جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هرکدام از اقداماتی که برای تولید یک محصول باید به آن پرداخته شود باید در سایه قانون انجام شود. پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی در تهران جزو مدارکی است که باید در زمان تاسیس واحد تولیدی ارائه شود. بعد از آن که مراحل ثبت شرکت به پایان رسید جواز تاسیس جهاد کشاورزی صادر می شود از آنجایی که جوازتاسیس جهاد کشاورزی به دو صورت حقیقی و حقوقی صادر می گردد هر کدام دربردارنده شرایط خاصی می باشند که بایستی از جانب سازمان مربوطه احراز گردد. جواز تاسیس جهاد کشاورزی پیش نیاز اخذ پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی است.

پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی در تهران

پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی در تهران به جوازی گفته می شود که تمامی بخش های صنایع و معادن اقدامات مورد نیاز را که عبارتند از تامین زمین و تاسیسات و احداث ساختمان ،جهت نصب ماشین آلات خط تولید تامین نیروی انسانی و تولید آزمایشی را انجام داده اند اعم از اینکه جواز تاسیس داشته اند یا نداشته اند. بدین ترتیب ، قادر به اخذ پروانه بهره برداری جهادکشاورزی خواهند بود.

مراحل صدور پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی

مراحل صدور پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی در تهران

 1.  دارا بودن جواز تاسيس جهاد کشاورزی داراي اعتبار.
 2.  احداث و اتمام ساختمان، تاسيسات و محوطه سازي در کلیت طرح.
 3.  نصب ماشين آلات و راه اندازی آزمايشی و تکمیلی.
 4. تامين نيروی انساني مورد نیاز و ذکر شده در طرح.
 5. توليد آزمايشی (توان توليد انبوه)
 6.  تكميل فرم «پرسشنامه پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی و ارائه آن به مديريت صنايع كشاورزی استان (مستقيما يا از طريق شهرستان)
 7.  تسلیم وارائه تصوير مدارك مربوط به انشعاب برق و آب و پاپان كار ساختمانی از مراجع ذيربط و مدارک لازم ديگر در صورت نياز.
 8. كارشناس پس از بررسی موارد فوق، جهت استعلام از ادارات كل محيط زيست، سازمان كار و آمور اجتماعی، نظارت بر مواد غذايی يا دامپزشكی (حسب مورد)، مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مربوطه و ساير موارد اقدام می نمايد و متقاضی موظف به پيگيری و ارائه جواب استعلام ها مي باشد.
 9.  هماهنگی و بازديد كارشناس استان و تکمیل فرم گزارش فنی بازديد و ظرفيت سنجی بر اساس 280 روز کاری و تعداد نوبت کاری فعال و راندمان 80 درصد (توليدات فصلی براساس روز کاری)
 10.  تدوین و تهيه پيش نويس پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی توسط كارشناس و تايپ.
 11.  تاييد پروانه به ترتيب توسط كارشناس، رئيس اداره صنايع تبديلی، مديريت صنايع كشاورزی، معاون صنايع و توسعه روستايی و امضای رياست محترم سازمان.
 12. واريز حق التمبر توسط متقاضی (از 50 الي 150 هزار ريال به نسبت سرمايه گذاري)
 13.  درج شماره و تاريخ و ارائه پروانه همراه با مشخصات پروانه به متقاضي.
 14.  ارسال رونوشت پروانه سازمان كار و امور اجتمالی، محيط زيست، نظارت بر مواد غذايي يا دامپزشكي (بر حسب مورد)، استاندارد و تحقيقات صنعتی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی و مديريت جهاد كشاورزی شهرستان مربوطه.
ادامه مطلب
اخذ ایزو

در مراحل اخذ جواز تاسیس جهاد کشاورزی نیز اولويت های صنايع تبديلي و تكميلي وجود دارد که معمولا بر اساس اولویت سالانه تغییر می یابد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. فرآوري ميوه جات و سبزيجات.
 2. انواع سردخانه.
 3. درجه بندی و بسته بندی ميوه جات و سبزيجات (بويژه سيب زمينی).
 4. بسته بندی و فرآوری تخم مرغ.
 5. فرآورده ها و محصولات گوشتی.
 6. بسته بندی حبوبات.

اصلاح پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی در تهران

در حالت کلی اصلاح پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی تحت شرایطی امکان پذیر میباشد. در مواقعی که واحد توليدی نسبت به افزايش ظرفيت يا توليد محصولات جديد اقدام نموده باشد، می تواند تقاضای اصلاح پروانه بهره برداری را با ذکر اصلاحات و تکميل «پرسشنامه پروانه بهره برداری جهاد کشاورزی» ارائه نمايد. در اين صورت طبق روال «صدور پروانه بهره برداري جهاد کشاورزی» اقدام و پروانه بهره برداری جديد صادر و پروانه قبلی دريافت و در سوابق نگهداری مي گردد.

متقاضیان محترم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اظهارنامه ثبت برند به مقاله آن مراجعه نمایید.

ثبت بین الملل آماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران وکارشناسان ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها