جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

بعد از آن که مراحل ثبت شرکت به پایان رسید جواز تاسیس جهاد کشاورزی صادر می شود از آنجایی که جوازتاسیس جهاد کشاورزی به دو صورت حقیقی و حقوقی صادر می گردد هر کدام دربردارنده شرایط خاصی می باشند که بایستی از جانب سازمان مربوطه احراز گردد.جواز تاسیس جهاد کشاورزی پیش نیاز اخذ پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی است.

 پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی

پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی به جوازی گفته می شود که تمامی بخش های صنایع و معادن اقدامات مورد نیاز را که عبارتند از تامین زمین وتاسیسات و احداث ساختمان ،جهت نصب ماشین آلات خط تولید تامین نیروی انسانی و تولید آزمایشی را انجام داده اند اعم از اینکه جواز تاسیس داشته اند یا نداشته اند.بدین ترتیب ،قادر به اخذ پروانه بهره برداری جهادکشاورزی خواهند بود.

مراحل صدور پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی

مراحل صدور پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی

 1.  دارا بودن جواز تاسيس جهاد کشاورزی داراي اعتبار.
 2.  احداث واتمام ساختمان، تاسيسات و محوطه سازي در کلیت طرح.
 3.  نصب ماشين آلات و راه اندازي آزمايشي و تکمیلی.
 4. تامين نيروي انساني مورد نیاز وذکر شده در طرح.
 5. توليد آزمايشي (توان توليد انبوه)
 6.  تكميل فرم «پرسشنامه پروانه بهره برداری جهاد کشاورزیو ارائه آن به مديريت صنايع كشاورزي استان (مستقيما يا از طريق شهرستان)
 7.  تسلیم وارائه تصوير مدارك مربوط به انشعاب برق و آب و پاپان كار ساختماني از مراجع ذيربط و مدارک لازم ديگر در صورت نياز.
 8. كارشناس پس از بررسي موارد فوق، جهت استعلام از ادارات كل محيط زيست، سازمان كار و آمور اجتماعي، نظارت بر مواد غذايي يا دامپزشكي (حسب مورد)، مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مربوطه و ساير موارد اقدام مي نمايد و متقاضي موظف به پيگيري و ارائه جواب استعلام ها مي باشد.
 9.  هماهنگی و بازديد كارشناس استان و تکمیل فرم گزارش فني بازديد و ظرفيت سنجي بر اساس 280 روز کاري و تعداد نوبت کاري فعال و راندمان 80 درصد (توليدات فصلي براساس روز کاري)
 10.  تدوین و تهيه پيش نويس پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی توسط كارشناس و تايپ.
 11.  تاييد پروانه به ترتيب توسط كارشناس، رئيس اداره صنايع تبديلي، مديريت صنايع كشاورزي، معاون صنايع و توسعه روستايي و امضاي رياست محترم سازمان.
 12. واريز حق التمبر توسط متقاضي (از 50 الي 150 هزار ريال به نسبت سرمايه گذاري)
 13.  درج شماره و تاريخ و ارائه پروانه همراه با مشخصات پروانه به متقاضي.
 14.  ارسال رونوشت پروانه سازمان كار و امور اجتمالي، محيط زيست، نظارت بر مواد غذايي يا دامپزشكي (بر حسب مورد)، استاندارد و تحقيقات صنعتي، معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مربوطه.
ادامه مطلب
نشان حلال

در مراحل اخذ جواز تاسیس جهاد کشاورزی نیز اولويت هاي صنايع تبديلي و تكميلي وجود دارد که معمولا بر اساس اولویت سالانه تغییر می یابد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. فرآوري ميوه جات و سبزيجات.
 2. انواع سردخانه.
 3. درجه بندی و بسته بندی ميوه جات و سبزيجات (بويژه سيب زمينی).
 4. بسته بندd و فرآوري تخم مرغ.
 5. فرآورده ها و محصولات گوشتی.
 6. بسته بندي حبوبات.

اصلاح پروانه بهره برداري جهاد کشاورزی

در حالت کلی اصلاح پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی تحت شرایطی امکان پذیر میباشد.در مواقعی که واحد توليدي نسبت به افزايش ظرفيت يا توليد محصولات جديد اقدام نموده باشد، مي تواند تقاضاي اصلاح پروانه بهره برداري را با ذکر اصلاحات و تکميل «پرسشنامه پروانه بهره برداري جهاد کشاورزی» ارائه نمايد. در اين صورت طبق روال «صدور پروانه بهره برداري جهاد کشاورزی» اقدام و پروانه بهره برداري جديد صادر و پروانه قبلي دريافت و در سوابق نگهداری مي گردد.

متقاضیان محترم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اظهارنامه ثبت برند به مقاله آن مراجعه نمایید.

ثبت بین الملل آماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران وکارشناسان ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها