جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

با توجه به این که علامت تجاری یا به صورت عامیانه برند (معادل لاتین علامت تجاری “trademark” میباشد) مثل دیگر مالکیت های فکری دارایی های صاحبان آنها به حساب می آید و همچون دیگر اموال میتوان به دیگر افراد آن را انتقال داد یا واگذار کرد.

بر همین اساس  علائم تجاری بعد از ثبت شدن و دریافت شماره و گواهی ثبت قابل نقل و انتقال می باشند لذا مالکین علائم تجاری یا متقاضیان خرید علامت تجاری با رعایت ماده 139 آیین نامه اجرایی قانون ثبت علائم تجاری قادر خواهند بود علامت تجاری را خرید و فروش نمایند.

قانون فروش برند آماده

خرید و فروش علامت تجاری در کرج (برند) بلا مانع می باشد. این امر موجب می شود برندهایی که به دلایل مختلف از آنها استفاده نشده است ، پیش از به پایان رسیدن اعتبارشان با انتقال به شخص دیگر قابل استفاده گردند .

برند تجاری را در صورتی می توان خرید و فروش کرد که حق استفاده از آن به ثبت رسمی و قانونی شده باشد.تقاضای انتقال باید دراظهارنامه ای تنظیم شود که شماره ثبت برند، نام و نشانی خریدار برند و نام و آدرس وکیل قانونی او در ایران در آن درج شده باشد. اسناد رسمی انتقال و وکالتنامه و آگهی ثبت برند باید به اظهارنامه ضمیمه شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت فروش برند آماده

 • تمامی اسناد ثبت برند مشتمل بر روزنامه تقاضا و آگهی ثبت برند .
 • مدارک شناسایی فروشنده و خریدار برند .
 • مدارک دال برموضوع کسب و کار .
 • تنظیم قرارداد در دفترخانه پس از اخذ استعلام واگذاری برند .
 • شماره رسمی اظهارنامه و شماره ثبت برند .
 • انتقال اجباری برند با رعایت قوانین توسط وراث .
 • مدارک مباشر رسمی ( در صورت موجود بودن)
ادامه مطلب
ثبت علائم تجاری

فروش علامت تجاری

مراحل فروش علامت تجاری

 1. پرداخت مبلغ یکصد هزار ریال .
 2. تکمیل فرم واگذاری برند تجاری در انتهای این صفحه.
 3. پیشنهاد قیمت جهت تصویب قیمت پیشنهادی شما توسط کارشناسان شهر برند ( در نظر داشته باشید از مبلغ پیشنهادی شما در هنگام فروش برند مبلغ 10 % کارمزد بابت خدمات فروش برند کسر خواهد گردید.)
 4. معرفی مشتری برند جهت توافق نهایی
 5. اخذ استعلام برند از اداره ثبت علامات توسط فروشنده (در صورت تمایل به اخذ استعلام برند توسط کارشناسان شهر برند هزینه آن جداگانه محاسبه و از فروشنده دریافت می گردد).
 6. تنظیم سند صلح در دفتر خانه و پرداخت مبلغ توافق شده از خریدار به فروشنده.
 7. پرداخت 10 % حق الزحمه شهر برند از فروشنده.

نقل و انتقال برند تجاری

 • نقل و انتقال علامت تجاری یا برند به صورت جبری (غیر ارادی)
 • نقل و انتقال علامت تجاری یا برند به صورت قراردادی (اختیاری)

نقل و انتقال برند یا واگذاری علامت تجاری به صورت جبری یا قهری در شرایطی اتفاق می‌افتد که مالک اصلی علامت تجاری ثبت شده فوت کرده باشد. در این حالت وراث می‌توانند با ارائه اصل گواهی ثبت علامت و گواهی انحصار وراثت درخواست نقل و انتقال برند و واگذاری آن را به مالک جدید داشته باشد.

منظور از نقل و انتقال علامت تجاری و برند به صورت قراردادی یا اختیاری این است که امتیاز علامت تجاری به مالک یا مالکین جدید واگذار می‌شود. در این وضعیت مالک فعلی علامت تجاری می‌تواند به دلیل عدم فعالیت و یا هر دلیل دیگری امتیاز علامت تجاری خود را برای همیشه و یا مدت مشخصی به شخضی دیگر منتقل کند.

ادامه مطلب
ثبت برند در مرکزی

این نقل و انتقال زمانی معتبر می‌باشد که اجازه‌نامه مربوط به آن در ایران به ثبت رسیده باشد. مالک جدید نیز بعد از طی مراحل مربوط به انتقال آرم تجاری می‌تواند از منافع آن برخوردار گردد.

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان ثبت بین الملل در ارتباط باشند و از راهنمایی مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما در این محموعه بهره مند شوند.

رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها