در دنیای امروز با توجه به دلایل گوناگون میل و رغبت افراد حقیقی به انجام فعالیت های اقتصادی در کرج در پناه شخصیت خیالی شرکت های تجاری با افزایش مواجه شده است و در رابطه با فعالیت های بزرگ به یک ضرورت و الزام تبدیل شده است.

از این رو از مبادرات اولیه در تاسیس و راه اندازی شرکت های تجاری در کرج مطالعه درباره شیوه تشکیل و ثبت شرکت در کرج می باشد.

با عنایت به الکترونیکی شدن روال تقاضای ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت ها در کرج می توان از شیوه مراجعه به پورتال اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.irو کامل نمودن فرم مربوطه به منظور به ثبت رسانیدن شرکت مبادرت نمود.

آشکار است که الکترونیکی شدن ابلاغ تقاضای ثبت شرکت در کرج صرفه جویی در هزینه و زمان درخواست کنندگان را هم به همراه خواهد داشت.

خوانند گان گرامی علاوه بر مطالعه این مقاله قادر می باشند از طریق تماس با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ثبت بین الملل از مشاوره تخصصی و رایگان این مجموعه هم بهره مند شوند.

مراحل ثبت اینترنتی شرکت در کرج

مراحل ثبت اینترنتی شرکت در کرج به شرح ذیل می باشد :

وارد سامانه ثبت شرکت ها شوید

جهت ثبت شرکت آنلاین در کرج به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه نمایید. مراحل تکمیل اطلاعات در سامانه به ترتیب زیر است :

اطلاعات متقاضی را تکمیل کنید

 نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و… متقاضی تأسیس شرکت یا مؤسسه / تابعیت متقاضی /  در صورت ایرانی بودن وارد کردن شماره ملی و در صورت غیر ایرانی بودن وارد کردن شماره گذرنامه /  سمت متقاضی قید گردد.

نام و نوع شرکت را مشخص کتید

در این قسمت می بایست به ترتیب اولویت 5 اسم را برای شرکت خود در کرج انتخاب نمایید تا از میان آن ها یکی تایید شود انتخاب نمودن اسم به منظور شرکت در کرج دربردارنده باید ها و نبایدهای خاص خود می باشد.

نام های انتخابی بایستی دربردارنده شرایط ذیل باشد :

 • دارای معنا و مفهوم باشد.
 • با فرهنگ اسلامی مطابقت نداشته باشد.
 • سابقه ثبت نداشته باشد.

در این مرحله به شما یک کد رهگیری داده می شود تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت ها در کرج تنها از شیوه وارد نمودن این کد در سامانه مزبور قادر باشید از شیوه و روال ثبت آن مطلع شوید.

شایان ذکر است که ، انتخاب نام شرکت، یکی از مهم ترین اقداماتی است که در مسیر ثبت شرکت در کرج انجام می شود ، نام شرکت در کرج می بایست معرف ایده و کسب و کار شما باشد. برای این منظور می توانید با مشاوران و کارشناسان با تجربه ”ثبت بین الملل” در ارتباط باشید.

موضوع شرکت را درج نمایید

اطلاعات مورد نیاز در مرحله بعدی مدت و موضوع فعالیت شرکت آنلاین در کرج . در مورد این اطلاعات در گذشته با شرکای خود مشورت کنید. برای مشخص کردن مدت فعالیت شرکت در کرج یکی از  2گزینه «محدود» یا «نامحدود» را باید انتخاب کنید.اما برای راحتی در انتخاب موضوع فعالیت، سامانه فهرستی را در اختیار شما قرار می دهد.برای مثال فعالیت های علمی،آموزشی و پژوهشی و …در این فهرست گنجانده شده اند. یادتان باشد که برخی از فعالیت ها نیاز به مجوز دارد که برای ثبت شرکت آنلاین در کرج بایستی آن را هم تهیه کنید.

نشانی شرکت را مشخص کنید

این قسمت «با مشخصات مرکز اصلی» در سایت معرفی شده است.در اینجا لازم است نشانی ای را به منظور محل دفتر شرکت ارائه بدهید،هم چنین شماره تماس و کدپستی .اگر هنوز مکانی برای شرکت انتخاب نکرده اید ،می توانید نشانی منزل خود یا یکی از شرکا را در این بخش ثبت کنید؛به یاد داشته باشید تمام مدارکی که از طرف اداره ثبت شرکت ها برای شما ارسال می شود در نهایت به همین نشانی ارسال خواهد شد.

سرمایه شرکت را وارد کنید

در بخش «سرمایه شخص حقوقی» سایت اداره ثبت شرکت ها  بایستی تکلیف میزان سرمایه شرکت آنلاین در کرج را مشخص کنید.در شرکت های سهامی ، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم وارد می شود .برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز 100هزار تومان است.با این حال مبلغ سرمایه اولیه تاحدودی نشانه ای از اعتبار شرکت است.بنابراین عده ای به منظور آغاز به کار شرکت آنلاین در کرج سرمایه ای را به مبلغ10میلیون تومان در نظر می گیرند.

شرکا را معرفی کنید

حالا می بایست در فرمی که در مرحله بعد پیش رویتان قرار می گیرد مشخصات سهامداران و اعضای اصلی شرکت را وارد کنید، اگر تعداد این اشخاص بیش از 150نفر باشد باید فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت و اسامی و مشخصات افراد را در آن وارد کنید؛ در این بخش اطلاعات شناسنامه ای و هم چنین آدرس پستی و شماره تماس این افراد ثبت و ذخیره می شود.

سهام شرکا را مشخص کنید.

گام بعدی پرکردن اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکاء است،با انتخاب نام هر یک از اعضاء مشخص می کنید که این فرد چه تعداد سهام دارد. «نوع سهام» در حقیقت گزینه ای است که در آن نقدی یا غیر نقدی بودن سرمایه مشخص می شود. سمت اشخاص و ارتباط آن ها با یکدیگر در فرم های مراحل بعد ثبت می شود.مقصود از ارتباط اشخاص با یکدیگر ، مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و …در ارتباط با شرکا و اعضای شرکت آنلاین در کرج است.

معرفی شعبه های شرکت را معرفی کنید

در صورتی که قرار است شرکت شما شعبه هایی هم اینجا و آنجا داشته باشد لازم است در فرم مربوط به این قسمت مشخصات این شعب وارد شود؛ البته در صورتی که هنوز تکلیفی برای این موضوع از طرف سهامداران روشن نشده باشد می توان معرفی شعب را به زمانی دیگر موکول کرد ودر فرم قسمت شعب ،گزینه مربوط به نداشتن شعب را انتخاب کنید.بعد از مشخص نمودن تکلیف شعب شرکت و سمت اشخاص در آن ،بایستی به سراغ تعیین سال مالی شرکت بروید و در مرحله بعد فرم مربوط به صورتجلسه را تکمیل کنید.

اساسنامه را ارائه دهید

بعد از آن که اطلاعات تایید گردید از شما تقاضا می شود که در سایت اساسنامه وشرکتنامه را هم بارگذاری نمایید.اساس نامه و شرکت نامه شرکت ها در کرح دربردارنده فرم های پیش فرض می باشند که تنها می بایست آن ها را تکمیل نمایید و در نهایت در صورت تمایل قادر می باشید قوانین مخصوص شرکت خودتان را به آن اضافه نمایید.حالا می بایست رونوشت برابر اصل شده از اساسنامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت ها بارگذاری نمایید.

در جهت اطلاعات بیشتر در مورد اساسنامه شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

مدارک را تایید کنید

در مرحله پایانی با عنایت به نوع شرکت در کرج مدارکی را که درخواست کننده بایستی ارائه نماید نشان داده شده است وبایستی برروی گزینه تایید مدارک مورد نیاز کلیک نمود.هم چنین درخواست کننده می بایست به منظور تهیه و تدوین آن ها مبادرت نمایید.
از اینجا به بعد کار اصلی تان در سامانه تمام شده است و فقط باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت ها از شما بخواهد مدارک را برای آن ها ارسال کنید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی