نام شرکت از ارکان اساسی ثبت شرکت، وجه تمایز میان سایر شرکت‌ها بوده وسبب تفکیک فعالیت شرکت شما در بین شرکت‌های دیگر می‌شود. مطالعات بر روی شرکت‌های ثبت‌شده نشان می‌دهد که نام شرکتی که هوشمندانه انتخاب شده است، آینده‌ی پیروزمندانه‎‌تری در انتظارش است. اولین قدم برای انتخاب اسم هوشمندانه‌ی شرکت، استعلام جهت نام شرکت می‌باشد.

اسم شرکت معرف شرکت و موضوع فعالیت شرکت می باشد و برروی بازاریابی شرکت تاثیر مستقیمی دارد.بنابراین بایستی با دقت نظر و عاقلانه انتخاب شود.از جانب دیگر انتخاب اسم شرکت منحصرا محدود به سلیقه ی موسسین شرکت نمی باشدو بایستی نظر اشخاص بسیاری از قشرهای جامعه را به خود جلب کند و برای آن ها هم جذاب باشد.تحقیقات نشان داده است شرکت هایی که به درستی اسم خود را انتخاب کرده اند بسیار موفق تر از اشخاصی بودند که از اسم های کلیشه ای و تکراری جهت شرکت خود استعمال نموده اند.

موسسه ثبتی بین الملل پیشرو در عرصه ثبت شرکت در کرج

چرا باید به استعلام اسم شرکت بپردازیم؟

همان‌طور که می‌دانید، در جهان امروزی، روزانه شرکت‌های بسیاری اقدام به ثبت می‌نمایند، پس هرچه پیش رویم، دامنه‌ی محدودتری برای انتخاب اسم شرکت خواهیم داشت. علاوه بر این، نام‌های کلیشه‌ای به هیچ عنوان برتری شما را نسبت به شرکت‌های دیگر نمایان نمی‌کند؛ بنابراین اولا باید از انتخاب اسامی کلیشه‌ای صرف نظر کرد و از اسامی ثبت‌شده نیز آگاهی یافت. ثانیاً جهت عدم تکراری بودن اسم شرکت شما که موجب رد تقاضای شما می‌شود، استعلام شرکت ضروری می‌باشد چرا که بهترین اسامی شرکت‌های ثبت‌شده امکان ثبت مجدد را ندارند.

استعلام اسم شرکت 

روش اول: با مراجعه به سایت با نشانی ilrenc.ir می‌توانید در سامانه‌ی شناسه‌ی ملی اشخاص حقوقی کشور، نام موردنظر خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که اسم شرکت انتخابی شما قبلاً ثبت نشده باشد.

روش دوم: به سامانه‌ی ثبت شرکت‌ها به نشانیirsherkat.ssaa.ir رجوع نموده و اسم شرکت موردنظظر خود را توسط این سامانه ثبت نمایید و لازم به ذکر است که این سامانه مرجع معتبرتری جهت استعلام نام شرکت‌های ثبت‌شده می‌باشد.

روش سوم: وارد کردن اسم موردنظر شرکت در بخش آگهی‌های قانونی در پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی قوه‌ی قضاییه با توجه به عدم تکراری بودن اسم انتخابی مورد نظر.

در پایان ذکر یک نکته ضروری است. به دلیل روزافزون بودن اسامی شرکت‌های ثبت‌شده، ملزوم به رعایت نکات و محدودیت‌هایی همانند " استفاده از چهار واژه، زیرا افزایش واژه‌ها قابلیت تفکیک میان شرکت‌ها را فراهم می‌آورد" و " پرهیز از استفاده از کلمات لاتین و مخالف با شئونات اسلامی" نیز هستیم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

فاطمه

سلام میخواهم نام یک شرکت زمین شناسی را استعلام کنم.

پاسخ
ثبت بین الملل

ثبت بین الملل

سلام . برای استعلام شرکتها ، همونطور که در متن توضیح داده ایم. شما میتوانید به سامانه شناسه ملی ، روزنامه رسمی و یا اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید و یا با کرشناسان ماتماس حاصل فرمایید.

پاسخ

رسول

نیازمند ثبت شرکت خدماتی هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
ثبت بین الملل

ثبت بین الملل

با سلام. درکمترین زمان ممکن کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخ
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...