ثبت بین الملل در این مقاله تلاش بر آن دارد تا درباره ی شرایط وام شرکتهای دانش بنیان مطالبی را به ارائه نماید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شرایط وام شرکتهای دانش بنیان

تنها شرکت دانش بنیان می تواند از این قبیل تسهیلات انتفاع ببرد.چنانچه از جمله شرکت های دانش بنیان محسوب نمی شوید،با مطالعه صفحه مرتبط با ثبت شرکت می توانید اطلاعات لازم را بدست آورید.

اگر شرکت شما دانش بنیان باشد می توانید جهت کسب تسهیلات هماهنگ با برنامه تان از صندوق نوآوری و شکوفایی، مراحل زیر را بگذرانید:

پس از ارتباط با صندوق نوآوری و شکوفایی (۰۲۱۲۲۴۳۳۶۸۰) با بخش پذیرش طرح های شرکت های دانش بنیان صحبت کرده و با رایزنی، برنامه مد نظرتان را که می خواهید از صندوق دریافت کنید را مشخص کرده و سپس فرم مناسب را تحویل می دهید.

فایل فرم اطلاعات شرکت های دانش بنیان را باید از وب سایت صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کرده و پس از تکمیل ، آن را به صندوق مذکور ارسال نمایید. سپس حداکثر میزان تسهیلاتی که صندوق با عنایت به کارکرد شرکت و نوع طرح مورد تقاضا می تواند ارائه دهد ، مشخص می شود و جهت سنجش و تخمین کارشناس ارزیابی طرح تسهیلات واگذار می شود و اطلاعات لازم با همکاری کارشناس و شرکت متقاضی دریافت می شود.

وظیفه کارشناس ارزیاب ، تهیه گزارش جامع درخصوص کارکرد همه جانبه شرکت ( مشخصات شرکت، فنی، بازار محصول، مالی و …)  طبق تقاضای صندوق نوآوری و شکوفایی است . کارشناس باید با بررسی تقاضای شرکت دانش بنیان ، در گزارش جامع خود مقدار مبلغ تسهیلات تخمینی اش را ذکر نماید.

کارشناس صندوق نوآوری و شکوفایی با شنیدن دفاعیات از طرح شرکت نوبنیان و انجام بررسی و مطالعات لازم ، درباره میزان تسهیلات، شرایط  تادیه تسهیلات و وثیقه ای که شرکت باید به صندوق تسلیم کند، تصمیم گیری کرده و آنها را معین می کند.

شرکت دانش بنیان جهت دریافت تسهیلات لیزنگ باید مراحل زیر را بگذراند:

 1. فروشنده (شرکت دانش بنیان) به سایت فن بازار ملی ایران به نشانی techmart.irمراجعه کند.
 2. یک “کارگزار تبادل فناوری” را از لیست مندرج در سایت فن بازار ملی ایران مشخص کند.
 3. با کارگزار تبادل فناوری مذاکره و بحث کرده و پس از کسب توافق، با وی قرارداد منعقد کند.
 4. دریافت و تکمیل فرم های مربوطه را کسب کرده و پس از پر کردن به همراه مدارک لازم به کارگزاری تبادل فناوری تحویل دهد.

ارزیابی خریدار توسط کارگزار

ارزیابی کارگزار همه ابعاد شرکت و علی الخصوص زمینه مالی آن را در بر می گیرد و وی باید قدرت خرید خریدار را با دقت بسیاری مورد رسیدگی قرار دهد. تایید صلاحیت شرکت خریدار جهت خرید کالای بخصوص نیز در کنار شرایط مالی باید مورد ارزیابی و بررسی کارگزار قرار گیرد تا اطمینان حاصل کند محصول خریداری شده در زنجیره ارزشی شرکت قرار داشته باشد.

ارزیابی فروشنده توسط کارگزار

بخش فنی از بخش های حائز اهمیت این ارزیابی همه جانبه قلمداد می گردد. بدین صورت که شرکت کارگزار باید مطمئن شود شرکت فروشنده دارای صلاحیت کافی تولید محصول با کیفیت تضمین شده در قرارداد در مدت زمان مشخص شده ، می باشد.

قابل توجه شرکت های دانش بنیان متقاضی دریافت تسهیلات لیزینگ، مرحله 5 و 6 به کارگزار بستگی داشته و زمان متغیری طول می کشند که غالبا بیشتر از 2 هفته است ولی گاهی بخاطر تاخیر یا اشکال تراشی کارگزار تا 2 ماه نیز بطول می انجامد. ارسال گزارش اعتباری کارگزار به کارشناس فن بازار ملی ایران

در صورت مشاهده عیوبی در گزارش ، متخصص فن بازار ملی ایران ، کارگزار را مکلف به کامل نمودن و اصلاح گزارش می کند که معمولا انجام این پروسه 2 هفته طول می کشد. 

جلسه پیش دفاع

این جلسه با حضور خود شرکت به منظور رفع کامل اشکالات وارده به گزارش برگزار می شود کارگزار نیز در محضر شرکت موارد را توضیح می دهد و چنانچه شرکت به گزارش اعتراض داشته باشد و یا دیدگاه متفاوتی درباره موضوعی داشته باشد، این امکان را دارد تا ضمن اعتراض، از طرح خود دفاع و پشتیبانی کند.

جلسه دفاع

در این جلسه شرکت حضور ندارد و گزارش نهایی کارگزار تسلیم شده و کمیته ارزیابی درباره موضوع تصمیم پایانی خود را اتخاذ کرده و آن را تایید می کند.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...