هزینه روزنامه رسمی تغییرات شرکت

هزینه ثبت تغییرات شرکت چقدر است چگونه محاسبه می گردد؟ در اینجا با توجه به نوع تغییرات، هزینه ثبت تغییرات شرکت ها را به شما اعلام خواهیم نمود. با این وجود نیز با اطلاعاتی که در اینجا به شما توضیح داده می شود، شخصا می توانید هزینه ثبت تغییرات شرکتتان را تخمین بزنید.هر چند که با یک تماس با موسسه ثبت شرکت کاج ( گروه میزان ) می توانید از جزئیات دقیق هزینه ثبت شرکت یا هزینه ثبت صورتجلسات شرکت آگاهی یابید.
هزینه ثبت تغییرات شرکت به دو عامل ذیل بستگی دارد:

  1.  نوع ثبت تغییرات شرکت که تعداد صورتجلسات را تعیین می کند
  2. روزنامه رسمی تغییرات شرکت

هزینه تغییرات شرکت

هزینه ثبت تغییرات شرکت بستگی به نوع تغییرات شرکت دارد. همچنین امور ثبت تغییرات شرکت در شهری کوچک در قیاس با مراکز استان و کلان شهرها متفاوت است.
در ذیل به طور تقریبی به بررسی هزینه های ثبت تغییرات شرکت می پردازیم. شایان ذکر است خوانندگان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانند با مشاورین ما در ثبت شرکت فکر برتر تماس حاصل فرمایند.
هزینه ثبت تغییرات شرکت به دو عامل ذیل بستگی دارد :

  1. نوع تغییرات شرکت که مشخص کننده تعداد صورتجلسات و هزینه ثبت تغییرات شرکت می باشد.
  2. روزنامه رسمی شرکت

توضیح آنکه در هر موقع که تصمیماتی راجع به تمدید مدت شرکت زائد بر مدت مقرر یا انحلال شرکت قبل از مدت معینه یا تغییر در تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تغییر اسم شرکت یا تبدیل دیگر در اساسنامه یا تبدیل و خروج بعضی از شرکای ضامن از شرکت اتخاذ شود و همچنین در هر موقع که مدیر یا مدیران شرکت تغییر یابد و یا تصمیمی نسبت به مورد معین در ماده 58 قانون تجارت اتخاذ شود مقررات راجع به ثبت و انتشار باید در مورد تغییرات حاصله رعایت شود.

هزینه روزنامه رسمی تغییرات شرکت

هزینه روزنامه رسمی تغییرات بستگی به موضوع فعالیت تعداد شرکا و میزان سرمایه دارد زیرا هرچه تعدادشان بیشتر باشد محتوای قابل چاپ در روزنامه رسمی بیشتر می شود و هزینه بالاتر می رود باید خاطر نشان کرد هزینه ها مشخص هستند و براساس قانون تجارت ارائه می گردد.

نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی

نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی ، بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد . هر چقدر موضوع فعالیت طولانی تر و تعداد اعضا بیشتر باشد ، تعداد خطوط آگهی شما بیشتر شده و مبلغ بیشتری برای درج آگهی در روزنامه رسمی باید پرداخت نمایید.
لازم به ذکر است هزینه روزنامه رسمی، به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که با توجه به آنچه گفته شد، می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود.

ثبت تغییرات در روزنامه رسمی

برای این منظور پس از مراجعه به سامانه مذکور می بایست در قسمت ثبت نام کاربر جدید کلیک نمایید و شماره موبایل را جهت دریافت پیامک وارد کنید.در مرحله بعدی، آدرس و کدپستی را جهت دریافت نسخه کاغذی روزنامه  درج کنید.
سپس با ورود به صفحه شخصی من،با کلیک بر روی قسمت هزینه آگهی  ،شماره مکانیزه 18 رقمی را وارد نمایید و با وارد نمودن رمز دوم اطلاعات بانکی خود را درج کنید.با پرداخت هزینه ی آگهی شماره پیگیری به شما داده می شود که از طریق این کد،بدون نیاز به مراجعه ی حضوری می توانید کلیه مراحل ثبت آگهی خود را پیگیری نمایید.لذا این شماره را تا انجام کامل مراحل آگهی حفظ نمایید.
وضعیت آگهی می تواند یکی از حالت های ذیل را داشته باشد:
1-دریافت شده از ثبت:
یعنی هزینه آگهی توسط متقاضی پرداخت نشده است و یا پرداخت هزینه با موفقیت انجام نشده است و می بایست جهت چاپ آگهی،با انتخاب پرداخت آنلاین مبلغ آگهی ؛اقدام به پرداخت هزینه آگهی نماید.
2-آماده ارسال به چاپ
در این حالت هزینه چاپ با موفقیت انجام شده و جهت چاپ ارسال شده است.
3-در حال انتشار امضا نشده
یعنی آگهی در حال چاپ است اما هنوز امضاء نشده است.
4-انتشار یافته امضا نشده
یعنی آگهی چاپ شده و در سایت موجود است ولی هنوز نسخه امضا شده آن صادر نشده است.
5-انتشار یافته امضا شده
یعنی آگهی چاپ شده است.

استعلام شرکت در روزنامه رسمی

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که شرکت های تجاری تاسیس نموده اند و فعالیت های بازرگانی انجام می دهند موظفند که اطلاعات شرکت خود را در یک روزنامه رسمی و کثیرالانتشار منتشر کنند. در واقع می توان گفت که هر شرکت در طی فعالیت های خود ارتباط نزدیکی با یک روزنامه رسمی بر قرار می کند که این روزنامه ها نیز برای فعالیت های مختلف و کاربرد های فراوان استفاده می شوند مانند استعلام برند که اشخاص قبل از ثبت برند نام انتخابی خود را در آن جستجو می کنند.

معمولا اطلاعات و مسائلی که در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار به چاپ می رسند به منظور اطلاع رسانی به ذی نفعان شرکت ها و کسب و کارها و همچنین سایر افراد جامعه می باشد. به همین دلیل مهم است که اطلاعاتی را که به روزنامه رسمی وارد می شوند کاملا دقیق و شفاف باشند. همچنین هر شخص موظف است که زمان درج آگهی خود در روزنامه رسمی برخی از اطلاعات را درج و به آنها اشاره نماید.

هزینه تغییر آدرس شرکت

باید توجه داشت که از زمان ثبت شرکت تا دو ماه پس از آن برای تعیین یک مکان اداری وقت دارید زیرا در این بازه زمانی باید برای تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی اقدام کنید و ارائه سند یا اجاره نامه یک مکان اداری از مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی است. قانون ، آدرس ثبت شده را به عنوان نشانی معتبر شرکت میشناسد و در سامانه های محتلف قابلیت استعلام دارد ؛ بنابراین تغییر آدرس یا افتتاح شعبه های جدید را باید به سرعت به مراجع ذیربط اطلاع دهید.

به هر حال بعد از ثبت شرکت به هر دلیلی ممکن است که تصمیم بر تغییر آدرس شرکت گرفته شود. اتخاذ چنین تصمیمی بر عهده مجمع فوق العاده عمومی است. البته چنانچه در اساسنامه شرکت قید شود میتوان اجازه تغییر آدرس و ثبت شعبه های جدید را به هیئت مدیره سپرد. پیشنهاد می شود که در اساسنامه به جای آدرس دقیق شرکت ، شهر محل اقامت شرکت قید شود تا با هر جابه جایی مجبور به اصلاح اساسنامه نشوید.