جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
قانون تجارت در ورود اعضای خارجی به شرکت را باید در زمان ثبت تغییرات شرکت و تاسیس شرکت بدانید. از این رو ما در ادامه متن همراه و پشتیبان شما هستیم و در صورت پیش آمدن هرسوالی در این زمینه به صورت رایگان پاسخگوی شما خواهیم بود.

اعضای شرکت

در شرکتهای تجاری سمت های پرکاربرد در قالب شخصیت حقوقی شامل موارد زیر است:

  • مدیر شرکت: امور اجرایی و مدیریتی را بر عهده دارد و وظیفه عملیاتی کردن مصوبات و تصمیمات بر عهده مدیر عامل است. در اساسنامه شرکت حدود اختیارات مدیر عامل ذکر می شود.
  • رئیس هیئت مدیره شرکت: اداره و ریاست جلسات را بر عهده دارد. دعوت از مجامع عمومی صاحبان سهام در مواقع لزوم یکی از وظایف رئیس هیات مدیره می باشد. در اساسنامه شرکت حدود اختیارات رئیس هیات مدیره (طبق پیش بینی در اساسنامه) ذکر می شود.
  • نائب رئیس هیئت مدیره شرکت: وظایف نائب رئیس جنبه موقتی داشته و درصورتی که رئیس هیئت مدیره به طور موقت قادر به انجام امور نباشد، اداره امور محوله به رئیس هیئت مدیره بر عهده نائب رئیس هیئت مدیره می باشد.
  • عضو اصلی در هیئت مدیره شرکت: از اعضاء اصلی هیات مدیره می باشد که در تصمیم گیری ها و تصمیمات جلسات هیات مدیره دارای رای می باشد.
  • عضو علی البدل در هیئت مدیره شرکت: طبق پیش بینی در اساسنامه سمت عضو علی البدل هیات مدیره در شخصیت حقوقی موجودیت پیدا می کند.
ادامه مطلب
روش های ثبت تغییرات شرکت در کهگیلویه و بویراحمد

اعضای هیات مدیره شرکت

بعد از انتخاب اعضای هیات مدیره در جلسه مجمع, هیات مدیره جلسه ای برگزار می کند که در آن می بایست از بین خود یک شخص را به عنوان مدیر عامل انتخاب کنند.

توجه: با توجه به قانون تجارت مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره می تواند یک نفر باشد درصورتی که تشریفات قانونی رعایت شده باشد.

ورود اعضای خارجی به شرکت

نکات ورود اعضای خارجی به شرکت

قبل از اقدام به تنظیم صورتجلسه ورود اعضای خارجی به شرکت باید کلیه مارک اتباع خارجی در سفارتخانه ایران در ان کشور ویا در وزارت امور خارجه ایران مورد تایید و ترجمه رسمی دادکشتری شده باشد. بعد از انجام سیکل تایید مدارک توسط مراجع ذیصلاح مراحل تدوین صورتجلسه و ارجاع به اداره ثبت شرکتها باید صورت پذیرد.

قانون تجارت در ورود اعضای اتباع خارجی

ورود اعضای خارجی به  شرکتها خاص بلامانع است با این شرایط که شخص خارجی مدارک شناسایی خود را برای ترجمه به سفارت کشور متبوعش برده و در مرحله بعد مدارک ترجمه شده تحویل وزارت امور خارجه ایران  داده می شود، در صورت تایید وزارت ورود اعضا به راحتی انجام می گیرد، در کنار این موارد، سهم شخص خارجی در شرکت باید کمتر از 50% کل سهام شرکت باشد. این رویه برای شرکت های با مسئولیت محدود هم به همین صورت است.

در ثبت بین الملل کلیه فرایند ثبت صورتجلسات و تغییرات شرکت های خارجی و تلفیقی در کرج و تهران و دیگر استان ها با کمترین زمان ممکن انجام میگردد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x