادی اکثر شرکتها جنبه شخصی  و خانوادگی داشته اند و مسئولیت شرکاء محدود به دارایی های  شرکت نبوده و اموال  شخصی آنها  نیز ضمانت کننده  تعهدات شرکت بوده است، تنها استثناء دربارۀ حمل و نقل دریایی  است که در این خصوص قوانینی مقرر بوده است به این ترتیب که  : مسئولیت مالکین کشتی و کسانی که سرمایه خود را در این کار می گذاشتند،  و یا اموال خود را از طریق حمل و نقل دریایی منتقل می کردند ، محدود به خود کشتی ها بوده وشرکت سرمایه که مسئولیت شرکاء محدود به سرمایه ای باشد که به شرکت آورده اند وجود نداشته است . تاریخچه ثبت شرکت های سرمایه به شکل امروزی خود  که مسئولیت شرکاء در آن محدود به سرمایه آنها در شرکت باشد  و دارای سهم الشرکه قابل نقل و انتقال باشد  به  زمانی باز می گردد که  شرکت های بزرگ برای استفاده از منابع اقتصادی مناطق مستعمره تشکیل شدند. نخستین  شرکت شبیه به شرکت سهامی امروزی آغاز به کار کرد  در سال 1500 میلادی در ژنو برای تأسیس بانک سن ژرژ به ثبت رسید . پس از آغاز قرن شانزدهم که مستعمرات کشورهای اروپا یی توسعه پیدا کرد ، شرکت هایی با اجازه دول اروپایی تأسیس گردیدند که هدف از آنها استفاده از منابع طبیعی سرزمینهای مستعمره  بود .  در این شرکتها مسئولیت صاحبان سهام محدود به آورده آنها در شرکت بوده و هر کدام از سهامداران حق انتقال سهام خود به دیگری را داشتند. در قرن هفدهم شرکت های سهامی در دول اروپایی توسعه زیادی یافتند و با وجود سوء استفاده هایی که از این نوع شرکت ها به عمل آمد، روز به روز تعداد آنها افزایش یافت. تا پایان  قرن نوزده میلادی  تشکیل شرکت های سهامی با اخذ اجازه از دولت انجام می گرفت ،   لکن  از اواخر قرن نوزدهم و پس از آن برای ثبت شرکتهای سهامی  قوانین خاصی به تصویب رسید .

زمان و هزینه ثبت شرکت ها در کرج

هزینه ثبت شرکت با توجه به هزینه های واریزی و بوجه ای که برای شرکت در نظر گرفته می شود شاید هزینه زیادی نباشد اما پس از مرورمراحل ثبت شرکت پی خواهیم برد که هزینه ثبت شرکت ، تنها در این موارد خلاصه نمی شود. به علاوه اگر بخواهید شرکتی را رایگان یا ارزان به ثبت برسانید، قطعا" شیوه ، زمان و مراحل ثبت شرکت از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.
 • هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود :
هزینه تمام شده  ثبت شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود را عواملی مانند گستره موضوع فعالیت شرکت ، سرمایه اولیه شرکت و نیز تعداد خطوط روزنامه رسمی و نوع فعالیت ( خدماتی- تجاری- صادرات و...) مشخص می سازد . هزینه های ثابت ، حق الوکاله موسسات ثبتی مانند ثبت شرکت بین الملل به همراه حق الدرج آگهی، حق الثبت و هزینه های واریزی به حسابهای دولتی من باب ثبت شرکت هستند.
 • ثبت شرکت ارزان یا گران ؟
اگر بخواهید شرکتی را ارزان ثبت کنید، باید بگوییم هیچ ارزانی بی حکمت نیست . لذا به کلیه متقاضیان ثبت شرکت توصیه می کنیم . نسبت به هزینه ها حساس باشند .زیرا که هرارزانی دلیل بر سود اندک موسسات ثبت شرکت نیست، بلکه در بسیاری مواقع علت ارزانی فرار از خدمات پشتیبانی  پس از ثبت  و عدم اهمیت دادن به  زمان مشتری می باشد. به طور معمول اگر متقاضی بخواهد شرکت خود را در مدت زمان مناسب به ثبت برساند ، طبیعتا" باید هزینه بیشتری نیز پرداخت گردد. اگر بخواهیم ثبت شرکت خود را به شکل تخصصی و درست و با کیفیت مناسب به انجام برسانیم بهتر است  با کمی دقت و پرداخت هزینه بیشتر این کار را به انجام برسانیم و گامی محکم برای آغاز کسب و کار خود برداریم. توجه داشته باشید که اصولا شرکتهای ارائه دهنده خدمات ثبت پس از دریافت هزینه خدمات خود باید کار را به طور کامل انجام دهند. لذا به این نکته توجه داشته باشید موسسه ای که خدمات ثبت شرکت یا ثبت برند برایتان انجام می دهد، صفر تا صد کار را بپذیرد و تضمین نماید امور را به شکل صحیح و اصولی انجام می دهد. ثبت شرکت بین الملل نیزدرهمین راستا و با هدف جلب رضایت مشتریان خود به ارائه انواع خدمات ثبتی می پردازد.
 • روند ثبتی شرکتها پس از دریافت شناسه ملی و توضیح  هزینه های ثبت
پس از ثبت شرکت، باید ظرف مدت یک ماه  دفاتر پلمپ خود را تهیه  نمایید یا با ثبت شرکت بین الملل جهت اخذ دفاتر پلمپ  تماس بگیرید. بعد از پلمپ دفاتر اقدام دیگری که باید صورت گیرد تشکیل پرونده دارایی و سپس دریافت کد اقتصادی  می باشد. اخذ کد اقتصادی توسط ثبت شرکت بین الملل درکمترین زمان انجام می گردد. موارد ذکر شده باید هرچه زودتر انجام شود درغیراین صورت مشمول جرائم مالیاتی وعلی الراس خواهید شد. ضمنا" جهت تشکیل پرونده مالیاتی باید اقدام به ابطال تمبر سرمایه با  واریز هزینه ای معادل 2 در هزارسرمایه اولیه شرکت ظرف دو ماه نمایید . زیرا در غیر این صورت جریمه ای دوبرابر به شرکت شما تعلق می گیرد ، که با احتساب ابطال قانونی شما باید 6 در هزار سرمایه شرکت را تمبر باطل نمایید.
 • فرایند بعد از ثبت شرکت در ثبت شرکت بین الملل
بعد از ثبت شرکت  مسئولیت محدود مدارک زیر توسط ثبت شرکت بین الملل به شما ارائه می گردد: •    •        تقاضانامه و شرکتنامه که ممهور به مهر اداره ثبت شرکتهاست •    •        آگهی تاسیس شرکت •    •        نسخه اصل روزنامه رسمی و آگهی قابل رویت روزنامه در سایت روزنامه رسمی •    •        پلمپ دفاترقانونی شرکت اگر شرکت ثبت شده شرکت سهامی خاص باشد مدارک زیر به متقاضی تحویل داده می شود : •    •        اظهار نامه و اساسنامه شرکت •    •        آگهی تاسیس •    •        فیزیک روزنامه رسمی و رویت آن در سایت روزنامه رسمی قوه قضائیه •    •        پلمپ دفاتر

توضیحاتی دیگر در خصوص هزینه ، مراحل و زمان انواع شرکتهای تجاری

به طور کلی هزینه ثبت شرکت به موارد مختلفی بستگی دارد که هر یک از این موارد می توانند در تغییر هزینه ثبت شرکت موثر باشند ،هریک از انواع شرکتهای قابل ثبت تعرفه های هزینه ای مخصوص به خود را دارند . در اینجا خالی از لطف نیست که به انواع شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اشاره کنیم. انواع ثبت شرکت: •    1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود •    2. ثبت شرکت سهامی خاص •    3. ثبت شرکت تعاونی •    4. ثبت موسسه •    5. ثبت شرکت تضامنی •    6. ثبت شرکت نسبی •    7. ثبت شرکت مختلط سهامی •    8. ثبت شرکت مختلط غیر سهامی •    9. ثبت شرکت سهامی عام این 9 نوع شخصیت حقوقی شرکتهایی هستند که در حال حاضر با توجه به قوانین تجارت قابلیت ثبت دارند. هزینه انواع ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبتی : •    -هزینه تعیین نام شرکت : تعیین نام شرکت به معنای انتخاب 5 نام برای شرکت است به طوری که یکی از این 5 نام واجد تایید و ثبت باشد. اسامی شرکت باید دارای ریشه اصیل فارسی بوده  و حداقل از سه سیلاب تشکیل شده و عین یا مشابه آن قبلا به ثبت نرسیده باشد . به منظور تعیین نام و بررسی کاشناس اداره ثبت باید وجه حق النام پرداخت گردد و فیش واریزی به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد. •    -هزینه پستی ثبت شرکت : پس از تعیین نام و هنگام تکمیل مدارک می بایست از طریق باجه های پستی معین در هر شهر نسبت به ارسال مدارک صرفا از طریق این باجه ها اقدام نمود که هزینه پستی در مراکز مختلف بسته به میزان وزن و تعداد اوراق ( برگه ها) متغیر می باشد. •    -هزینه حق الثبت : منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه های مختلف متغیر می باشد . لازم به ذکر است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکتها محاسبه می گردد. •    -هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی : به طور کلی ثبت یک شرکت در دو نوبت روزنامه می گردد ،ابتدا در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است . طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به نوع شرکت و تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هرچقدر موضوع شرکت و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج در روزنامه رسمی و روزنامه محلی افزایش می یابد . •    -هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده نیز به هزینه ثبت شرکت اضافه می گردد. •    -هزینه روزنامه رسمی کل کشور : پس از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج  آگهی در روزنامه محلی  می بایست نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی  نیز اقدام نمود. نحوه محاسبه  هزینه روزنامه رسمی نیز بستگی به نوع شرکت و موضوع فعالیت  و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود. •    -هزینه پلمپ دفاتر تجاری : پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت 1 ماه فرصت می باشد که نسبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها اقدام نمود. هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه 50 یا 100 برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است . در توضیح پلمپ دفاتر تجاری باید گفت که این دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه می باشند که توسط اداره ثبت شرکتها پلمپ می گردند و در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می گردد این دفاتر ملاک ارزیابی و محاسبه مالیات شما هستند. •    -هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی : برای تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی می بایست ابتدا 2 در 1000 سرمایه به عنوان حق ابطال تمبر سرمایه پرداخت گردد. و سپس فیش های مربوط به تشکیل پرونده دارایی  و دریافت  کد اقتصادی واریز گردند. همانطور که از ابتدا نیز اشاره شد هزینه های مربوط به ثبت یک شرکت متفاوت هستند که در این مطلب سعی نمودیم مواردی را که باعث تفاوت هزینه در ثبت شرکتها می گردند را بیان نماییم. جهت اطلاع دقیق تر از هزینه های ثبت شرکت شما می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما درثبت شرکت بین الملل درتماس باشید.

 برخی از شرکتهای که در قالب نوع خدما ت و تخصص خاصی در استان البرز به ثبت می رسند

ثبت شرکت خدماتی در کرج

شرکتهای خدماتی ـ نظافتی نیز مانند انواع دیگر شرکتها قابلیت ثبت به شکل سهامی خاص یا مسئولیت محدود را دارند . و در هر دو صورت موضوع فعالیت خدماتی در اساسنامه شرکت قیدشده و شرکت با این موضوع به ثبت می رسد.
 • شرکت خدماتی چیست؟
شرکتهای خدماتی ـ نظافتی به منظور انجام امور نظافت منازل ، ادارات  و شرکتها تشکیل شده است. این شرکتها با در اختیار داشتن پرسنل ماهر و سریع در امر نظافت، می‎توانند به  بهداشت سازمانها و منازل کمک  به سزایی کنند.
 • شرایط ثبت شرکت خدماتی
شرکتهای خدماتی نیز همچون سایر شرکتها باید در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری  به ثبت می رسند . شرایط ثبت شرکت خدماتی به شرح زیر است : 1- فرایند  ثبت 30 روز کاری  زمان خواهد بود. 2- در شرکتهای خدماتی حداقل تعداد اعضا دو نفر می باشد. 3- حداقل 35 درصد سرمایه شرکت باید بصورت نقدی پرداخت شود. ( برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص) 4- اقل  سرمایه برای تشکیل این نوع شرکت، یک میلیون ریال می‎باشد که شرکا باید نسبت به پرداخت کل سرمایه قبول تعهد نمایند.

ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی در کرج

مراحل و مدارک لازم  جهت  ثبت شرکت ساختمانی و عمرانی در بین  انواع اعمال اقتصادی که افراد را نسبت به  ثبت شرکت وایجاد تعامل با شرکاء ترغیب می کند  رشته  ساختمان سازی متقاضیان و علاقه مندان بیشتری را شامل می شود. گرایش ساختمان سازی  زیرمجموعه های گسترده و تنوع کار بالایی را به همراه دارد که انجام آنها مستلزم کار گروهی است فلذا  اغلب افرادی که قدم در این رشته می گذارند  در اولین اقدام به ثبت شرکت  ساختمانی مبادرت می ورزند  تا در چارچوب قانونی  و برخورداری از حمایت و پشتیبانی قانونی فعالیت خود را آغاز کنند و به مشتریان به عنوان یک مجموعه معتبر و ثبت شده  معرفی شوند و همچنین از حمایتهای قانونی لازم بهره مند گردند. در این مطلب  کوشش ما بر آن است که مراحل و مدارک لازم جهت ثبت یک شرکت ساختمانی هم  به صورت سهامی خاص  و هم مسئولیت محدود برای شما تشریح گردد .درصورت نیاز به طرح سوال و مشاوره در این زمینه مشاورین ثبت شرکت بین الملل از نخستین مراحل ثبت شرکت ساختمانی تا مراحل پایانی در خدمت شما عزیزان می باشند.
 • ثبت شرکت های ساختمانی
شرایط ثبت شرکت ساختمانی در قالب سهامی خاص را به شرح زیر آماده سازید: •    حداق 3 نفر سهامدار  به همراه  2 نفر بازرس که نباید نسبت فامیلی با اعضا داشته باشند. •    حد اقل آورده نقدی : یک میلیون ریال •    مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت ساختمانی  30 روز کاری •    حداقل 35 درصد سرمایه  برای ثبت شرکت ساختمانی  سهامی خاص  باید نقدا پرداخت شود. مدارک ثبت  شرکت ساختمانی سهامی خاص را فراهم کنید : •    فتوکپی مدارک شناسایی اعضا شامل  کارت ملی  - شناسنامه •    گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای همه اعضا •    امضای اقرار نامه •    مجوز در صورت نیاز و تنظیم وکالت نامه در صورتی که کار خود را به یک وکیل مثلا" ثبت شرکت بین الملل بسپارید.

ثبت شرکت تولیدی و صنعتی در کرج

شرکت تولیدی شرکتی است که به کار تولیدی اختصاص داشته و در موضوع فعالیت آن تولید کالا ومنسوجات خاص ذکرگردد.امور ثبت شرکت تولیدی را می توان به شکل شرکت تولیدی  سهامی خاص و یا شرکت  تولیدی مسئولیت محدود به ثبت رساند و همانگونه که گفته شد در اساسنامه این نوع شرکتها فعالیت تولیدی قید می گردد.

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان شرکتهایی است که به فعالیت‌های علمی درراستای رفع نیازهای جامعه مبادرت می ورزند. در حقیقت این شرکت‌ها مسیر  ورود علم  و دانش به حوزه صنعت هستند. وجود این شرکت‌ها در ایران از زمانی اهمیت بیشتری پیدا کرد که متولیان بخش‌های مختلف صنعتی متوجه  تاثیر  رشد علم برصنعت شدند. در این زمان دولت به تدریج به فکر ارائه تسهیلات به کسانی افتاد که به فکر کاربردی کردن دانش و تبدیل آن به پول و سرمایه  با ورودش به صنعت بودند و به این ترتیب مبحث شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح شد.
 • چگونه یک شرکت دانش‌بنیان ثبت کنیم؟
برای ثبت یک شرکت دانش بنیان باید با مسئولان دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌های بزرگ  در تعامل باشید و حمایت آنها را نسبت به  ایده های دانش محور خود  جلب نمایید. البته اگرعضو هیات‌علمی این نهادها باشید برای ثبت شرکت دانش بنیان امتیاز بیشتری خواهید داشت ، چون شرکت دانش‌بنیان به شرکتی گفته می‌شود که از  1تا100% سهام آن متعلق به یک دانشگاه یا واحد پژوهشی یا از 51 تا 100 درصد آن متعلق به اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها یا واحدهای پژوهشی باشد. در صورتی که سهام دانشگاه کمتر از 50درصد باشد شرکت دانش‌بنیان  شرکتی خصوصی محسوب شده  و در غیر این صورت شرکت دانش‌بنیان دولتی به حساب می آید.

ثبت شرکت هولدینگ در کرج

شرکت هلدینگ نوعی شرکت سهامی می باشد که دارای زیرشاخه هایی است که  مسئولیت نظارت بر آنها   و یا اداره آنها را  مستقیما" بر عهده دارد. شرکتهای هولدینگ شرکتهایی هستند که خود به ارائه خدمات یا تولید محصول نمی پردازند ، بلکه با در اختیار گرفتن سهام سایر شرکتها مجموعه ای از شرکتها را در برمی گیرند که سبب کاهش ریسک صاحبان سهام می شود و نیز مالکیت سهام و کنترل تعدادی از شرکت‌ها را در پی دارد.شرکت هلدینگ باخرید سهام ممتاز یا خرید بیش از 50% شرکتهای زیردست دارای یک کرسی در هیات مدیره این شرکتها شده و از حق رای برخوردار می شود. بدین ترتیب می تواند در مدیریت و نظارت بر شرکت زیرمجموعه خود سهم بسزایی داشته باشد. شرکتهای زیرمجموعه شرکت فرعی ، تابعه (affiliated company) خوانده شده و شرکت هلدینگ شرکت اصلی یا مادر نام می گیرد. در این حالت شرکتهای تابعه دارای شخصیت حقوقی مستقل  هستند لکن از لحاظ کنترل امور هر شرکت فرعی تحت نظر شرکت هلدینگ خواهد بود. عناوین دیگر شرکت هلدینگ عبارتست از : "شرکت کنترل کننده"، "شرکت دارنده سهام" و یا "شرکت مالک". به عنوان نمونه در تعریف شرکت مالک آمده است : شرکت مالک، شرکتی است که مالک سهام شرکت‌های دیگر است و از این طریق شرکت‌های دیگر را کنترل می‌کند. توجه: شرکت‌های هولدینگ فعالیتهای متنوعی را پوشش می دهند که شامل انواع خدمات بازرگانی، صنعتی، تولیدی و غیره می باشد.
 • ویژگی های نام شرکتهای هولدینگ
جهت ثبت شرکت هولدینگ اگر در اسم  این شرکت از واژه هولدینگ استفاده شده باشد ، اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار الزامی است و در غیر این صورت نیازی به انجام این کار نمی باشد. ( به عنوان مثال شرکت هلدینگ پارس پدیده)
 • سرمایه لازم جهت  ثبت شرکت هلدینگ
برای ثبت شرکت هولدینگ با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادارباید قالب ثبتی سهامی خاص یا عام را برگزید، که در این صورت سرمایه اولیه برای ثبت شرکت هولدینگ سهامی خاص 5 میلیارد  تومان و ثبت شرکت هولدینگ سهامی عام 10 میلیارد تومان می باشد.