در ابتدا بهتر است که بدانیم لوگو چیست؟ مارک یا برند، یک نام، عبارت، طرح، نماد،و یا هر ویژگی دیگری می باشد که مشخص کننده خدمات و یا فروشنده محصولی خاص در کرج باشد که توسط آن از دیگر محصولات و خدمات متشابه متفاوت می شود. عنوان قانونی به منظور برند در کرج نشان تجاری در کرج می باشد. در حقیقت برند در کرج دربردارنده تمامی احساسات، ویژگی ها و مفاهیمی می باشد که به یک اسم گره خورده است. برند آن چیزی می باشد که اشخاص از این نام برداشت می کنند.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد برند می توانید به مقاله برند چیست ؟ مراجعه نمایید .

ثبت آنلاین برند

برند یا علامت تجاری شما در کرج می بایست دربردارنده ویژگی ها، احساسات و مفاهیم محصول شما باشد و آن ها را به مشتری معرفی نماید. در واقع مشتریان به منظور خریداری نمودن یک کالا در کرج به برند آن محصول اهمیت می دهند و برای آن ها مهم می باشد.

ثبت برند در کرج به ‌نوعی سند مالکیت آن محسوب می‌شود. شما با ثبت برند خود در کرج مالک آن علامت می‌شوید و هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد بدون اجازه از برند شما استفاده کند.

بنابراین اشخاصی که برند خود را در کرج به ثت نرسانند قادر نمی باشند از استعمال اشخاص دیگر از آن برند جلوگیری نمایند.بدین منظور تمامی بازرگانان و موسسه های تجاری در کرج به منظور حفظ برند خود از تقلید و تقلب برندهای خود را ثبت می نمایند.

در دنیای امروزبا گسترش اینترنت، ثبت اینترنتی برند  در کرج ممکن و امکان پذیر گردیده است. درگذشته به منظور ثبت برند باید به اداره مالکیت صنعتی به‌صورت حضوری مراجعه می‌ نمودید و تقاضای ثبت برند و مدارک آن را به‌صورت سنتی و دستی تحویل می‌دادید؛ اما در دنیای امروز و با گسترش فضای مجازی و اینترنت تمامی مراحل کار به‌صورت آنلاین و بر پایه وب‌سایت در کرج صورت می پذیرد.

استعلام ثبت اینترنتی برند در کرج

به منظور ثبت برند در کرج قبل از هر کاری به منظور پیشگیری از عدم ثبت به دلیل شباهت و یا تکراری بودن برند نخست بایستی از برند مورد خود استعلام بگیرید تا از ثبت و یا عدم ثبت برندتان اطمینان بدست بیاورید. برای این کار نیز باید از وب‌سایت و اینترنت استفاده کنید و نیازی به مراجعه حضوری به اداره مالکیت صنعتی نمی‌باشد.

سامانه استعلام ثبت آنلاین برند یکی از مرسوم‌ترین و کاربردی‌ترین شیوه‌ها در استعلام ثبت برند در کشور محسوب می‌شود.

این سامانه از این نظر بسیار مهم و بااهمیت می باشد که در صورت تکراری بودن نام برند از ارسال همان نام به سامانه‌ی موردنظر جلوگیری خواهد شد. همین مسئله به‌صرفه در زمان و هزینه جهت ثبت برند مرتبط می‌شود. از جهت دیگر با استعلام برند می‌توان از تمامی برندهای ثبت‌شده در ۴۵ طبقه‌ی کاری اطلاع حاصل کرد. از فواید استعلام برند قبل از ثبت برند  خود در کرج می‌توان به جلوگیری از ثبت برند تکراری، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، عدم تشابه با برند رقبا، آشنایی با رقبا در طبق کاری خود اشاره نمود.

فرایند ثبت آنلاین برند در کرج

بدین ترتیب در ابتدای ثبت آنلاین برند در کرج این استعلام برای شما انجام می‌پذیرد. در این مقطع باید مشخص شود که طبقه شغلی شما چیست و برای چه محصولات یا خدماتی می‌خواهید برند ثبت کنید. در مجموعه ثبت یار فرایند ثبت برند به‌صورت آنلاین مهیا و فراهم می باشد و درصورتی‌که زمان و مسیر جهت مراجعه به مجموعه ثبت یار برای شما دوستان مشکل است ثبت برند خود را در کرج به‌صورت آنلاین انجام دهید.

بعد از استعلام عدم ثبت برند در کرج، نوبت به ثبت برند  مدنظر شما  در کرج فرا می‌رسد که با توجه به نوع کالا و خدمت و طبقه‌بندی برند باید نسبت به ثبت آن اقدام شود. ثبت برند در کرج، به روش اینترنتی و از طریق سامانه انجام می‌گیرد.

مراحل ثبت آنلاین برند در کرج

مراحل ثبت آنلاین برند در کرج  از قرار زیر است:

 1. انتخاب نوع اظهارنامه.
 2. وارد نمودن مشخصات کامل صاحب برند.
 3. بارگذاری مدارک. ( در جهت مطالعه بیشتر در مورد مدارک لازم جهت  ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نماید)
 4. تأیید اطلاعات در صورت عدم نقص و ایراد.
 5. پرداخت هزینه اولیه ثبت به‌صورت اینترنتی.
 6. دریافت شماره اظهارنامه.
 7. ارائه پرونده به کارشناس مربوطه.
 8. امضای نسخه‌ای که توسط کارشناس تأییدشده.
 9. ارسال نسخه امضاشده همراه با مدارک موردنیاز به آدرس مرکز.
 10. رسیدگی نهایی کارشناس مربوطه بعد از ارائه مدارک و اعلام نتیجه.
 11. واریز مبلغ نهایی ثبت بعد از رسیدگی و تأیید ثبت توسط متقاضی.
 12. پیگیری نتیجه درخواست ثبت برند از طریق سامانه ثبت‌اسناد و املاک کشور.
 13. انتشار علامت مزبور همراه با کلیه مشخصات در روزنامه رسمی بعد از قبول و تأیید متصدی شعبه ثبت علائم.

مجموعه ثبت بین الملل در خصوص ثبت برند و ثبت برند آنلاین یا ثبت اینترنتی برند با استفاده از تکنولوژی روز و نیز بهره‌گیری از وکلای برجسته و کارشناسان خبره در خدمت شما متقاضیان محترم می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه حضوری یا در صورت عدم تمایل به مراجعه حضوری با برقراری تماس و به‌صورت غیرحضوری با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و ثبت برند خود را در کرج به ما بسپارید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی