جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

موارد و ترتیب جانشینی علی البدل در مواقعی ایجاد می شود. که دسترسی به عضو اصلی به دلایل مختلفی امکان پذیر نباشد. در ادامه توضیح بیشتری در این زمینه مطالعه خواهید کرد.

موارد و ترتیب جانشینی علی البدل به موجب قانون

در صورتی که بر اثر فوت یا استعفا یا سلب شرایط از یک یا چند نفر از اعضای اصلی هیأت مدیره ، تعداد آنها از حداقل مقرر کمتر شود، اعضای علی البدل به ترتیب تعیین شده  در اساسنامه و الا به ترتیب مقرر توسط مجمع عمومی عادی، جای آنان را خواهند گرفت، و در صورتی که عضو علی البدل تعیین نشده باشد یا تعداد آن کافی برای تصدی محلهای خالی در هیأت مدیره نباشد، اعضای باقیمانده هیأت مدیره باید بلافاصله مجمع عمومی عادی را جهت تکمیل اعضای هیأت مدیره دعوت نمایند.

هرگاه اعضای مزبور از دعوت مجمع عمومی خودداری کند، هر ذی نفع حق دارد از بازرس یا بازرسان شرکت بخواهد که به دعوت مجمع عمومی عادی جهت تکمیل اعضای هیأت مدیره، با رعایت تشریفات لازم اقدام  کنند و بازرس یا بازرسان مکلف به انجام چنین درخواستی می باشند.

در صورتی که سمت تمام یا بعضی از اعضای هیأت مدیره، طی مدتی زاید بر شش ماه بلامتصدی بماند، هر ذی نفع می تواند انحلال شرکت را از دادگاه درخواست نماید.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت در اردبیل
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x