جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نام شرکت مختلط غیر سهامی

-نام شرکت مختلط غیر سهامی باید تحت اسم مخصوصی بوده و نام معینی داشته باشد . « در اسم شرکت باید عبارت « شرکت مختلط » و لااقل اسم یکی از شرکای ضامن ، قید شود » . کلمه « مختلط » نشان دهنده آن است که شرکت از اختلاط دو نوع شریک تشکیل شده است . ( بهتر است که کلمه « غیرسهامی » نیز به اسم شرکت اضافه گردد ، تا نوع شرکت نیز مشخص شده و از شرکت مختلط سهامی قابل تمیز باشد ) .

قید نام لااقل یکی از شرکاء ضامن به همراه نام شرکت ، برای این است که یکی از شرکائی که دارائی آنها ، مانند دارائی شرکت ، وثیقه طلب طلبکاران شرکت است ، برای اشخاص ثالث ، یعنی اشخاصی که با شرکت معامله می کنند ، قابل شناسائی باشد .

اهمیت این امر به اندازه ای است که قانون برای حفظ اعتبار آن مقرر می دارد ، « هر یک از شرکای با مسؤولیت محدود که اسمش جزء اسم شرکت باشد ، در مقابل طلبکاران شرکت ، شریک ضامن محسوب خواهد شد .

هر قراری که برخلاف این ترتیب بین شرکاء داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث بی اثر است » . مفهوم مخالف بیان اخیر قانون این است که ، قرار شرکاء دایر بر این که نام شریک با مسؤولیت محدود جزء اسم شرکت قید شود ، ولی وی در مقابل طلبکاران شرکت  ، شریک ضامن محسوب نشده و مسئول پرداخت طلب آنها از شرکت نباشد ، بین خود شرکاء معتبر می باشد .

بنابراین در صورت بودن چنین قراری بین شرکای شرکت مختلط غیرسهامی ، شریک با مسؤولیت محدودی که اسم او به همراه نام شرکت نوشته شده است ، در صورت مراجعه طلبکاران شرکت به او باید طلب آنها را بپردازد ولی بنا به قرار مزبور ، می تواند کلیه پرداختی خود را از شریک یا شرکای ضامن مطالبه و بر اساس تضامن از آنها وصول نماید .

ادامه مطلب
حق رای شرکا در شرکت

لازم است اضافه شود که هرگاه در اسم شرکت عبارت « شرکت مختلط » و لااقل اسم یکی از شرکاء قید نگردد ، شرکت ، شرکت تضامنی محسوب شده و احکام راجع به شرکت های تضامنی ، در مورد آن اجرا خواهد شد .

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x