یکی از با ارزش ترین و حائز اهمیت ترین صنایع دستی ایران فرش می باشد و تمدن، فرهنگ ، هنر و تاریخ ایران زمین را بیان می نماید.فرشهای ایرانی دارای کیفیت و طراحی خاص و می باشند که به واسطه ی آن توانسته است سطح گسترده ای از بازار را در اختیار خود بگیرد.

ثبت برند فرش در کرج

با در نظر گرفتن این موضوع که معاملات فرش در بازار جهانی گسترش پیدا کرده و رقابت در آن زیاد شده است، یکی از کارهای اولیه برای موفقیت در این کار ثبت برند در کرج می باشد..

از آنجا که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است به شرح شرایط و مدارک لازم جهت ثبت برند فرش در کرج پرداخته ایم.

شرایط ثبت برند فرش در کرج

1-ابداع و نوآوری

یکی از آیتمهای علامت تجاری مبدعانه و مبتکرانه بودن آن می باشد. یعنی نباید تکراری باشد یا به علامتهای دیگر شباهت داشته باشد. چنانچه علامت شما با علائم دیگر شباهت داشته باشد برای ثبت تایید نخواهد شد. طراحی علامت باید به گونه ای باشد که در نگاه افرادی که د ر این زمینه تبحری ندارند با علامت دیگر موجب تداعی نشود.

2-صداقت و شفافیت

علامت تجاری می بایست دارای صداقت،شفافیت و روشنی و وضوح باشد به این معنا که چنان طراحی،ترسیم گردد که مصرف کننده را به خطا و اشتباه نیاندازد. درغیر این صورت کارشناس مربوطه برند شما را مورد تایید قرار نمی دهد و قابل ثبت نخواهد بود.

3-تمایز و تشخص

افراد عادی باید علائم تجاری را از یکدیگر به سهولت تشخیص دهند و در شناخت آنها دچار تردید نشوند. بنابراین باید علامتهای تجاری با یکدیگر متفاوت باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند فرش در کرج

 •  کامل کردن دو رونوشت ازاظهارنامه علامت
 • مدارک شناسایی درخواست کننده الف) اشخاص حقیقی: کپی مدارک هویتی ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی ، کپی مدارک هویتی صاحبان امضاء
 • مدارک نماینده قانونی: چنانچه درخواست به دست نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و ...) صورت پذیرد باید مدارک آن پیوست شود.
 • ده نمونه گرافیکی با عکسی از علامت مورد تقاضا نهایتا در ابعاد 10×10 سانتی متر
 •  چنانچه علامت سه بعدی باشد علامت به صورت نمونه گرافیکی ارائه گردد یا عکس دو بعدی به گونه ای که از شش زاویه متفاوت تهیه و در کل یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
 •  مدارک مبنی بر فعالیت در رشته مربوطه ارائه گردد برای نمونه: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و...
 •  استفاده از حق تقدم: چنانچه درخواست کننده ثبت در نظر داشته باشد به تقاضای ثبت خارج از کشور استناد نماید و از امتیازات حق تقدم (حداکثر تا6 ماه) بهره مند شود می بایست مدارک حق تقدم را همزمان با ارائه ی اظهارنامه یا نهایتا" در عرض 15روز از آن تاریخ ارائه کنند.
 •  رونوشتی از قوانین و شرایط بکارگیری از علامت جمعی و تأییدیه مقام ذی صلاح
 •  فیش واریزی تادیه هزینه های قانونی

مراحل ثبت برند فرش در کرج

متقاضیان محترم ثبت برند فرش در کرج برای آگاهی و کسب اطلاع از مراحل ثبت برند فرش می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید.

هزینه های قانونی ثبت برند در کرج

الف) هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی

ب) تادیه معادل ارزی کلیه ی هزینه ها و تعرفه های ثبت علامت تجاری شرکت بر مبنای فرانک سوئیس به شماره حساب ارزی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...