برای آن که شرکتی را به ثبت برسانید نخست بایستی ورقه های ثبتی شرکت را تهیه و تدوین کنید.

چگونگی ثبت شرکت در کرج

شایان ذکر است زمانی که شرکتی در کرج تاسیس می شود باید به رسمیت شناخته شود بدین صورت الزامی است کلیه مراحل ثبت را در اداره ثبت شرکتها انجام دهد . برای این منظور سامانه ای طراحی شدهاست که متقاضیان بتوانند به آسانی ثبت شرکت در کرج را انجام دهند . 

توجه داشته باشید که ورقه های ثبتی با عنایت به گونه و طرح شرکت مختلف است.

به عنوان مثال ورقه های  ثبتی شرکت با مسئولیت محدود دربردارنده  اساسنامه ، شرکت نامه ، تقاضانامه و صورت جلسه مجمع عمومی موسسین می باشد  و ورقه های  ثبتی شرکت های سهامی خاص دربردارنده  اساسنامه ، اظهارنامه و صورت جلسه مجمع عمومی موسسین می باشد. شرکت های دیگر هم به طور تقریبی ورقه هایی شبیه به این دو گونه شرکت دارند این ورقه ها را  می بایست موسسان یا تمامی شرکای شرکت امضا نمایند.

بعد از آن  با رجوع نمودن  به پایگاه  دایره  ثبت شرکت ها، اطلاعاتی که در پایگاه درخواست شده است را کامل نمایید.  مرحله های  ثبت شرکت در پایگاه به ترتیب ذیل می باشد:

مرحله اول به کامل نمودن اطلاعات درخواست کننده مربوط می باشد. ( وارد نمودن نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و.. درخواست کننده  تأسیس شرکت یا اداره  ، تعیین نمودن تبعیت درخواست کننده ، عنوان درخواست کننده ، کامل نمودن مشخصات و ویژگی های شخصی که دفتر را امضا نموده است.

صفحه بعدی به اسم و اطلاعات شخص حقوقی مربوط می شود . اسمی را تعیین  کنید که الف ) دربردارنده معنی و مفهوم باشد . ب) غیرفارسی نباشد. ج ) مطابق با فرهنگ اسلامی باشد د) سابقه پیشینه ثبتی نداشته باشد.

مرحله سوم در رابطه با مبحث فعالیت شرکت، گونه فعالیت شرکت ، معین نمودن مدت زمان فعالیت مبنی بر محدود یا نامحدود بودن ، تعیین کردن وجود یا عدم وجود داشتن جواز از اداره ها و نهادهای  خاص می باشد.

در صفحه بعدی ویژگی های پستی دربردارنده ، کد پستی و شماره تلفن، پست الکترونیک، شماره دورنگار، و نشانی وب سایت  در صورت نیاز وارد می شود. هم چنین بایستی نشانی مقر اصلی به عنوان منشا نامه نگاری های پستی مشخص شود.

مرحله پنجم در رابطه  با سرمایه شخص حقوقی می باشد. همان گونه که ذکر گردید  حداقل سرمایه به منظور  ثبت شرکت 1.000.000 یک میلیون ریال می باشد.

پس از تکمیل کردن سرمایه شخص حقوقی، عنوان  افراد و ارتباط میان افراد و شعبه شرکت در صورتی که شرکت دارای شعبه  باشد وارد می شود.

اطلاعات مربوط به سال مالی شرکت بایستی در صفحه بعد وارد شود . یعنی روز و ماه آغاز سال مالی.

بعد از آن متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت یا اداره را بایستی  وارد کرد.

پس از اخذ رسید قبولی اینترنتی، مدارکی که مورد تایید واقع شده اند و پرینت دریافت شده بایستی به وسیله اعضا به امضا برسد.

بعد از آن ، مدرک های  لازم را به وسیله اداره پست به موسسه ثبت شرکت ها ارسال کنید و بارکد پستی را در پایگاه وارد نمایید.

مدارکی که بایستی به اداره ثبت شرکت ها  ارسال شود عبارت است از : دو رونوشت از مدارکی که به وسیله  اعضاء به امضا رسیده است ، رونوشت مدرک های شناسایی اشخاص، تصدیق دربر نداشتن سوء پیشینه ی کیفری تمامی  اعضا و یک برگه ازتصدیق  نام و برگه ی رسید قبولی  اینترنتی.

ثبت بین الملل تخصصی ترین مجری در امور ثبت شرکت در کرج

درصورتی که مدرک هایی که ارائه شده اند کامل و جامع باشد و هیچ گونه اشکال یا نقصی وجود نداشته باشد کارشناس مربوطه به منظور تهیه و تدوین پیش نویس آگهی مبادرت می نماید  در این هنگام  شخص درخواست کننده یا وکیل ثبت شرکت بایستی  همراه با اصل شناسنامه و کارت ملی، به منظور دریافت مدرک های  ثبتی و به امضاء رساندن ذیل دفاتر به موسسه  ثبت رجوع کنند.

در پایان مرحله ثبت ، بایستی  آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی چاپ و منتشر گردد.

بعد از آن که شرکت ثبت گردید بایستی به منظور دریافت دفاتر پملپ تجاری، تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی مبادرت کنید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...