یک برند دربردارنده مواردی اعم از حرف، عدد، تصویر و غیره می باشد که معرف کالا و محصولاتی می باشد که به بازار عرضه می گردد و کاملا منحصر به فرد می باشد. استعلام برند قبل از ثبت به این منظور صورت می گیرد  که هنگامی  که برند به اسم شخصی ثبت شده باشد به هیچ عنوان افراد دیگر اجازه ثبت و استعمال از آن را ندارند.

بنابراین استعلام برند قبل از ثبت به دلیل تنوع در برندهای ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و شخص را تا حدودی نسبت به درصد تایید یا رد برند خود آگاه می نماید.

پیش از مبادرت به منظور ثبت برند الزامی می باشد که  از برند مورد نظر استعلام ثبت برند گرفته شود تا این اطمینان به دست بیاید که برند ذکر شده قبل از این در ایران و سایر کشورها ثبت گردیده یا برندی تحت این عنوان ثبت نگردیده است، از این طریق می توان از برندها، و حتی طبقه و صنف آن ها که در گذشته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است مطلع شد و از این روش ارسال نام های تکراری به سازمان ثبت با کاهش مواجه می شود ، بنابراین در این صورت به دلیل عدم رد برند ، از هدر رفتن  زمان و هزینه جلوگیری می گردد.

در جهت اطلاعات بیشتر در زمینه اینکه برند چیست ؟ به مقاله آن مراجعه نمایید .

نکات مهم استعلام برند قبل از ثبت

نکات استعلام برند قبل از ثبت به شرح ذیل می باشد:

 1. برند مورد نظر به صورت عینی  تکرار شده است  و مشابه آن پیش از این به ثبت رسیده است.
 2. برند مورد نظر یکی از کلمه هایی می باشد که در برند ثبت شده وجود دارد.
 3. برند مورد نظر پیش از این به ثبت نرسیده است و مشابه آن وجود ندارد.

در موارد ۲ و ۱ شخص پس از استعلام برند قبل از تنظیم اظهارنامه به این نتیجه می رسد که برند انتخاب شده مطمئنا به وسیله  سازمان ثبت اسناد و املاک رد می گردد که در این صورت از ثبت آن صرف نظر می نماید و در مورد ۳ که مطلوب ترین حالت ممکن می باشد شخص در می یابد که برند مورد نظر تحت هیچ شرایطی با اخطار مواجه  نخواهد شد و قادر می باشد آن را بی هیچ ممانعتی در طبقه دلخواه به ثبت برساند.

مراحل استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند به چه صورتی می باشد:

⭐ به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی  http://rrk.ir مراجعه گردد.

در این روش، پس از اینکه وارد سامانه فوق شدید به قسمت آگهی های قانونی مراجعه نمایید و با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی  اسم های  مورد نظر را وارد نمایید  و از میان روزنامه های جستجو شده به استعلام برند مورد نظر بپردازید.واضح می باشد که درخواست کنندگان محترم در صورتی که نام برند تکراری می باشد بایستی از انتخاب همان نام اجتناب نمایند. بدین ترتیب از هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری خواهد شد.

⭐ به سامانه اداره مالکیت صنعتی به نشانی http://iripo.ssaa.ir مراجعه گردد.

در این سامانه می توان از شیوه دکمه جستجو وارد صفحه شد و اسم مورد نظر و طبقه تقاضا را مشخص نمود و بر روی گزینه جستجو کلیک کرد. در صورت وجود هر گونه سابقه ثبت نتیجه ها به شما ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است، که شما قادر می باشید  از طریق تماس با مشاورین ما در ثبت بین الملل کلیه امور را به کارشناسان و مشاوران ما بسپارید. کارشناسان ما در این مرکز در کوتاه ترین زمان ممکن از برند شما استعلام خواهند گرفت و در تمامی مرحله های ثبت برند شما را راهنمایی خواهند کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی