جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود باید بر اساس اساسنامه ای که توسط شرکا تنظیم می شود انجام شود، در صورت ثبت شرکت باید نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود را دارا باشید . در ادامه نمونه ای از این اساسنامه را برای شما بازگو می کنیم.

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

مطابق ماده 95 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود عبارت است از شرکتی که میان دو یا چند نفر به منظور کارهای تجاری تشکیل شده است و سرمایه شرکا به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود.

مسئولیت شرکا در شرکتهای با مسئولیت محدود به آنچه که به شرکت آورده اند بستگی دارد. اساسنامه این شرکت باید به نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود تنظیم شود.

لازم به ذکر است در اسم شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت با مسئولیت محدود ذکر شود هم چنین اسم شرکت نباید ضمانت کننده اسم هیچ کدام یک از شرکاء باشد در صورتی که غیر از این باشد، شریکی که نامش در اسم شرکت قید شده است در برابر اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را دارد.

جهت اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها کافی است به مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود مراجعه کنید .

نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

نمونه تکمیل شده اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:

بخش اول اساسنامه شرکت با مسئولیت محدودماده 1 : نام و نوع شرکت : شرکت ………..

ماده 2 : موضوع شرکت :………………….

ماده 3 : مرکز اصلی شرکت : …………….

هیات مدیره مرجعی است که می تواند طبق صلاحدید خود، انتقال مرکز اصلی شرکت یا تاسیس شعبه را به تصویب برساند و سپس جهت ثبت تغییرات، صورتجلسه را به اداره ثبت شرکت ها تحویل می دهد.

ماده 4 : سرمایه شرکت : …………………

ماده 5 : مدت شرکت : از تاریخ ثبت به مدت نامحدود

ماده 6 : تابعیت شرکت : تابعیت شرکت ایرانی است.

قواعد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

ماده 7 : هیچ یک از شرکا حق ندارد سهم الشرکه خود را به دیگران انتقال دهد. مگر اینکه رضایت و موافقت سه چهارم سرمایه گذاران شرکت را کسب کرده باشد. که بیشترین مقدار سرمایه را دارند بعلاوه انتقال سهم الشرکه به موجب سند رسمی انجام می پذیرد.

ماده 8 : زمان برگزاری مجمع عمومی عادی شرکت، پس از اتمام سال مالی شرکت و در طی چهار ماه نخست هر سال می باشد. البته این احتمال وجود دارد که هر یک از اعضای هیات مدیره یا شرکا، نسبت به برگزاری مجمع عمومی عادی به شکل فوق‌العاده دعوت بعمل آورد.

ماده 9: هر یک از اعضای هیات مدیره یا مدیر عامل یا شرکا از طریق دعوت نامه مکتوب یا انتشار آگهی در روزنامه های کثیر‌الانتشار، می تواند جهت برگزاری مجمع عمومی دعوت بعمل آورد. باید لااقل 10 روز و حداکثر 40 روز بین دعوت تا برگزاری مجمع فاصله و وقت وجود داشته باشد.

ماده 10: در صورت حضور همه  شرکا در تمامی جلسات مجامع عمومی ، لزومی به رعایت ماده 9 اساسنامه وجود نخواهد داشت.

ماده 11 : مجمع عمومی عادی یا عادی به طور فوق العاده وظایف زیر را به عهده دارد:

  • استماع گزارش هیات مدیره درباره امور مالی و ترازنامه سالیانه شرکت و تصویب آن.
  •  مشخص کردن سیاست آتی شرکت و تصویب آن.
  •  تصویب پیشنهاد هیات مدیره در رابطه با سود قابل تقسیم.
  •  تعیین اعضای هیات مدیره و در صورت لزوم بازرس.

ماده 12 : مجمع عمومی فوق العاده وظایف زیر را به عهده دارد:

  •  تغییر اساسنامه یا افزودن یا حذف یک یا چند مورد از مفاد اساسنامه.
  •  تدوین اساسنامه جدید یا تبدیل نوع شرکت.
  •  افزایش یا کاهش سرمایه شرکت.
  •  پذیرش شریک یا شرکای جدید به شرکت.

ماده 13 :مجمع عمومی فوق العاده با کسب موافقت سه چهارم دارندگان سرمایه شرکت که دارای اکثریت عددی می باشند ، تصمیم اتخاذ می کند ولی تصمیمات مجمع عمومی عادی را شرکا و یا افراد غیر آن اتخاذ می کنند.

ماده 14: هیات مدیره شرکت مرکب از …………. نفر خواهند بود که در مجمع عمومی عادی از بین شرکا یا از خارج انتخاب می شوند.

ماده 15: هیات مدیره، یک نفر را از میان خود به سمت رئیس هیات مدیره و یک نفر را به سمت مدیر عامل انتخاب می کند. مجاز به انتخاب سمت های دیگر برای سایر اعضای خود است.

ماده 16: ………….. نماینده قانونی و تام الاختیار شرکت بوده و می تواند در کلیه امور زیر مداخله و اقدام لازم را بعمل آورد:

اجرای امور اداری  که شامل موارد زیر می گردد: اجرای تشریفات قانونی، تهیه و تدوین لیستی از دارایی های شرکت، تنظیم بودجه ، مشخص ساختن پرداخت حقوق و پرداخت هزینه ها ، رسیدگی به حساب ها، عرضه پیشنهاد سود قابل تقسیم سالیانه، تهیه و تدوین آیین نامه های داخلی جهت اجرای تصمیمات مجامع عمومی، تسویه دیون و دریافت مطالبات، تشکیل شعب، واگذاری و پذیرش نمایندگی، گزینش و بکارگیری و نصب کارشناسان و کارکنان و کارگران، بستن قرارداد با شرکت ها و بانک ها و ادارات و اشخاص، خرید و فروش و اجاره اموال قابل انتقال و غیر قابل انتقال و تجهیزات و کلا موارد لازم و نیز عقد معاملات به نام و حساب شرکت، همکاری و شراکت با دیگر شرکت ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی، استقراض با رهن یا بدون رهن، کسب  اعتبار و وام دادن و وام گرفتن از بانک ها و اشخاص و شرکت ها، افتتاح حساب جاری و ثابت در بانک ها، برداشت وجه از حساب های شرکت، انجام ظهرنویسی و پرداخت هزینه های بروات و اسناد و سفته ها و هزینه ها، رفع مرافعات چه شرکت مدعی علیه، کلیه مراحل از مراجعه به دادگاه ذی صلاح و ابتدایی و دادگاه استیناف و دیوان کشور تا انتخاب وکیل و وکیل در توکیل، تفویض اختیارات لازم به نماینده فوق الذکر و نیز برکنار ساختن وی، حل و فصل دعاوی از طریق صلح و سازش از جمله تصمیمات معتبری است که هیات مدیره در راستای پیشبرد اهداف شرکت اتخاذ می کند و این اختیارات بدون محدودیت اعمال می گردد.

ماده 17: جلسات هیات مدیره هنگامی جنبه رسمی پیدا می کند که با حضور اکثریت اعضا تشکیل شود و هنگامی تصمیمات هیات مدیره اعتبار می یابد که با اکثریت آرا اتخاذ گردد.

ماده 18 : دارندگان حق امضا در شرکت : هیات مدیره ، مرجع تعیین کننده افراد دارای حق امضای اوراق و اسناد بهادار از قبیل چک – سفته – برات – اسناد تعهد آور – و قراداد ها می باشد.

ماده 19: هر یک از اعضای هیات مدیره مجاز به واگذاری تمام یا بخشی از اختیارات خود و نیز حق امضای خود به هر یک از شرکا به مدتی است که صلاح بداند در ضمن تفویض کل یا بخشی از اختیارات هیات مدیره به مدیر عامل بلا مانع می باشد.

ماده 20: سال مالی شرکت از اول فروردین ماه هر سال شروع و به آخر اسفند ماه همان سال خاتمه می یابد به استثنای سال اول که ابتدای آن از تاریخ تاسیس شرکت است.

ماده 21 : تقسیم سود حاصله از درآمد شرکت:  در پایان هر سال مالی – با احتساب کلیه هزینه های اداری ، حقوق کارکنان و مدیران ، استهلاک ، مالیات و سایر عوارض دولتی و  کسر آنها و نیز تعیین ده درصد ذخیره قانونی و کسر آن، باقیمانده سود که سود ویژه نام دارد متناسب با میزان سهم الشرکه شرکا بین آنها تقسیم خواهد شد.

ماده 22: شرکت بواسطه فوت یا محجوریت هر یک از شرکا منحل نمی گردد و ادامه شراکت توسط وارث یا وراث شریک متوفی و یا ولی محجور بلا مانع می باشد، در غیر این صورت با انجام روال قانونی، می توانند سهم الشرکه خود را اخذ کرده و یا به شریک دیگری واگذار کرده و از شرکت خارج شوند.

ماده 23: انحلال شرکت : شرکت مطابق ماده 114 قانون تجارت منحل خواهد شد.

ماده 24 : چنانچه مجمع عمومی فوق العاده شرکا تصمیم به انحلال شرکت اتخاذ نمایند بایستی یک نفر را به عنوان مدیر تصفیه از میان شرکا و یا خارج از شرکت منصوب کنند که وظایف مدیر تصفیه در قانون تجارت شرح داده شده است.

ماده 25 : رفع اختلافات بوجود آمده میان شرکای شرکت از طریق حکمیت و داوری حل و فصل خواهد شد.

ماده 26 : در خصوص سایر مواردی که در این اساسنامه به آنها اشاره نشده است باید مطابق مقررات قانونی تجارت ایران و سایر قوانین موضوعه عمل و رسیدگی شود

ماده 27 : این اساسنامه در 27 ماده تهیه و تدوین شده و کلیه صفاحات و اوراق آن را تمامی موسسان شرکت به اسامی ذیل امضا کرده اند.

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

ماده 1. نام و نوع شركت:

شركت ………………………………………………… (با مسئوليت محدود) .

ماده 2. موضوع شرکت:

ماده 3. مركز اصلي شركت:

کد پستی:

تبصره: هيئت مديره مي تواند مركز شركت را به هر كجا كه صلاح و مصلحت بداند منتقل و يا شعبی را تأسيس نمايد.

ماده 4. سرمايه شركت ………………… ریال نقدی و مبلغ 0 ریال غير نقدي.

ماده 5. مدت شركت: از تاريخ ثبت بمدت نامحدود / نامحدود از تاریخ ……………… لغایت تاریخ …………………

ماده 6. تابعيت شركت: تابعيت شركت   ایرانی    است.

ماده 7. دعوت برای تشكيل مجامع عمومي توسط هر يك از اعضاء هيئت مديره يا مديرعامل يا احدی از شركاء به وسيله دعوتنامه كتبی از طريق پست سفارشی يا درج آگهی در يكی از جرايد كثيرالانتشار بعمل خواهد آمد، فاصله بين دعوت تا تشكيل مجمع حداقل ده روز و حداكثر 40 روز خواهد بود.

تبصره: در صورتي كه كليه شركاء در هر يک از جلسات مجامع عمومی حضور يابند  رعايت ماده 7 اساسنامه ضرورت نخواهد داشت

ماده 8. وظايف مجمع عمومی عادی يا عادی بطور فوق العاده:

الف: استماع گزارش هيئت مديره در امور مالی و تصويب تراز و حساب سود و زيان شركت.

ب: تصويب پيشنهاد سود قابل تقسيم و از طرف هيئت مديره.

ج: تعيين خط مشي آينده شركت و تصويب آن.

د: انتخاب هيئت مديره و در صورت لزوم بازرس.

ماده 9. وظايف مجمع عمومي فوق العاده:

الف: تغيير اساسنامه يا الحاق يا حذف يك يا چند موارد اساسنامه.

ب: تنظيم اساسنامه جديد يا تبديل نوع شركت.

ج: افزايش يا تقليل سرمايه شركت.

د: تصويب ورود شريك يا شركاء جديد به شركت.

ماده 10. تصميمات شركاء در مجمع عمومي فوق العاده با موافقت دارندگان سه چهارم سرمايه كه اكثريت عددي دارند و در مجمع عمومي عادی طبق دستور ماده 106 قانون تجارت معتبر و لازم الاجرا خواهد بود.

ماده 11. هيئت مديره شركت مركب از2الی3 نفر  خواهد بود كه در مجمع عمومی عادی يا عادی بطور فوق العاده از بين شركاء و يا از خارج انتخاب مي شوند.

ماده 12. هيئت مديره از بين خود و يا خارج از شركاء يك نفر را به سمت رئیس هیئت مدیره و يک نفر را به سمت مديرعامل انتخاب و همچنين می تواند برای اعضاء خود سمت های ديگری تعیین نماید. ضمناً مدیرعامل می تواند با حفظ سمت به عنوان رئيس هيئت مديره نيز انتخاب گردد.

ماده 13. جلسات هيئت مديره با حضور اكثريت اعضاء رسميت مي يابد و تصميمات هيئت مديره با اكثریت آراء معتبر است.

ماده 14. دارندگان حق امضا در شرکت:

دارندگان حق امضا اوراق و اسناد بهدار از قبیل چک، سفته، بروات و اسناد تعهد آور و قرارداد ها را هیات مدیره تعین می کند.

ماده 15. اختيارات نماينده قانونی شركت :

رییس هیات مدیره / مدیرعامل نماينده قانونی و تام الاختيار شركت بوده و می تواند در كلیه امور مداخله و اقدام نمايد مخصوصا در موارد زیر:

امور اداری از هر قبیل، انجام تشریفات قانونی، حفظ و تنظیم فهرست دارايی شركت و تعیین بودجه و تعیین پرداخت حقوق و انجام و هزینه ها رسیدگی به محاسبات، پیشنهاد سود قابل تقسيم سالیانه، تعیین آیین نامه های داخلی، اجرای تصميمات مجامع عمومی، ادای ديون و وصول مطالبات، تاسیس شعب، واگذاری و قبول نمايندگی، انتخاب و انتصاب و استخدام متخصصين و كارمندان و كارگران،عقد هر گونه پيمان با شركت ها و بانكهاو اشخاص خريد و فروش و اجاره امول منقول و غیر منقول و ماشين آلات و به طور كلی وسایل مورد نياز و همچنین معاملات بنام و حساب شركت، مشاركت با ساير شركت ها و شخصیتها حقيقی و حقوقی استقراض با رهن یا بدون رهن و تحصیل اعتبار و وام دادن و وام گرفتن از بانك ها و اشخاص و شركت ها و بازكردن حساب جاری و ثابت در بانك ها، دريافت وجه از حساب های شركت ، صدور ظهرنويسی و پرداخت بروات و اسناد و سفته ها، هزينه ها، مرافعات، چه شركت مدعی باشد و چه علیه، در تمام مراحل باتمام اختيارات از رجوع به دادگاههای صالحه ابتدايی و استیناف و ديوان عالی كشور، انتخاب وكيل و وكيل در توكیل، دادن اختيارات لازمه بنامبرده و عزل آن، قطع و فصل دعاوی با صلح و سازش، اختیارات فوق جنبه محدودیت نداشته و هر تصميمی راكه مدیرعامل جهت پیشرفت شركت اتخاد نمايد معتبر است.

ماده 16. سال مالی شركت :

از 1/1 هر سال شروع و در بیست و نهم اسفند ماه همان سال خاتمه می يابد به استثنای سال اول كه ابتدای آن از تاريخ تأسیس شركت است.

ماده 17. مجمع عمومی عادی شركت در ظرف مدت چهار ماه اول هر سال پس از انقضای مالی شركت تشكيل ولی ممكن است بنا به دعوت هر یك اعضاء هيئت مديره يا شركاء مجمع عمومی بطور فوق العاده تشكيل گردد.

ماده 18. هيچ يك از شركاء حق انتقال سهم الشركه خود را به غير ندارند مگر با رضايت و موافقت دارندگان سه چهارم سرمايه شركت كه دارای اكثريت عددی نيز باشند و انتقال سهم الشركه بعمل خواهد آمد مگر به موجب سند رسمی.

ماده 19. هر يك از اعضاء هيئت مديره می تواند تمام يا قسمتی از اختيارات و همچنين حق امضاء خود را به هر يك از شركاء برای هر مدت كه صلاح بداند تفویض نمايد و همچنين هيئت مديره می تواند تمامی يا قسمتی از اختيارات خود را به مديرعامل تفويض نمايد.

ماده 20. تقسيم سود : از درآمد شركت در پايان هر سال مالی هزينه های اداری، حقوق كاركنان و مديران، استهلاكات، ماليات و ساير عوارض دولتی كسر و پس از وضع صدی ده بابت ذخيره قانونی بقيه كه سود ويژه است به نسبت سهم الشركه بين شركاء تقسيم خواهد شد.

ماده 21. فوت يا محجوريت هر يك از شركا باعث انحلال شركت نخواهد شد و يا ولی محجور می تواند به شركت خود ادامه دهند. در غير اين صورت بايستی سهم الشركه خود را پس از انجام تشريفات قانونی دريافت و يا به شريك ديگری منتقل و از شركت خارج شوند

ماده 22. انحلال شركت مطابق ماده 114 قانون تجارت خواهد بود.

ماده 23. در صورتی كه مجمع عمومی فوق العاده شركا، رای به انحلال شركت دهد يك نفر از بين شركا و يا خارج از شركت به سمت مدير تصفيه تعيين خواهد شد، وظايف مدير تصفيه طبق قانون تجارت مي باشد.

ماده 24. اختلافات حاصله بين شركا شركت از طريق حكميت و داوری حل و فصل خواهد شد.

ماده 25. در ساير موضوعاتی كه در اين اساسنامه قيد نشده است مطابق قانون تجارت ايران و ساير قوانين موضوعه عمل و رفتار خواهد شد

ماده 26. اين اساسنامه در 26 ماده و 2 تبصره تنظيم و در جلسه مورخ ………………… به تصويب مجمع عمومی موسسين رسيد و ذيل تمام صفحات آن امضاء شد.

 

فرم اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

بسمه تعالی

اساسنامه شرکت ………………………………………….………………… با مسؤلیت محدود

شماره ثبت ………………………………… تاریخ ثبت …………………………………

ماده ۱ : نام و نوع شرکت: شرکت ……………………………………………… با مسؤلیت محدود

ماده۲ : موضوع فعالیت شرکت عبارت است از:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

ماده ۳ـ مرکز اصلی شرکت:

مرکز اصلی شرکت …………………………….…… خیابان………………………………………………………

کوچه……………………………………….……………پلاک ……………… کدپستی……………………..………

تبصره: هیأت مدیره می تواند مرکز شرکت را به هرکجا که صلاح و مصلحت بداند منتقل و یا شعبی را تأسیس و صورت جلسه را جهت ثبت به اداره ثبت شرکتها تقدیم نماید.

ماده ۴ـ سرمایه شرکت : سرمایه شرکت …………………………………… ریال

ماده ۵ ـ مدت شرکت: از تاریخ ثبت به مدت نامحدود

ماده ۶ـ تابعیت شرکت: تابعیت شرکت ایرانی است.

ماده ۷ـهیچ یک از شرکاء حق انتقال سهم الشرکه خود را بغیر ندارند مگر با رضایت و موافقت دارندگان سه چهارم سرمایه شرکت که دارای اکثریت عددی نیز باشند و انتقال سهم الشرکه بعمل نخواهد آمد مگر به موجب سند رسمی .

ماده ۸ـمجمع عمومی عادی شرکت در ظرف مدت چهار ماه اول هر سال پس از انقضای مالی شرکت تشکیل ولی ممکن است بنا به دعوت هر یک اعضاء هیأت مدیره یا شرکاء مجمع عمومی بطور فوق العاده تشکیل گردد.

ماده ۹ ـدعوت برای تشکیل مجامع عمومی، توسط هر یک از اعضای هیأت مدیره یا مدیر عامل و یا احدی از شرکاء به وسیله دعوتنامه کتبی یا درج آگهی در یکی از جراید کثیرالانتشار بعمل خواهد آمد، فاصله بین دعوت تا تشکیل مجمع حداقل ده روز و حداکثر ۴۰ روز خواهد بود.

ماده ۱۰ـدر صورتی که کلیه شرکاء در هر یک از جلسات مجامع عمومی حضور یابند رعایت ماده ۹ اساسنامه ضرورت نخواهد داشت.

ماده ۱۱ـ وظایف مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده

الف- استماع گزارش هیأت مدیره در امور مالی و تصویب تراز و حساب سود و زیان شرکت

ب- تصویب پیشنهاد سود قابل تقسیم و از طرف هیأت مدیره

ج- تعیین خط مشی آینده شرکت و تصویب آن

د- انتخاب هیأت مدیره و در صورت لزوم بازرس

ماده ۱۲- وظایف مجمع عمومی فوق العاده

الف- تغییر اساسنامه یا الحاق یا حذف یک یا چند موارد اساسنامه

ب- تنظیم اساسنامه جدید یا تبدیل نوع شرکت

ج- افزایش یا تقلیل سرمایه شرکت

د-تصویب ورود شریک یا شرکاء جدید به شرکت

ماده ۱۳ـتصمیمات شرکاء در مجمع عمومی فوق العاده با موافقت دارندگان سه چهارم سرمایه که اکثریت عددی دارند و در مجمع عمومی طبق دستور ماده ۱۰۶ قانون تجارت معتبر و لازم الاجرا خواهد بود.

ماده ۱۴ـهیأت مدیره شرکت مرکب از ………………… نفر خواهد بود که در مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده از بین شرکا و یا از خارج انتخاب می شوند.

ماده ۱۵ـهیأت مدیره از بین خود یا خارج از اعضا یکنفر را به سمت رئیس هیأت مدیره و یکنفر را به سمت مدیر عامل انتخب و همچنین می تواند برای اعضاء خود سمتهای دیگری تعیین نماید. ضمناً مدیر عامل می تواند با حفظ سمت به عنوان رئیس هیأت مدیره نیز انتخاب شود.

ماده ۱۶ـ……………………………… نماینده قانونی و تام الاختیار شرکت بوده و می تواند در کلیه امور مداخله و اقدام نماید مخصوصاً درموارد زیر:

امور اداری از هر قبیل، انجام تشریفات قانونی، حفظ و تنظیم فهرست دارائی شرکت و تنظیم بودجه و تعیین و پرداخت حقوق و انجام و هزینه ها رسیدگی به محاسبات، پیشنهاد سود قابل تقسیم سالیانه، تهیه آئین نامه های داخلی، اجرای تصمیمات مجامع عمومی، اداء دیون و وصول مطالبات، تأسیس شعب، واگذاری و قبول نمایندگی، انتخاب و انتصاب و استخدام متخصصین و کارمندان و کارگران، عقد هرگونه پیمان با شرکتها و بانکها و ادارات و اشخاص خرید و فروش و اجاره امول منقول و غیر منقول و ماشین آلات و بطور کلی وسائل مورد نیاز و همچنین معاملات بنام و حساب شرکت، مشارکت با سایر شرکتها و شخصیتها حقیقی و حقوقی استقراض با رهن یا بدون رهن و تحصیل اعتبار و وام دادن و وام گرفتن از بانکها و اشخاص و شرکتها و بازکردن حسابجاری و ثابت در بانکها، دریافت وجه از حسابهای شرکت، صدور ظهر نویسی و پرداخت بروات و اسناد و سفته ها هزینه ها، مرافعات، چه شرکت مدعی باشد و چه مدعی علیه، در تمام مراحل با تمام اختیارات از رجوع به دادگاههای صالحه ابتدایی و استیناف و دیوان عالی کشور، انتخاب وکیل و وکیل در توکیل، دادن اختیارات لازمه بنامبرده و عزل آن، قطع و فصل دعاوی با صلح و سازش، اختیارات فوق جنبه محدودیت نداشته و هر تصمیمی را که هیأت مدیره جهت پیشرفت شرکت اتخاد نماید معتبر می باشد.

ماده ۱۷ـجلسات هیأت مدیره با حضور اکثریت اعضاء رسمیت می یابد و تصمیمات هیأت مدیره با اکثریت آراء معتبر است.

ماده ۱۸: دارندگان حق امضاء در شرکت:دارندگان حق امضاء اوراق و اسناد بهادار از قبیل چک – سفته – برات- اسناد تعهدآور و قراردادها را هیأت مدیره تعیین می کند.

ماده ۱۹ـهر یک از اعضای هیأت مدیره می تواند تمام یا قسمتی از اختیارات و همچنین حق امضاء خود را به هر یک از شرکاء برای هر مدت که صلاح بداند تفویض نماید و همچنین هیأت مدیره می تواند تمامی یا قسمتی از اختیارات خود را به مدیر عامل تفویض نماید.

ماده ۲۰ـ سال مالی شرکت:از اول فروردین ماه هر سال شروع و به آخر اسفند ماه همان سال خاتمه می یابد به استثنای سال ا ول که ابتدای آن از تاریخ تأسیس شرکت است.

ماده ۲۱ـ تقسیم سود:از درآمد شرکت در پایان هر سال مالی هزینه های اداری _ حقوق کارکنان و مدیران، استهلاکات، مالیات و سایر عوارض دولتی کسر و پس از وضع صدی ده بابت ذخیره قانونی بقیه که سود ویژه است به نسبت سهم الشرکه بین شرکا تقسیم خواهد شد.

ماده ۲۲ـفوت یا محجوریت هر یک از شرکا باعث انحلال شرکت نخواهد شد و وارث شریک متوفی و یا ولی محجور می تواند به شرکت خود ادامه دهند. در غیر این صورت بایستی سهم الشرکه خود را پس از انجام تشریفات قانونی دریافت و یا به شریک دیگری منتقل و از شرکت خارج شوند.

ماده ۲۳ـ انحلال شرکت:شرکت مطابق مواد قانون تجارت منحل خواهد شد.

ماده ۲۴ـدر صورتی که مجمع عمومی فوق العاده شرکاء رأی به انحلال شرکت دهد یک نفر از بین شرکاء و یا خارج از شرکت به سمت مدیر تصفیه تعیین خواهد شد، وظایف مدیر تصفیه طبق قانون تجارت می باشد.

ماده ۲۵ـاختلافات حاصله بین شرکا شرکت از طریق حکمیت و داوری حل و فصل خواهد شد.

ماده ۲۶ـدر سایر موضوعاتی که در این اساسنامه قید نشده است مطابق مقررات قانون تجارت ایران و سایر قوانین موضوعه عمل و رفتار خواهد شد.

ماده ۲۷ـاین اساسنامه در ۲۷ ماده یک تبصره تنظیم و به امضاء کلیه مؤسسین شرکت به اسامی ذیل رسید و تمام صفحات آن امضاء شد.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شده با هر سوال و مسئله ای می توانید با مجموعه ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها