جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

کارتی که مجوز اشخاص حقیقی و حقوقی برای صادرات و واردات محصول در کشور است کارت بازرگانی نام داردد. داین کارت توسط اتاق بازرگانی در صورت وجود برخی شرایط به در خواست متقاضی به نام وی صادر می شود.

همه چیز درباره کارت بازرگانی 

کارت بازرگانی: مجوزی لازم برای اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد که می خواهند دردنیای تجارت فعالیت گسترده داشته باشند در واقع مجوز ورود به عرصه تجارت بین الملل می باشد از اتاق بازرگانی و طی پیمودن مراحل مشخص اخذ می شود و جزء مدارکی می باشد که بانک ها از تاجر و فعالان تجاری درخواست می کنند کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی برای مدت یک سال صادر می شود لازم به ذکر است کلیه شرکت های تعاونی کارت بازرگانی خود را صرفا از اتاق تعاون دریافت می کنند. اشخاص هم به عنوان مدیر عامل شرکت بازرگانی و هم یک تاجر اقدام به اخذ کارت بازرگانی کند.

کارت بازرگانی  

مزایای کارت بازرگانی  

– مجوزفعالیت تجاری در حیطه بین الملل و ثبت و ترخيص كالا -امکان واردات از مناطق آزاد که لازمه انجام این عمل داشتن این کارت می باشد – افرادی که تاجر محسوب نمی شوند با داشتن این کارت می توانند در گمرک به حق العمل کاری بپردازند.

شرایط اخذ کارت بازرگانی 

افراد حقیقی ایرانی – خارجی می توانند با داشتن شرایط مذکور به گرقتن کارت بازرگانی اقدام کنند اشخاص حقیقی ایرانی حد اقل سن 21 سال تمام. برگ خدمت نظام وظیفه (پایان خدمت یا معافیت از خدمت) برای آقایان. سه سال سابقه فعالیت های تجاری – تولیدی با تائید دونفر ازافرادی که کارت بازرگانی دارند. محل کسب (متناسب با حوزه فعالیت) ثبت شرکت. دفاتر قانونی با ارائه اظهار نامه های ثبتی. حساب جاری معتبر در یکی از بانک‌های عامل کشور.

ادامه مطلب
گواهی ارزش افزوده

اشخاص حقیقی غیرایرانی: کلیه شرایط مقرر برای اشخاص ایرانی به استثنای خدمت نظام وظیفه. پروانه کسب وکار و اقامت قانونی. چنانچه اشخاص حقیقی ایرانی – غیر ایرانی شرایط مذکور را دارا بودند مدارک زیر را جهت ارائه کارت بازرگانی باید دارا باشند:

مدارک اشخاص حقیقی برای تشکیل پرونده برای دریافت کارت بازرگانی 

– درخواست صدور كارت بازرگانی – حداقل مدرک تحصیلی دیپلم – تصویر كارت ملی – تكمیل یک برگ فرم عضویت اتاق – تعهدنامه عضویت در اتاق بازرگانی – فرم مشخصات بازرگانی – اصل و تصویر فرم بانك مبنی بر حسن اعتبار بانكی – پر نمودن فرم مشخصات فردی و مشخص کردن معرف ها و ارائه تصویر كارت بازرگانی به همراه نامه – از معرف ها به منظور تایید سابقه تجاری بیش از 3 سال ( افراد دارای مدارك دانشگاهی و دارندگان مجوز تولید از یكی از وزارتخانه های تولیدی نیاز به معرف ندارند)

– اصل و تصویر فرم تعهدنامه دریافت كارت بازرگانی و تصدیق امضای متقاضی از سوی دفاتر اسناد رسمی – دو برگ اصل اظهار نامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی كه به گواهی اداره ثبت شركت ها رسیده باشد – اصل و تصویر گواهی پلمب دفاتر از اداره ثبت شركت ها – اصل و تصویر گواهی عدم سوء پیشینه – عكس 4×6 – تصویر از تمامی صفحات شناسنامه متقاضی و اصل آن – تصویر كارت پایان خدمت و معافیت از خدمت سربازی برای آقایان و رویت اصل آن – تصویر از تمامی صفحات سند مالكیت شش دانگ یا ارائه اجاره نامه محضری محل كار – اصل و تصویر فیش های واریزی مربوط.

ادامه مطلب
تنظیم اظهارنامه مالیاتی

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی 

  •  تكمیل 3 برگ فرم عضویت اتاق و تعهدنامه عضویت در اتاق – تكمیل 5 برگ فرم مشخصات بازرگانی
  •  اصل و تصویر گواهی پلمب دفاتر از اداره ثبت شركت ها – اصل و تصویر گواهی عدم سوء پیشینه
  •  چهار قطعه عكس 4*6 – تصویر تمامی صفحات شناسنامه (سن متقاضی حداقل 18 سال تمام) و رؤیت اصل
  •  تصویر كارت پایان خدمت یا تصویر معافیت از خدمت سربازی برای آقایان و رؤیت اصل آن
  •  كپی از كلیه صفحات سند مالكیت ششدانگ، یا ارائه اجاره نامه مخصوص محل كسب
  •  اصل و تصویر فرم بانكی مبنی بر حسن اعتبار بانكی – حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  •  تصویر کارت ملی
  •  اصل و تصویر فرم تعهد نامه دریافت كارت بازرگانی و تصدیق امضای منقاضی از سوی دفاتر اسناد رسمی
  •  اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی كه به تایید اداره ثبت رسیده باشند.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن