جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

شرح مسئولیت هیأت نظار اعضای هیأت نظار از جهت اقدامات اداری و نتایج حاصل از آن، هیچ مسئولیتی ندارند. لیکن هر یک از آنها، در انجام مأموریت خود بر طبق قوانین و مقررات جاری ، مسئول اعمال و تقصیرات خود می باشند.

وظایف و اختیارات هیأت نظار

  • هیأت نظار باید بلافاصله بعد از انتخاب شدن، تحقیق کرده و اطمینان حاصل کند  که تمام سرمایه نقد شرکت با مسئولیت محدود، تأدیه و سهم الشرکه های غیرنقدی آن تقویم و تسلیم شده و در شرکت نامه صراحاً قید گردیده است که سهم الشرکه غیرنقدی، به چه میزان تقویم شده اند ( در خصوص این مطالب، قبلاً شماره 566، گفتگو شده است).
  • هیأت نظار باید لااقل سالی یک مرتبه ،  مجمع عمومی عادی شرکاء را تشکیل دهد . و نیز می تواند به تشکیل مجمع عمومی فوق العاده اقدام کند .
  • اعضای هیأت نظار مکلف اند ، دفاتر و صندوق و کلیه اسناد شرکت را به دقت مورد بررسی قرار دهند و همه ساله گزارشی به مجمع عمومی عادی تسلیم کنند . هرگاه در تنظیم صورت دارائی که به وسیله مدیر یا مدیران شرکت تهیه می شود، بی ترتیبی یا خطائی مشاهده نمایند، باید در  گزارش مزبور ذکر نموده و اگر مخالفتی با پیشنهاد مدیر یا مدیران شرکت در تقسیم منافع داشته باشند، دلائل خود را بیان کنند.

تا پانزده روز قبل از تشکیل مجمع عمومی عادی ، هر یک از شرکاء یا نماینده او، می تواند در مرکز اصلی شرکت حاضر شده از  گزارش هیأت نظار و نیز از ترازنامه و صورت دارائی که جهت تسلیم به مجمع عمومی مزبور به وسیله مدیر یا مدیران شرکت تنظیم شده است، اطلاع حاصل کند.

ادامه مطلب
اخذ کد اقتصادی

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن