جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هنگامی که شرکتی را به ثبت می رسانید می بایست اقدام به گرفتن مجوزهای مخصوص کرده و مراحل ثبت شرکت را کامل نمایید. به موجب همین امر ثبت بین الملل در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا در مورد مراحلی که بعد از ثبت باید انجام دهید مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

فرآیند بعد از ثبت شرکت

زمانیکه شرکت به ثبت رسید باید نسبت به تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی اقدام نمود. در ادامه متن به اقدامات پس از ثبت شرکت می پردازیم.

کد اقتصادی

تمامی شرکتها پس از ثبت شرکت خود در اداره ثبت شرکتها می بایست نسبت به تشکیل پرونده در اداره دارایی و دریافت کد اقتصادی اقدام نمایند.جهت دریافت تمامی مجوزهای فعالیت شرکت مانند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، کارت بازرگانی ، پروانه فعالیت و ابتدا می بایست کد اقتصادی دریافت کرد.

چنانچه 3 ماه از ثبت شرکت گذشته باشد و پرونده دارایی برای آن  تشکیل نشده باشد، جریمه ای معادل 3 برابر تشکیل پرونده دارایی برای او در نظر گرفته خواهد شد.

اخذ جواز تاسیس

در صورتی که شرکتی فعالیت تولیدی داشته باشد قادر به اخذ جواز تاسیس می باشد.یکی از ملزومات دریافت جواز تاسیس داشتن کد اقتصادی می باشد.

موارد کاربردی جواز تاسیس به شرح ذیل می باشد:

  • میتوان از شهرکهای صنعتی بصورت اقساطی زمین دریافت کرد.
  • وام و تسهیلات بانکی می توان دریافت کرد.
  • برند و لوگو می توان به ثبت رساند.
  • پروانه بهره برداری می توان دریافت کرد.
  • پروانه بهره برداری یکی از مجوزهایی می باشد که جهت شرکتهای تولیدی صادر می شود.
ادامه مطلب
امور ثبت شرکت و برند در اردکان با تخصص کافی

پروانه بهره برداری

جهت اخذ پروانه بهره برداری شرکت باید دارای جواز تاسیس باشد و خط تولید شرکت فعال باشد و شرکت دارای فعالیت باشد.

اخذ کارت بازرگانی

تمامی شرکتهایی که به امور بازرگانی مشغول هستند یا به فعالیت تولیدی مبادرت کرده اند قادر هستند کارت بازرگانی دریافت نمایند.لکن در موضوع شرکت باید عبارت «صادرات و واردات» قید شده باشد.

اخذ مجوزها و پروانه های صنفی 

شرکتهایی که در حیطه ی خدماتی،بازرگانی و پخش و … به فعالیت می پردازند می بایست از  صنف مربوط به خود مجوز (پروانه) اخذ نمایند.

اخذ گرید و رتبه

رتبه یا گرید به شرکتهای پیمانکاری تعلق دارد. گرید نمایانگر ارزش شرکتها می باشدو مجوزی برای فعالیت شرکت به حساب نمی آید. برخی از سازمانه ای دولتی طرح های ارزشمندی در اختیار دارند که آنها را از طریق مناقصه به شرکت های پیمانی واگذار می نمایند که دارای گرید بالا باشند و توانایی انجام و قبول تعهدات را داشته باشند.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها