جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)

برای ثبت شرکت ها می توانید قالبهای ثبتی مختلفی که در قانون تجارت درج شده برگزینید، در این بین ثبت شرکت سهامی خاص نوعی پرتقاضا است که روزانه توسط متقاضیان زیادی درخواست میشود، برای ثبت این نوع شرکتها باید تمامی اصول و شروط مربوط به ثبت را در اداره ثبت اسناد و املاک بدانید. در ادامه به توضیح در مورد تمامی امور ثبت شرکتها می پردازیم. با ما همراه باشید.

ماهیت شرکت سهامی خاص 

شرکت سهامی خاص شرکتی است که از لحاظ ساختاری شبیه به شرکت مسئولیت محدود بوده اما سرمایه در آن به قطعات سهم یا سهام تبدیل می گردد.

شرکت سهامی خاص شرکت بازرگانی تلقی می گردد  و برای اخذ تسهیلات بانکی، گرفتن نمایندگی‌های و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌های دولتی و نمایشگاه ها  از اعتبار نسبتاً خوبی برخوردار است.

به این دلیل به آن شرکت سهامی گفته می شود که سرمایه آن تبدیل به سهام می گردد.

سهام شرکت‌های سهامی خاص در  بازار بورس قابل معامله نیست اما توسط مردم به راحتی قابل داد و ستد می‌باشد. برخلاف شرکت با مسئولیت محدود در زمان ثبت شرکت سهامی خاص، باید تمام سرمایه آن در هنگام تاسیس توسط اعضا تامین شده و بخشی از سرمایه در حساب بانکی تادیه گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص ابتدا باید بدانید تعداد اعضای شرکت نباید کمتر از 5 نفر باشد به عبارتی 3 نفر عضو و 2 نفر بازرس ( به صورت حداقلی است و اگر بیشتر باشد طبق قانون ثبت شرکتها مانع ندارد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید مدارک شناسایی تمامی اعضای شرکت نیاز است همچنین اعضای شرکت سن شان نبادی کمتر از 18 سال باشد.

شرکت سهامی خاص برای به ثبت رساندن نیاز به مدرک تحصیلی و یا مجوز ندارد در صورتی که موضوع فعالیت به گونه ای باشد که نیازمند این دو باشد .

موضوع فعالیت در شرکت سهامی خاص باید طراحی و تدوین گردد این امر توسط ثبت بین الملل صورت می گیرد . انتخاب نام به این صورت است که اسامی چهار یا پنج سیلابه باشند تا مورد تایید اداره ثبت شرکت ها قرار گیرد بازده زمانی ثبت شرکت 14 روز کاری می باشد.

سهام شرکت سهامی خاص 

تعریف سهام شرکت سهامی خاص به قسمتهای مساوی تقسیم می گردد که هر قسمت آن را « سهم » می نامند.

لایحه اصلاحی در تعریف سهم می گوید: «سهم قسمتی است از سرمایه شرکت سهامی که مشخص میزان مشارکت و تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت سهامی می باشد».

بنابراین هر سهم معلوم می کند که نسبت به کل سرمایه، صاحب آن تا چه حد و حصری می تواند در اداره امور شرکت، از طریق حضور در مجامع عمومی و ابراز رأی، مشارکت داشته باشد و چه مقدار از منافع حاصل از فعالیت شرکت، به او متعلق است و در برابر شرکت، اگر همه مبلغ سهم را نپرداخته باشد، چه میزان تعهد مالی دارد.

ویژگی شرکت سهامی خاص

 •  سرمایه شرکت های سهامی خاص حداقل یک میلیون ریال می باشد.
 • تعداد مدیران حداقل 3 نفر است.
 • تعداد سهامداران حداقل باید سه نفر باشد.
 • در شرکت سهامی خاص مبلغ اسمی سهام محدودیت ندارد.
 • انتقال سهام در شرکت سهامی خاص موکول به موافقت سایر شرکاست.
 • در شرکت سهامی خاص، مسئولیت سهامداران به میزان مبلغ اسمی سهام هر سهامدار است.
ثبت شرکت سهامی خاص
ثبت شرکت سهامی خاص

مزایای شرکت سهامی خاص نسبت به مسئولیت محدود

شرکت سهامی خاص با حداقل سه سهامدار تشکیل می گردد،در صورتی که شرکت با مسئولیت محدود را می توان حداقل دو شریک تشکیل داد.

شرکت با مسئولیت محدود به وسیله یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف که ممکن است خارج از شرکا هم باشند برای مدت محدود یا نامحدود اداره می شود، ولی در شرکت های سهامی عام و خاص به ترتیب حداقل مدیران نباید از پنج و سه نفر کمتر باشد و نیز این مدیران برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند.

از معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که پذیره نویسی و پرداخت تمام سهم الشرکه شرکت صوری می باشد و نیز در شرکت با مسئولیت محدود ورقه ای به نام سهم الشرکه به صورت اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از بانام و بی نام صادر نمی گردد،ولی در شرکت های سهامی عام نقل و انتقال ممکن است مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی سهامداران بشود.

در شرکت با مسئولیت محدود هیچ گونه حداقل سرمایه ای پیش بینی نشده و الزام قانونی ارائه مدارک در این زمینه به اداره ثبت شرکت ها برای موسسین وجود ندارد؛ فقط اقرار موسسین به میزان سرمایه و پرداخت آن به صندوق شرکت یا هیات مدیره در شرکت نامه کافی خواهد بود، در صورتی که حداقل سرمایه در شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد و موسسین مکلفند حداقل 35% کل سرمایه را به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز و فیش بانکی را به اداره ثبت شرکت ها ارائه نمایند.

و بالاخره آخرین حسن شرکت با مسئولیت محدود در مقایسه با شرکت های سهامی این است که قلمرو آگهی ها در شرکت های سهامی وسیع تر از شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

در مورد سایر اشخاص حقوقی از جمله شرکت با مسئولیت محدود به نسبتی از سود مشمول مالیات که طبق اساسنامه یا شرکت نامه شخص حقوقی به هر یک از صاحبان سرمایه یا اعضا شخص حقوقی تعلق می گیرد به نرخ مقرر در ماده 131 این قانون در مورد سایر اشخاص حقوقی از جمله شرکت با مسئولیت محدود به نسبتی از سود مشمول مالیات که طبق اساسنامه یا شرکت نامه شخص حقوقی به هر یک از صاحبان سرمایه یا اعضا شخص حقوقی تعلق می گیرد به نرخ مقرر در ماده 131 این قانون.

ادامه مطلب
چگونه ثبت شرکت در یزد انجام می دهیم؟

امتیازی که شرکت های سهامی عام در مقایسه با شرکت های با مسئولیت محدود دارند این است که شرکت هایی که سهام آن ها از طرف هیات پذیرش بورس برابر قانون برای معامله در بازار بورس پذیرفته شده اند از سال پذیرش تا سالی که فهرست نرخ ها در بورس حذف نشده اند از پرداخت ده درصد مالیات شرکت معاف می باشند مشروط بر اینکه کلیه نقل و انتقالات سهام شرکت های مزبور از طریق کارگزاران بورس انجام و در دفاتر مربوط ثبت گردد.

معایب شرکت سهامی خاص

وجود مقررات بیشتر در شرکت های سهامی ، برخلاف شرکت های تضامنی از اهمیت و پیچیدگی بیشتری برخوردار است. زیرا وجود قوانیتی مانند نحوه تقسیم سود و زیان و نحوه نگهداری دفاتر مالی و نحوه تشکیل مجامع عمومی و نحوه گزارش سود و زیان به سهامداران  در شرکت های سهامی به مراتب پیچیده تر از شرکت های دیگری میباشد وجود مالیات بردرآمد در شرکت های سهامی به دلیل اعمال کنترل های قانونی و بر اساس قواعد و قوانین مالیات های مستقیم می بایست ابتدا 10 % از درآمد مشمول مالیات به عنوان مالیات شرکت محاسبه و به ترتیب مقرر در قانون مربوطه به عنوان مالیات پرداختنی در نظر گرفته شود. در شرکت سهامی خاص اوراق قابل انتشار نیست.

سهام شرکت های سهامی خاص در بورس اوراق بهادار قابل خرید و فروش نیست. موسسه ی ثبت شرکت پایش  با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ارائه خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و تهران و دیگر نقاط ایران و ثبت برند و تران و دیگر نقاط ایران و ثبت تغییرات شرکت در کرج و تهران و دیگر نقاط ایران می باشد.

مدارک جهت ثبت شرکت سهامی خاص

 • کپی اسناد هویتی(شناسنامه و کارت ملی)برابر اصل محضری هر سهامدار و اعضای هیئت مدیره.
 • کپی اسناد هویتی(شناسنامه و کارت ملی)برابر اصل محضری بازرسین ( اصلی و علی البدل)
 • گواهی عدم سوءپیشینه بروز( از آگاهی یا پلیس +10) کلیه اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت.
 • گواهی 35 درصد واریزی سرمایه شرکت و نامه توزیع از بانک مربوطه.
 • ارائه موافقت اصولی یا مجوز فعالیت در صورت نیاز از مراجع ذیصلاح.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده  حداقل 3 نفر اعضا و 2 نفر بازرس
 • گواهی عدم سوپیشینه برای کلیه اعضاء و بازرسین (از پلیس +10)
 • اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت ، آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه ، نسبت تقسیم سهام بین اعضا، سمت اعضا و حق امضاداران شرکت.
 • گواهی افتتاح حساب بانکی 35% درصدی بنام شرکت در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران.
 •  پس ازکسب اطلاعات لازم و شماره حساب جاری اسناد تنظیم میشود (اساسنامه، اظهارنامه ، صورتجلسه )

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

 1. چند نام انتخاب و به مسئول تعیین نام اداره ثبت شركتها ارائه گردد (توجه شود نام انتخاب شده اولا بید با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد و ثانیا سابقه ثبت نداشته باشد ثالثا از اسماء خارجی نباشد) و مسئول مربوطه پس از بررسی گواهی لازم را با انتخاب یكی از اسامی پیشنهادی صادر می نماید. پس از تعیین نام به قسمت ارجاع اداره ثبت شركتها مراجعه و ممیز مربوطه پس از بررسی اولیه با توجه به موضوع فعالیت شركت چنانچه نیاز به اخذ مجوز از شورای امور صنفی یا مراجع ذی صلاح داشته باشد عنداللزوم به مرجع مربوطه جهت اخذ مجوز كتبا معرفی می شود تذكر 1) شركتهای دولتی نیاز به اخذ مجوز از شورای امور صنفی ندارند تذكر2) دارندگان موافقت اصولی از مراجع ذی صلاح مربوطه نیاز به اخذ مجوز از شورای امور صنفی ندارند.
 2. پس از وصول و ارائه مجوز از شورای امور صنفی با داشتن شرایط مذكور در بند فوق ممیز ثبت شركتها به شرط عدم وجود نقص در مدارك ابرازی، متقاضی راجهت پرداخت حق الثبت به حسابداری راهنمایی و مسئول حسابداری با توجه به سرمایه شركت و تعیین مبلغ حق الثبت متقاضی را جهت پرداخت حق الثبت به بانك ملی ایران راهنمایی و پس از پرداخت وجه مذكور و ارائة فیش پرداختی به حسابداری حسابدار اقدام به ممهور نمودن تقاضانامة متقاضی می نماید و ممیز مربوطه پیش نویسی آگهی تاسیس را تهیه و دستور ثبت را صادر می نماید. پس از امضاء پیش نویس اگهی تاسیس توسط مسئول اداره، پرونده به قسمت ثبت شركتها ارجاع می شود، در قسمت ثبت شركتها پس از احراز هویت توسط مسئول قسمت از متقاضی ذیل ثبت دفتر (اصالتاً یا وكالتاً) امضاء اخذ می نماید، سپس یك نسخه از مدارك (اساسنامه – اظهارنامه – صورتجلسه موسس و هیئت مدیره) كه ممهور به مهر اداره ثبت شركتها شده به متقاضی تسلیم می گردد پرونده به قسمت ماشین نویسی ارجاع و پس از تایپ آگهی مربوطه و امضاء نسخ توسط مسئول اداره، پرونده به دبیرخانه ارجاع و متقاضی پرونده را تحویل و یك برگ آگهی تایپ شده را به اداره كل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل (قسمت دایریه آگهی ها) برده و پس از تعیین حق الدرج در روزنامه كثیرالانتشار، به بانك مراجعه و همراه فیش پرداخت شده به دبیرخانه مراجعه می كند در این مرحله آگهی صادر و دو نسخه آگهی تاسیس شركت به متقاضی تحویل می گردد، یك نسخه جهت درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی به آدرس: تهران- خیابان بهشت- ضلع جنوبی پارك شهر و نسخه دیگر همراه فیش پرداختی برای ارائه به قسمت دایره آگهی ها جهت درج در روزنامه كثیرالانتشار داده می شود. در این مرحله كار تاسیس شركت سهامی خاص پایان یافته و چنانچه سهامداران بخواهند تغییراتی پس از تاسیس شركت بدهند به راهنمایی های بعدی كه در این مجموعه ذكر گردیده توجه كامل نمایند.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

در این نوع شرکت مسئولیت هر یک از سهامداران به میزان درصد سهام بستگی دارد و هر سهامدار به میزان درصد سهامی که در شرکت دارد مسئول پرداخت بدهی شرکت می باشد. اسناد شرکت بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال هستند. 

در این نوع شرکت 35% از کل سرمایه باید به حساب شرکت در شرف تاسیس واریزشود که بعد از ثبت شرکت قابل برداشت می باشد و 65% آن به عنوان تعهد نزد سهامداران باقی بماند.

ثبت شرکت سهامی خاص از تعهدات بالایی برخوردار می باشد که باعث اعتبار بالای شرکت می شود. به جز مدیر عامل ، سایر اعضای هیئت مدیره باید از سهامداران باشند و بازرس یا بازرسین هم می توانند از سهام داران باشند اما نباید جزء اعضای هیئت مدیره باشند و نباید هیچ قرابت سببی و نسبی با اعضای هیات مدیره نداشته باشند. تعیین 2بازرس جزو لاینفک تشکیل شرکت سهامی خاص می باشد.

یکی از این بازرسین به عنوان بازرس اصلی قلمداد می شود و بازرس دوم که اصطلاحا علی البدل نام میگیرد جایگزین بازرس اول می باشد که در صورت سلب مقام یا استعفا و یا فوت بازرس نخست بر سر کار می آید.

وظیفه این بازرسین بررسی و صحه گذاری بر روی اطلاعات وارد شده توسط مدیران و درستی حساب های شرکت، سود و زیانهای وارده آن می باشد و بر طبق قانون تایید بازرسین ، اعتبار تصمیمات اتخاذ شده مدیران شرکت است. بازرسین نباید با اعضای شرکت نسبتی داشته باشند.

سمت مدیران شرکت سهامی خاص (مدیر عامل، رئیس هیات مدیره و اعضا) هر دو سال یکبار و سمت بازرسین هر یکسال یکبار باید تمدید یا تغییر کند.

شرکت سهامی خاص معمولا برای اموری به کار می رود که تعهدات بالایی نیاز داشته باشد بطور مثال شرکتهای پیمانکاری، شرکتهای تولیدی، شرکتهای دولتی .

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص
شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

نحوه ثبت شرکت سهامی خاص در سامانه

 1. ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
 2. در سمت چپ صفحه به قسمت سامانه پذیرش تاسیس و ثبت تغییرات مراجعه نمایید.
 3. اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمایید و در این خصوص میتوانید از فیلم آموزشی استفاده کنید.
 4.  کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده وارد کرده و نوع شرکت” سهامی خاص ” انتخاب می کنیم.
 5. اسامی در خواستی ( پنج نام انتخابی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی انتخاب شود (از سه قسمت تشکیل شده و کمتر نباشد ).
 6. سرمایه شرکت را با انتخاب گزینه “با نام عادی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل 1 میلیون ریال می باشد).
 7. اعضاء شرکت و بازرسین را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای و سهام مورد نظر وارد می کنیم . رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره ، مدیرعامل ، عضو هیئت مدیره .
 8. سمت افراد و حق امضاداران مشخص می شود ( رئیس هیئت مدیره ، نایب رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل، عضو هیئت مدیره  و بازرس اصلی و بازرس علی البدل).
 9. نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” انتخاب می شود.
 10. کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب ، صورتجلسه ، اساسنامه ، اظهارنامه شرکت .
ادامه مطلب
انتقال سهم الشرکه شرکت مختلط غیر سهامی

پس از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه ” پذیرش نهایی ” را انتخاب کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم. توجه : در صورت انتخاب گزینه “پذیرش نهایی” هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده نمی باشد). ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد بررسی قرار گرفته و یکی از اسامی انتخاب می گردد .

در صورت رد نام باید با موکل تماس گرفته برای ارائه اسامی جدید اقدام نمایند. پس از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا توسط اعضاء و بازرسین شرکت می باشد. دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضا و بازرسین و سهامداران شرکت با امضا تایید نمایند.

حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص

 • هیئت مدیره به فاصله شش ماه یک بار باید لیستی از دارایی و دیون شرکت را  به بازرسان تحویل دهد.
 • هیئت مدیره موظف به رسیدگی به اموری از قبیل : خرید و فروش ، استخدام کارمند است.
 • تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی عام دست کم 5 نفر و در شرکت های سهامی خاص دست کم 3 نفر است

اصولاً هیئت مدیره شرکت سهامی خاص کسانی هستند که سرمایه شرکت را در قالب سهام تامین کرده‌­اند. این افراد در واقع موسسان شرکت هستند که نباید از سه شخص کمتر باشند، لازم به ذکر است در خصوص حداکثر تعداد شرکای شرکت سهامی، قانون اشاره‌­ای نکرده است.

ناآگاهی حقوقی در زمینه حقوق کسب‌وکارها و قوانین و مقررات شرکت‌ها می‌تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات در آینده شود. می‌توانید با افزایش دانش حقوقی خود در خصوص حقوق کسب‌وکارها از بروز مشکلات جلوگیری نمایید.

اولین ماده‌­ای که به وظیفه هیئت مدیره اشاره دارد ماده ۱۰۷ لایحه اصلاحی قانون تجارت (به اختصار: ل.ا.ق.ت) است. این ماده بیان می‌­دارد که وظیفه عمومی و کلی هیئت مدیره اداره شرکت سهامی و نظارت بر امور جاری آن است.

این وظیفه عملی و نظارتی هیئت مدیره به گونه دیگری در ماده ۱۱۸ نیز تصریح شده است و به همین دلیل شاید بتوان مهم­‌ترین وظیفه هیئت مدیره را اداره کامل شرکت و امور آن دانست.

طبق محتوای این مواد، مدیران شرکت دارای تمامی اختیارات لازم برای مدیریت امور شرکت هستند، به غیر از اختیاراتی که در صلاحیت مدیرعامل یا مجمع عمومی است.

می­‌توان ادعا کرد که قانون­گذار با بیان عام و گسترده خود در این ماده قصد داشته است هیئت مدیره را واجد اختیارات متعدد و حداکثری کند.

اختیاراتی که ممکن است در طول زمان نیز در اثر شرایط جاری شرکت برای هیئت مدیره خلق شود. از جمله اختیارات هیئت مدیره در شرکت‌ سهامی خاص موارد زیر می‌باشد: هیئت مدیره دارای اختیار نمایندگی از سوی شرکت در برابر اشخاص و ادارات مختلف است. به طور مثال هیئت مدیره، می­‌تواند به‌­نام شرکت حساب بانکی افتتاح کند.

هیئت مدیره اختیار تصویب آیین­‌نامه‌­های داخلی شرکت و تعیین تکلیف امور مالی شرکت مانند تخصیص بودجه سالانه را داراست. اصولاً تصمیم‌­گیری در خصوص استخدام و یا عزل کارکنان شرکت و دیگر موضوعات شغلی آنان نظیر ترفیعات شغلی، اضافه حقوق بر عهده هیئت مدیره است.

مطابق ماده ۱۱۹ ل.ا.ق.ت، این تصمیمات شامل تعیین رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس و مدیرعامل هم است. مدت ماموریت رئیس و نایب رئیس هیئت مدیره حداکثر دو سال است. همچنین هیئت مدیره اختیار دارد که هر زمان رئیس و نایب رئیس هیئت مدیره را عزل کند و نمی­‌ توان در اساسنامه یا طی تشریفات دیگری، این حق را از هیئت مدیره سلب کرد.

هیئت مدیره اختیار دریافت وام و تحصیل اعتبار از بانک‌­ها یا موسسات مختلف را دارد و تعیین میزان وجه و شرایط دریافت و پرداخت سود نیز بر عهده هیئت مدیره است.

هیئت مدیره می­‌تواند در خصوص حق امضای اعضا در رابطه با اسناد تجاری و سایر اوراق تعیین تکلیف کند. هیئت مدیره اختیار انعقاد هرگونه قراردادی در راستای امور شرکت را دارد.

این قراردادها می­‌تواند شامل قراردادهای استخدامی، خرید و فروش اموال شرکت، شرکت در مزایده­‌ها و … باشد. همچنین هیئت مدیره اختیار فسخ و ایجاد تغییر در این قراردادها را دارد.

یکی دیگر از اختیارات هیئت مدیره در خصوص تعیین تکلیف برای پیگیری­‌ های حقوقی و اقامه دعاوی است که در این زمینه می‌­تواند هر تصمیمی اعم از اقدام به پیگیری قضایی و یا صلح و سازش با طرف­‌های اختلاف اتخاذ کند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص

سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص  دست کم یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد که باید توسط خود موسسین تامین گردد که از این مبلغ حداقل 35% از آن  در حسابی به نام “شرکت در شرف تاسیس” نزد یکی از بانک‌ ها سپرده‌ گذاری می گردد.

انواع سهام شرکت‌های سهامی خاص

سهام شرکت سهامی خاص، به دو نوع “سهام با نام” و “سهام بی‌نام” تقسیم می‌شود. همچنین سهام با نام نیز به دو دسته‌ی “سهام با نام عادی” و “سهام با نام ممتاز” تقسیم می‌شود.

سهام ممتاز به سهامی که گفته می شود که به نسبت سایر اوراق سهام مزیتی داشته باشد مثلاً : مبلغ اسمی بالاتری داشته باشد.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

پس از تکمیل مدارک  3 الی 15 روز کاری برای ثبت شرکت سهامی خاص زمان لازم است. هر چقدر تخصص در زمینه ثبت شرکت داشته باشید می توانید در زمانی کمتر امور ثبت شرکت سهامی را به سرانجام رسانید و ما در موسسه بین الملل راهنمای تخصصی شما خواهیم بود تنها کافی است با شماره 02633193 تماس بگیرید.

ادامه مطلب
ورقه سهم شرکت سهامی خاص

 

ثبت شرکت سهامی خاص

در صورتی که مراحل انجام ثبت توسط مجتمع حقوقی ثبت شرکت و برند بین الملل انجام گردد

در صورتی که مراحل ثبت شرکت سهامی خاص توسط خود شما انجام شود

تنظیم و تکمیل مدارک شرکت سهامی خاص

اقدام به تدوین و تکمیل مدارک واسناد شرکت (اظهارنامه،اساسنامه،صورتجلسه مؤسس و هیئت مدیره) و طراحی و تدوین موضوع و فعالیت شرکت

با توجه به مسایل ومفاد کانونی زیادی که در زمان تاسیس شرکت های سهامی وجود دارد ترجیحاً توسط وکیل پایه دادگستری و یا کارشناسان مجرب درحوزه ثبتی مدارک شرکت تنظیم گردد

ارجاع به سیستم سامانه اداره ثبت شرکتی

پرونده ثبتی به سامانه ثبت شرکتی با توجه به نوع و تعداد در اعضای هیئت مدیره و سهامداران و همچنین فعالیت شرکت ارجاع و پیگیری از کارشناس اداره ثبت شرکتی و پذیرش نهایی

ارجاع به سامانه ثبت شرکتی ( در صورتی که توسط کارشناس مجرب تنظیم نگردد امکان اخطار در پرونده وجود دارد)رد پذیرش

تایید اسم شرکت در شرف تاسیس سهامی خاص

با توجه به کارگروه مجرب و متخصص در مجتمع ثبت بین الملل تایید نام های شرکت بالای 90درصد می باشد که در همان مرحله تایید و انجام می گردد (در صورتیکه اسم اعلامی از طرف کارشناسان باشد)

مراجعه به سامانه و گرفتن ابلاغیه نام شرکت در صورت رد شدن نام شرکت ارسال مجدد نام و تاخیرحداقل 10روزه در پرونده توسط خودتان

سرمایه اولیه شرکت

در این مرحله با دریافت مدارک پرونده و تحویل به شما جهت رجوع به بانک و واریزی سرمایه اولیه که 35درصد مبلغ کل سرمایه می باشد

همین روال را شما باید انجام دهید

چاپ مدارک شرکت پس از اتمام تاییدیه اولیه توسط کارشناس اداره

کلیه مدارک شرکت سهامی خاص (اظهارنامه،اساسنامه،صورتجلسات) پرینت گرفته می شود وتوسط کلیه اعضا هیئت مدیره و سهامداران امضاء خواهد شد و 35درصد سرمایه شرکت واریز بانک به حساب شرکت می شود

در صورت تایید مدارک امضا و درصورت رد مدارک ثبت نام مجدداً باید از نو انجام شود

پست مدارک شرکت در شرف تاسیس

بعد از تکمیل مدارک ارسال به اداره ثبت شرکتی و زمان تایید مدارک ارسالی بررسی توسط کارشناس پرونده دراداره ثبت شرکت و پیگیری های لازم توسط وکیل مجتمع بین الملل

در صورت تایید مدارک ارسال به اداره و پیگیری جهت تایید کارشناس اداره ثبت شرکتی

ثبت و…مرسوله پستی در صورتی که مشکلی در پرونده ثبت شرکت نباشد

در سامانه ثبت شرکتها شماره مرسوله پستی ثبت شرکت درج و منتظر ابلاغیه کارشناس اداره می مانیم( پیگیری توسط وکیل مجتمع )

در سامانه ثبت شرکتها شماره مرسوله پستی درج و منتظرابلاغیه کارشناس اداره می شوید

صدور پیش آکهی شرکت سهامی خاص از طریق سامانه ثبت شرکتها

دریافت ابلاغیه تاسیس شرکت از سیستم سامانه و تحویل به وکیل مجتمع و اجرای مراحل اداری در اداره ثبت شرکتها و انجام دفترنویسی و ثبت در دفترنویسی توسط وکیل مجتمع بین الملل

شخص باید پیش آگهی تاسیس را گرفته و شخصاً به اداره مراجعه و اجرای مراحل اداری ثبت شرکت و تعیین زمان جهت دفترنویسی

تحویل مدارک ثبت شرکت سهامی خاص و اتمام پرونده ثبتی

دریافت کلیه مدارک ثبت شرکت از اداره ثبت شرکتها و تحویل به موکل محترم

خود شخص می بایست اقدام به اجرای مراحل اداری و امضاء دفترنویسی و اقدام به دریافت پرونده از اداره ثبت شرکتها نماید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما اسفندیاری
سیما اسفندیاری
10 ماه قبل

سلام شرایط ومدارک ثبت سهامی خاص چیا هستش؟؟

yavari
ویرایشگر
yavari
10 ماه قبل

درود بر شما شرط اصلی برای ثبت شرکت سهامی را می توان تعداد سهامداران که باید حداقل 3 شخصیت باشد، تعداد بازرسین 2نفر و حداقل سرمایه1 میلیون ریال است

مهرانگیز محرابی
مهرانگیز محرابی
8 ماه قبل

سلام خیلی مطالب مفید و کامل بود.

yavari
ویرایشگر
yavari
8 ماه قبل

درود برشما. سپاس از اعتمادتان

محمدیان
محمدیان
4 ماه قبل

سلام جهت ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص چه مدارکی لازمه و اینکه کل دوره اش چه مدت طول میکشه، یعنی از صفر تا صدش چه زمانی رو لازم داره تا بتونم به واردات و صادرات برسم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط محمدیان
yavari
ویرایشگر
yavari
4 ماه قبل
پاسخ به  محمدیان

درود بر شما دوره ثبت شرکت در صورت کلی 3 تا 10روز کاری است که این زمان با داشتن تخصص کاهش می یابد برای انجام این امر باید 3شریک و 2 بازرس را با مدارک شناسایی آنها به ثبت می رسد. با شماره 02633193 تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره تخصصی بگیرید.

6
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x