برند عبارتست از هرگونه علامت اعم از حرف،نقش،رقم،تصویر و.....که سبب متمایز شدن محصولات و خدمات می گردد.

هر تاجری که که محصول خود را وارد بازار می کند می تواند علامت تجاری مخصوصی را برای آن  انتخاب کند به شرطی که برند خود را طبق قانون اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کند.به موجب همین امر ماده 2 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر داشته است:حق استفاده ی علامت تجارتی تنها برای کسی شناخته خواهد شد که برند خود را به ثبت رسانیده باشد.برند به دو صورت فارسی و لاتین ثبت می شود به موجب همین امر ثبت بین الملل در این مقاله برآنست تا در خصوص مراحل ثبت برند لاتین در کرج مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه نماید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لاتین در کرج

برای ثبت برند لاتین در کرج بایستی مدارکی که در ذیل آورده شده اند را تهیه نمایید قابل ذکر است که  برند به دو نوع حقیقی و حقوقی ثبت می شود.میان برند تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک آن تفاوت وجود دارد:

الف- اشخاص حقیقی :

 1. مدارک شناسایی متقاضی ( کارت ملی و شناسنامه )
 2. کارت بازرگانی.
 3.  نمونه برند در ابعاد ( دوازده در دوازده cm )
 4.  اسکن جواز کسب یا جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری یا گواهی فعالیت صنعتی یا هر مدرک دیگری که در طبقه مورد درخواست علامت موجود باشد. 

ب) اشخاص حقوقی :

 1.  رونوشت مدارک ثبتی شرکت شامل روزنامه تاسیس و در صورت داشتن تغییرات کپی از آخرین روزنامه تغییرات.
 2. مدارک شناسایی کسانیکه در شرکت حق امضاء دارند.
 3. کارت بازرگانی.
 4.  نمونه برند در ابعاد (دوازده در دوازده cm )
 5.  اسکن کارت بازرگانی مدیر عامل یا یکی از اعضاء هیئت مدیره.
 6.  اسکن از پروانه بهره برداری یا جواز کسب یا جواز تاسیس یا گواهی فعالیت صنعتی و یا هر مدرک دیگری که در طبقه مورد درخواست علامت مورد نظر باشد. 

نکته : جهت ثبت برند لاتین چه کلمه مورد نظر فارسی بوده و با فونت لاتین نوشته شود و یا اینکه خود کلمه ریشه لاتین داشته باشد ، تفاوتی در وجود کارت بازرگانی نیست.

مراحل ثبت برند لاتین در کرج

متقاضیان محترم به منظور ثبت برند لاتین خود در کرج بایستی به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir مراجعه نمایند سامانه فوق الذکر به منظور ثبت برند لاتین در نظر گرفته شده است و شما قادر می باشید بدون اینکه با اداره ثبت علائم تجاری مراجعه حضوری داشته باشید برند خود را به ثبت برسانید.

جواب اداره از طریق قسمت پیگیری اظهارنامه و چکیده پرونده قابل مشاهده می باشد و کلیه ی مکاتبات در رابطه با اظهارنامه از طریق همین سامانه قسمت ثبت انواع درخواست (رفع،نقص،پرداخت هزینه های ثبتی،تمدید،انتقال و .....)امکان پذیر می باشد.
پس از آن که مدارک فئوق الذکر را آماده نمودید کد رهگیری دریافت خواهید نمود و در صورت  تایید مدارک توسط کارشناس مربوطه ،دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال خواهد شد.شما باید پس از امضا ی هر دو نسخه  یکی از نسخ را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال کرده و پس از دریافت مدارک مراحل ثبت آغازخواهد شد.
بررسی اظهارنامه صرفاً بر اساس اولویت زمان ثبت آن ها در سامانه می باشد.لذا حضور متقاضیان محترم در اداره تاثیری در فرآیند انجام کار ندارد.پس از تکمیل فرم  مربوطه توسط متقاضی  در سامانه،  اداره ی مالکیت صنعتی  ،اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند ، در صورتی که اداره به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود مشابه و یا عین علامت درخواستی ، علامت را قابل ثبت بداند ، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند و در صورتی که در مدارک ارسالی و یا تنظیم محتوای اظهارنامه نقصی وجود داشته باشد ابلاغیه ی رفع نقص می فرستد.ابلاغیه ی رد اظهارنامه نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت ،الزامات قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد وحالت دیگر نیز  ممکن است زمانی پیش آید که بخشی از کالاها و یا خدمات  قابل ثبت نباشد که در این صورت ابلاغیه ی رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه صادر می شود. در ضمن ،تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده رویت می شود به منزله ی تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می شود.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک لازم جهت ثبت برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی