شرکت یک عمل حقوقی است و برای اینکه شرکتی تاسیس و راه اندازی گردد نیازمند همکاری دو یا چند شخص می باشد.این همکاری تنها از قراردادی که میان اشخاص منعقد می گردد ایجاد نمی شود و از مکانیسمی پیروی می نماید که قانون گذار در اختیار شرکا قرار داده است تا سرمایه های فردی خود را برای دست یافتن به هدفی که سودبری می باشد به سرمایه جمعی تبدیل نمایند.بنابراین تشکیل و تاسیس شرکت بر اراده آزاد شرکا مبتنی است و به اجازه قبلی از مقامات اداری نیازمند نمی باشد.

این امکان وجود دارد که برای به انجام رسانیدن فعالیت موضوع شرکت در کرج  به این چنین اجازه ای نیاز باشد،به وجود آوردن شخص حقوقی نیازمند اجازه ی خاصی نمی باشد.به عنوان مثال تاسیس و راه اندازی یک شرکت برای تولید و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی به دریافت مجوز از وزارت بهداشت نیازمند می باشد اما به انجام رسانیدن این فعالیت ها که منظور همان تولید و پخش می باشد در صورتی که  برای این امر شرکتی تشکیل شده باشد به دریافت چنین اجازه ای نیاز نخواهد داشت.در صورتی که به سبب قانون فعالیت شرکت ممنوع نباشد با رعایت شرایط دیگری از قانون شرکت تشکیل می گردد. . با اجرای مقررات ثبت شرکت ها شرکت بعنوان یک شخص قانونی واجد حقوق و تکالیف معرفی و شناخته می شود.

ثبت بین الملل در این مقاله برآنست تا در خصوص مزایای ثبت شرکت در کرج مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت شرکت ارائه نماید بنابراین در صورتی که با هر سوال و یا موردی مواجه شدید با ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید مشاوران و کارشناسان خبره ثبت بین الملل به شما در این امر مهم یاری می رسانند.

مزایای ثبت شرکت در کرج چیست؟

 1. در صورتی که شرکتی در کرج ثبت شود قراردادهایی که در میان شرکا منعقد می شود رسمی است و بعد ها هیچ کدام یک از شرکا قادر نمی باشندمانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکتنامه و اساسنامه ودیگر تصمیماتی که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی نمایند و یا به اشکالاتی که در باره اسناد غیررسمی ممکن است وارد شود استناد نمایند.
 2. شرکتیکه به ثبت رسیده باشد می تواند منشاء آثار و اعمال و مصدر معاملات و روابط مالی و اقتصادی گردد.
 3. در موقع انحلال یا ورشکستگی با مقررات خاصی به وضع مالی شرکت رسیدگی می شود.

قانون مراجعه برای ثبت شرکت را در ظرف اولین ماه تشکیل به قدری اهمیت داده که عدم اقدام  به آن موجب بطلان عملیات شرکت خواهد بود.به این معنی که پس از گذشتن یک ماه و عدم ثبت هر ذینفع می تواند به دادگاه مراجعه و ابطال عملیاتی که بعد از یکماه اول واقع  شده تقاضا نماید ،بدون این که شرکت بتواند از این بطلان به نفع خود استفاده کند(ماده ی 198).همچنین ماده ی 195 قانون تجارت مقرر کرده است: «ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکت ها است. »قانون گذار در این ماده،دو ضمانت اجرا برای  عدم ثبت مقرر کرده است:پرداخت جریمه توسط مدیران شرکت ثبت نشده و انحلال شرکت به حکم دادگاه در صورت درخواست دادستان.در نتیجه ،اولاَ اگر دادستان تقاضای انحلال نکند،شرکت ثبت نشده،موجود تلقی می شود،مشروط بر اینکه مطابق مقررات قانون تجارت تشکیل شده باشد،ثانیاَ در صورتی که دادستان تقاضای انحلال کند،شرکت از تاریخ صدور حکم،منحل تلقی خواهد شد،نه از ابتدای تشکیل.آنچه بیان شد در مورد شرکت های خارجی نیز صادق است.

به موجب ماده ی 195 قانون تجارت« ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع مقررات قانونی ثبت شرکت ها است » .ترتیب اجرای آن به عهده ی وزارت دادگستری محول شده که ضمن تنظیم آیین نامه های لازم معلوم نماید.وزارت دادگستری در آیین نامه ی مصوبه 2 خرداد 1310 در اجرای قانون ثبت شرکت ها و آیین نامه ی مصوب اردیبهشت 1311 در اجرای قانون تجارت و سایر موادی که بعداَ اضافه شده ترتیب ثبت شرکت ها را تعیین نموده است.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع کارت بازرگانی به مقاله آن مراجعه نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی