امروزه در کرج جهت ارائه خدمات خاص و انجام بعضی از امور می بایست دربردارنده اعتبار حقوقی باشید.یکی از این فعالیت ها فعالیت های آموزشی در کرج می باشد.

در حقیقت رقابت و ورود طرح ها و تکنولوژی های جدید آموزشی به اشخاص حقیقی اجازه نخواهد داد تا قادر باشند هم پای شخصیت های حقوقی بمانند و به ناچار از صحنه رقابت خواهند رفت.

ثبت موسسه آموزشی در کرج

اما به منظور این که فعالیت آموزشی در کرج را در چارچوب شخصیت حقوقی انجام دهید بایستی به منظور ثبت موسسه غیر تجاری مبادرت نمایید. زمینه آموزشی از جمله موضوعاتی می باشد که خدمات تولیدی و صنعتی ارائه نمی دهد و در عرصه تجاری جای نمی گیرد از این رو بایستی موسسه غیر تجاری ثبت گردد.

موسسه های غیر تجاری  بر دو نوع انتفاعی و غیر انتفاعی می باشند. در کرج موسسه هایی  که برای موسسین خود منافع مالی و ریالی ندارند را موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی و موسسه هایی که برای موسسین خود دارای منفعت باشند را موسسه غیر تجاری انتفاعی می نامند . درست مانند انواع و اقسام موسسه های آموزشی، آموزشگاه های زبان خارجی، مدارس غیر انتفاعی، کانون های اموزشی و ...

به منظور به ثبت رسانیدن موسسه آموزشی در کرج دربرداشتن سابقه کاری مرتبط اهمیت بسیار زیادی دارد.شما بایستی به عنوان موسس و تاسیس کننده یک آموزشگاه در کرج حداقل در یک موسسه به مدت زمان سه سال تدریس نموده باشید و سابقه کار مرتبط داشته باشید و قادر باشید ارائه نمایید.ضمن این که بایستی یکی از موسسین حداقل در بردارنده مدرک تحصیلی مرتبط با موضوع آموزشگاه باشد و یا سابقه آن بتواند این کسری را به منظور او جبران کند.

در جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله ثبت موسسه در کرج مراجعه نمایید .

موضوع مهم برای ثبت موسسه های اموزشی در کرج دریافت مجوز از مراجع ذی صلاح است. به عنوان مثال برای تاسیس یک مدرسه غیر انتفاعی در کرج باید آموزش و پرورش مجوز صادر کند، به منظور راه اندازی آموزشگاه هنر در کرج باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه های آموزش فناوری و اطلاعات و کامپیوتر  بایستی از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مجوز دریافت نمایند. از این رو شناخت مرجع ذی صلاح به منظور دریافت مجوز مربوطه اهمیت بسیار زیادی دارد .

هر شخصی قادر نمی باشد موسسه آموزشی را در کرج ثبت نماید.موسسه های آموزشی بایستی به وسیله اشخاصی حداقل با مدرک کارشناسی ثبت شوند این اشخاص می بایست دربردارنده سه سال سابقه حداقلی در زمینه مربوطه باشند و هیچ گونه محدودیت کیفری و نظامی دربرنداشته باشند.

موسسه های آموزشی در کرج قادر می باشند یک منظوره باشند به عنوان مثال یک موسسه آموزشی تنها هدف آموزش خود را متمرگز بر موضوع حسابداری و مالی می نماید و به دیگر بحث ها و موضوعات علمی دیگر توجهی ندارد و یا موسسه آموزش زبان خارجی تنها بر موضوع آموزش زبان انگلیسی تمرکز می نماید.

اما بعضی از آموزشگاه ها در کرج توجه خود را به یک موضوع منحصر نمی نمایند این آموزشگاه ها با استخدام نمودن استادهای مختلف در زمینه ها و رشته های مختلف تدریس می نمایند، به موضوع های علمی و تحقیقاتی وارد می شوند، به مشاوره تخصصی مبادرت می نمایند،در زمینه های علمی و تئری با یکدیگر فعالیت دارند و......که این آموزشگاه ها را اصطلاحا آموزشگاه های علمی جامع می گویند که نه تنها در زمینه های پایه بلکه در حوزه های تخصصی هم ورود پیدا می کنند و با ارائه ایده و برگزاری کلاس در حقیقیت تمامی خدمات آموزشی را ارائه می نمایند.

حال اگر یک اموزشگاه تخصصی در کرج وجود داشته باشد و شما بخواهید موسسه آموزشی تخصصی را در کرج  به ثبت برسانید تنها نیاز خواهید داشت از یک مرکز ذی صلاح مجوز دریافت نمایید ولی موسسه های چند منظوره آموزشی باید از سازمان ها و نهاد های ذی صلاح متفاوت مجوز های لازم را دریافت و در اساسنامه دقیقا حوزه هایی را که در آن مجوز دریافت نموده و وارد می شوند را مشخص نمایند.از این رو تهیه و تنظیم یک اساسنامه موسسه آموزشی در کرج می تواند بسیار پیچیده و گمراه کننده باشد. برای ثبت موسسه آموزشی خود در کرج شما هم می توانید مبادرت نمایید ولی به دلیل پیچیدگی هایی که دارد اصلا توصیه نمی کنیم که این کار توسط خودتان انجام شود. بهترین حالت استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت بین الملل و سپردن این مهم به دستان توانمند وکلای این موسسه  در کرج می باشد.

به یاد داشته باشید که موسسه های آموزشی به منظور دریافت مجوز بایستی مراحل طولانی را دنبال کنند، مبادرت درخواست مجوز بایستی از استان خودتان و از طریق ادارات کل باشد. گاهی دریافت یک مجوز ساده ممکن است شما را نا امید کند.

اما موسسه حقوقی  ثبت بین الملل با سال ها تخصص و ثبت چندین موسسه آموزشی مختلف در دیگر نقاط ایران نشان داده که به خوبی به فرایند ثبت موسسه های  اموزشی تسلط دارد و می تواند در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت موسسه آموزشی شما را به ثبت برساند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی