جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

انتخاب اسم شرکت عمرانی

اسم شرکت عمرانی

ثبت بین الملل در این مقاله در مورد انتخاب اسم شرکت عمرانی مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت شرکت عمرانی ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام شرکت یکی از مهمترین عوامل در موفقیت آن شرکت به شمار می آید. شرکت را بطور مختصر به مخاطبان معرفی میکند. با وجود دشواری که در انتخاب اسم شرکت وجود دارد سهامداران سعی می کنند تا بهترین اسم شرکت خود  پیدا کنند.

اسم شرکت عمرانی

نام شرکت مهترین اصل برای حفظ آن در اذهان  مردم و رسیدن به بازار پر فروش است.پس باید اطلاعات کافی برای بهترین انتخاب را بدست آوریم.

شرایط اسم برای شرکت عمرانی

  • به زبان بیگانه نباشد.
  • از اسم های اصیل فارسی باشد و ریشه فارسی داشته باشد.
  • عدم تداخل با موازین اسلامی ایران.
  • عدم تکرار آن در گذشته.
  • اسمی انحصاری باشد.
  • ارقام بصورت نوشتاری استفاده شود.
  • کلمات شهید ، ایثارگران و امثال این ها بکار برده نشود زیرا این شرکت ها زیر نظر بنیاد شهدا و ایثارگران هستند.
  • پرهیز از استفاده  لغاتی چون فیلسوفان، هنرمندان ، شعرا
  • عدم اختصاری کردن کلمات و استفاده از اولین حروف آن ها در نام شرکت.
  • عدم کوتاه کردن یا ترکیب کردن حروف در انتخاب اسم.

(برای اطلاع از اسم هایی که قبلا ثبت شده اند میتوانید به سایت https://ilenc.ssaa.ir/  مراجعه نمایید.)

اسم شرکت عمرانی

نامهای غیرقابل ثبت شرکت عمرانی

ملی – ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت – پتروشیمی – دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز – بهزیست – بانک – بسیج- جهاد –  آسانسور – آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد – شهید- آزاده- جانبازان- تکنو – فامیلی -فیلتر  – نیک – باور- میکروبرد- تست – استار – تک – مدرن –  پیک – امنیت-  کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد -میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا- تک نو- تکنولوژی – اورست – مونتاژ- ونوس – دفتر- ایتال – بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

خصوصیات عمومی اسم شرکت فنی مهندسی و عمرانی

اولین چیزی که به چشم مخاطبان این شرکت ها می خورد نام آنها است، پس نام این شرکت ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

معمولا نام این شرکت ها باید نشان دهنده حیطه کاری آنها باشد با اینکه لغات استفاده شده برای شرکت صنعتی ، نمی تواند بطور کامل نوع کسب و کار را مشخص کند.مثلا شرکتی به نام “شرکت فنی مهندسی شاخص صنعت پارسه” برای ما نوع فعالیت تعیین نشده و معلوم نیست که به کدام عرصه صنعتی می پردازد. شرکت مهندسی عمران یا ارتباطات یا برق یا غیره

اما این موضوع، با اعمال کردن تفاوت هایی  امکان تشخیص نوع شرکت را برای ما فراهم می آورد. بطور مثال: «شرکت فنی مهندسی پایدار احداث پارسه» نشان دهنده عمرانی بودن شرکت و «شرکت فنی مهندسی نیرو و توان پارسه» بیانگر صنعت برق آن شرکت است.

علاوه بر این استفاده از عبارت ” فنی مهندسی” با اینکه مانعی ندارد ولی نمی تواند جزئی از نام اصلی شرکت قرار بگیرد بعنوان مثال شرکت توسعه خطوط انتقال نیروی پارسه، اسمی یک کلمه ای است زیرا شرکت توسعه خطوط انتقال نیرو در واقع  بعنوان اسم اصلی تلقی نمی شود بلکه شرحی است برای آشنایی با نوع شغل.

لازم به ذکر است که در انتخاب نام شرکت های فنی مهندسی استفاده از لغات بیگانه و انگلیسی، ممنوع و باید معدل فارسی آن جایگزین شود.

در نهایت به این نتیجه می رسیم که برای انتخاب نام این شرکت، وجود یک کلمه اصلی کافی بوده و فقط دو سیلاب برای ثبت نام شرکت به آن اضافه می کنیم، پیشنهاد می شود که در آگهی از همان کلمه اصلی استفاده شود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها