جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

روش ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز 

شیراز مرکز استان فارس و از قطب های  گردشگری کشور می باشد. ما در این مقاله به ثبت شرکت در شیراز می پردازیم و تمام نکات و جزئیات ثبت شرکت در این شهر را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد به نحوی که دیگر به منبع دیگری برای کسب اطلاعات در زمینه ثبت شرکت مورد نظر نداشته باشید.

ثبت شرکت در شیراز

شرکت از مشارکت حداقل دو نفر و حداکثر تعریف نشده تشکیل می گردد که اهداف مالی مشترکی را  طی  یک چارچوب مشخص دنبال می نمایند. عمده هدف تشکیل یک شرکت کسب درآمد و ارتقا تولید، توزیع، فعالیت های عمرانی فنی و خدماتی می باشد، که تحت هر موضوع فعالیتی باید یکی از انواع شرکت های تعیین شده از سوی مقنن را انتخاب نمایید که عبارت اند است از:

شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت سهامی عام یا خاص، شرکت تعاونی، شرکت مختلط سهامی و یا غیر سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی.

برای انتخاب هر یک از شرکت های فوق می توانید با کارشناسان مجموعه ثبتی حقوقی بین الملل تماس حاصل نمایید. از کم و کیف ثبت هر یک مطلع گردید ما در این مقاله به چگونگی ثبت دو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می پردازیم این دو شرکت به دلیل شرایط ثبت آسان تر و قالب کاربردی تر و اینکه با تمام موضوعات قابل ثبت هستند مورد استقبال سرمایه گذاران در حوضه ثبت شرکت شیراز قرار می گیرند. در اینجا به تفاوت های مدیریتی و ثبتی این دو می پردازیم.

دلایل ثبت شرکت در شیراز

شیراز با داشتن آب و هوایی خوش و مکان های تاریخی، فرهنگی و توریستی دارای جذابیت های بالای گردشگری می باشد و به همین سبب ثبت شرکت شیراز تقاضای بسیار دارد.به علاوه شهر شیراز جایگاه برندهای بزرگی مانند تکصا، زیمنس و صاایران است که بر اقتصاد این شهر تاثیر مثبت دارد.

این شهر علاوه بر کشاورزی دارای صنایع نفت، پتروشیمی، نساجی پلاستیک سازی و غیره است که سبب کارآفرینی شده و بر رشد نرخ تقاضای ثبت شرکت در شیراز می افزاید. جهت ثبت شرکت در شیراز هم اکنون با ما در ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید. ما با مشاوره و پیگیری در خصوص ثبت شرکت در شیراز همراهتان خواهیم بود.

تفاوت ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

تفاوت چشم گیر این دو شرکت در نحوه مدیریتی آن ها می باشد. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما با دو عضو برای مدت نا معین شرکت را به ثبت می رسانید و تا زمانی که بخواهید اعضاء هیئت مدیره در سمت خود باقی خواهند ماند.

ولیکن در شرکت سهامی خاص حداقل باید 5 نفر را وارد کنید که دو نفر بازرس شرکت هستند و هر سال باید تمدید گردند و هیئت مدیره که از مدیر عامل، نائب رئیس، رئیس هیئت مدیره تشکیل می گردند هر دو سال باید سمت آنها تمدید و یا تغییر گردد.

علاوه بر این سرمایه شرکت مسئولیت محدود اعتباری است ولی در شرکت سهامی خاص باید مدیر عامل پس از صدور نامه تاییدیه تعیین نام از سوی اداره ثبت شرکت ها 35% از سرمایه کل را در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس سپرده نمایند.

جهت اطلاع از سایر خصوصیات ثبت شرکت سهامی خاص این مطلب را از دست ندهید :  ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت در شیراز

 1. ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها به آدرس Irsherkat.ssaa.ir
 2.  اخذ تاییدیه نام و مدارک آپلود شده
 3.  تنظیم اوراق و اسناد مربوط به ثبت شرکت
 4.  پست اوراق واسناد ثبتی به اداره ثبت شرکت های ارومیه
 5.  چاپ آگهی تاسیس مربوط به شرکت به ثبت رسیده و اخذ آن

در صورت تمایل به انجام امور ثبت شرکت خود در شیراز در کم ترین زمان کارشناسان موسسه حقوقی بین الملل راهنمای شما خواهند بود تنها نیاز است با ما تماس بگیرید و با ارائه مدارک شرکا و شرکت تمامی امور حقوقی و ثبتی را به کارشناسان بسپارید.

ثبت شرکت در شیراز 

نکات مهم در ثبت شرکت شیراز

قبل از اینکه به مدارک مورد نیاز جهت ثبت دو شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود بپردازیم بیان چند نکته حائز اهمیت است .

 • اعضائی که به عنوان عضو هیئت مدیر ه وارد شرکت می شوند نباید دارای سوء سابقه کیفری باشند.
 • اعضاء منتخب کارمند رسمی دولت باشند.
 • در مورد موضوعاتی که برای تاسیس شرکت انتخاب می نمایید حتماً به این نکته که جز موضوعات مجوز لازم هستند یا خیر توجه نمایید در صورت مجوزی بودن باید مراحلی را قبل از ثبت شرکت انجام دهید تا بتوانید شرکت را ثبت نمایید که ابتدا تقاضا می کنم به لینک مقاله تحریر شده متخصصان ثبت بین الملل در این زمینه مراجعه نمایید موضوعات مجوزی و در صورت مجوزی بودن موضوع موردنظر با کارشناسان ما جهت نحوه اخذ و شرایط ثبت شرکت این نوع موضوعات مشاوره لازم را دریافت نمایید.
 • در تعیین نام شرکت باید چند مورد را مد نظر داشته باشید که اولاً نام از سه کلمه تشکیل گردد دوماً هر کلمه دارای معنی فارسی باشد، سوماً خلاف نظم عمومی نباشد علاوه بر این سه مورد نباید مشابه نام های ثبت شده تا کنون باشد، که کار دشواری می باشد و باید از تخصص و تجربه مشاوران بین الملل در زمینه تعیین نام استفاده نمایید هم اکنون می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

هزینه ثبت شرکت در شیراز

این هزینه ها که شامل هزینه تمبر، حق ثبت، حق الوکاله وکیل و پرداخت روزنامه های تاسیس شرکت می باشند با توجه به نوع شرکت و کم و زیاد بودن موضوع و هم چنین سرمایه تعیین هر شرکت متفاوت است بنابراین فقط از راه تماس با متخصصان مجتمع ثبتی بین الملل می توانید استعلام هزینه نمایید.

شاید شما هم جمله« کار را به کار دانش باید سپرد» را شنیده اید ما مفتخر هستیم که در حوزه ثبت شرکت یکی از کاردانان با تجربه هستیم که توانسته ایم در ده سال سابقه کیفیت کارمان را قربانی کمیت قیمت ها نکنیم و خدمت گذار شما بزرگواران باشیم شما هم اکنون می توانید جهت ثبت شرکت شما با ما تماس بگیرید از اینکه تا این لحظه این مقاله را دنبال نمودید کمال سپاسگذاری را داریم.

زمان ثبت شرکت در شیراز

مدت زمان تاسیس یک شرکت تجاری در اداره ثبت شرکت های شیراز از زمانی که مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود محاسبه می شود و از تاریخ ارسال مدارک طی 14 روز شرکت به ثبت می رسد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

 • آدرس و کد پستی شرکت
 • برابر اصل مدارک شناسایی اعضاء
 • دو نسخه از اساسنامه
 • تقاضا نامه
 • شرکت نامه
 • صورت جلسه هیئت مدیره
 • دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسس

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص درشیراز

 • آدرس و کدپستی
 • برابراصل مدارک شناسایی
 • نسخه های از اساسنامه
 • اظهار نامه
 • صورت جلسه هیئت مدیره
 • دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسس

ثبت شرکت خدماتی در شیراز

جهت تاسیس شرکت خدماتی لازم است موضوعی را تحت این عنوان تنظیم کنید و در یکی از قالب های شرکت های تجاری می توانید این نوع شرکت را ایجاد کنید. شرکت های خدماتی حتی اگر فعالیت تجاری نداشته باشند در حکم شرکت تجاری هستند.

ثبت شرکت پیمانکاری در شیراز

شرکت پیمانکاری در زمینه اخذ پروژه های فنی و مهندسی و تخصصی فعالیت دارد در این نوع شرکت ها بهترین قالب ثبت جهت دریافت گرید شرکت سهامی خاص است. تاسیس شرکت پیمانکاری منوط به شرکا متخصص در این حوزه است.

ثبت شرکت بازرگانی در شیراز

جهت تاسیس شرکت بازرگانی باید در یکی از دسته بندس های خرید و فروش و واردات و صادارات و ترخیص کالا از گمرک فعالیت نمایید. بازرگانان و تجاری که به صورت حقیقی فعالیت دارند خوب می دانند امکان همکاری با شرکتع های خارجی بدون داشتن شرکت ممکن نیست.

روش های ثبت شرکت شیراز

ثبت شرکت شیراز همانند سایر امور ثبتی به دوروش اصیل و وکیل قابل انجام است. در روش اصیل در حقیقت خود متقاضی برای ثبت شرکت در شیراز اقدام می کندکه اصلاً این مورد را توصیه نمی کنیم.

زیرا با توجه به عدم شناخت کافی از مسائل ثبتی ممکن است رد نام شوید و برای انتخاب و گرفتن تاییدیه مجدد نام شرکت، دوباره زمان بگذارید یا با کمبود مدارک روبرو شوید و مجدد پرونده تان به تاخیر بیفتد یا اینکه راحت ثبت شرکت کنید اما پس از آن متوجه شوید که قالب ثبتی یا سرمایه یا موضوع فعالیت به درستی تعیین نشده است و ناچار به صرف هزینه مجدد برای تغییر این موارد شوید، لذا اکیداً توصیه می شود که جهت ثبت شرکت به شکل اصیل و شخصاً اقدام نکنید و از وکیل موسسات ثبتی استفاده نمایید و کار را به کاردان بسپارید.

وکلای متخصص ثبت شرکت بین الملل با مشاوره کامل و همه جانبه و تکمیل مدارک در اسرع وقت و بدون اتلاف زمان و هزینه شما، ثبت شرکت در شیراز را برایتان به پایان می رسانند.

آدرس اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در شیراز

استان فارس، شهرستان شیراز، خیابان ایمان جنوبی، اداره کل ثبت اسناد و املاک، واحد ثبت شرکت های شیراز

واحد های اداره ثبت شرکت ها در فارس

 • شیراز
 • فسا
 • فیروز
 • جهرم
 •  آباده
 • اردکان
 • کازرون
 • مرودشت
 • داراب
 • نی ریز
 • لارستان
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خسرو زاده
خسرو زاده
1 سال قبل

دنبال موضوع بازرگانی برای ثبت شرکت شیراز هستم از کجا پیدا کنم؟

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل
پاسخ به  خسرو زاده

تنظیم موضوع به موارد متعددی بستگی دارد. موضوعات بازرگانی نیز دسته بندی های مختلفی دارند و اگر می خواهید موضوع کاملی داشته باشید باید از کارشناسان حقوقی درخواست تنظیم موضوع بازرگانی دهید.

زارع
زارع
1 سال قبل

میزان سهام سهامدار اصلی در شرکت چقدر باید باشد؟

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل
پاسخ به  زارع

درود بر شما حدود 75 درصد از سهام شرکت را باید دارا باشد.