جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ما در این مقاله می خواهیم درباره مراحل ثبت شرکت در کرج مطالبی را ارائه نماییم تا اننهای مقاله همراه ما باشید.

نحوه ثبت شرکت در کرج

قدم  اول و پایه ثبت شرکت: انتخاب نوع شرکت می باشد، چون با توجه به آن است که تعداد شرکا و سهامداران و سهام شرکت تعیین می شود.

مرحله دوم ثبت شرکت: یکی از مراحل ضروری و مهم در روند یک ثبت شرکت می باشد و آن موضوع فعالیت شرکت است.

گام سوم ثبت شرکت: میزان سرمایه شرکت و همچنین تعیین تعداد سهام شرکا می باشد.

مرحله چهارم ثبت شرکت: انتخاب نام شرکت که بسیار با اهمیت می باشد و باید بر طبق اصول و قواعد اداره ثبت شرکت ها عمل کرد و از تکرار نیز پرهیز شود.

پنجمین مرحله ثبت شرکت: تنظیم اوراق شرکت از قبیل اساسنامه و اظهارنامه می باشد.

در نهایت، مرحله آخر و ششم ثبت شرکت: تایید مدارک و ارائه آن به اداره ثبت شرکتها و دریافت شماره ثبتی شرکت می باشد.

ثبت شرکت در کرج نیز مانند دیگر نقاط کشور طی سلسله روابط قانونی و اداری صورت می‌گیرد. اداره ثبت شرکت در تمامی شهرستان‌های استان البرز واقع‌شده و همه تحت نظارت اداره کل استان یعنی اداره ثبت شرکت کرج مشغول فعالیت هستند.

شما در هر نقطه از استان که بخواهید شرکتی را ثبت کنید کافی است به اداره ثبت شرکت همان منطقه متصل شده و از آن طریق به ثبت شرکت بپردازید.

بدیهی است با توجه به سلسله‌ مراتب اداری نهایتاً ثبت شرکت شما در اداره ثبت شرکت کرج به ثبت می‌رسد؛ اما جهت سهولت در امر ثبت شرکت هر دسته از شرکت‌های تعریف‌شده در قانون تجارت مراحل و مدارک و همچنین شرایط مخصوص به خود را دارد و شما که قصد ثبت شرکت در هر یک از دسته‌ها را داشته باشید می‌توانید قوانین مربوط به همان دسته را بررسی و سپری کنید.

در ابتدای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ابتدا باید از ماهیت این شرکت و تعریف ارائه‌شده آن توسط قانون در عرصه تجارت مطلع شوید.

به‌ طور کلی شرکت‌هایی که جهت انجام امور تجاری تأسیس‌ شده و سرمایه آن توسط اعضا جهت تشکیل سهامی که قابلیت تقسیم شدن ندارد و اختصاص به فرد را پیدا نمی‌کند، تأمین می‌گردد و هم چنین محدوده اختیارت و تعهدات هر یک از اعضای شرکت به میزان سهیم بودن وی در تأمین سرمایه بستگی دارد را شرکت با مسئولیت محدود می‌خوانند.

در ادامه شما باید در نظر داشته باشید که جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج باید مشمول شرایط شده، مدارک را تهیه و تنظیم کرده و مراحل آن را سپری کنید. هرکدام از این موارد به‌اختصار در ادامه مطلب آورده شده و بررسی می‌گردد.

ادامه مطلب
صفر تا صد ثبت شرکت در مشهد

نحوه ثبت شرکت در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کرج

 • تهیه و تکمیل مدارک ذیل  و تحویل آنها به کارشناس مربوطه.
 • رونوشت از مدارک شناسایی  شامل : شناسنامه و کارت ملی.
 • اقرارنامه که به امضا موسس شرکت رسیده باشد.
 • اخذ مجوز در صورتی  که  برای انجام فعالیت شرکت الزامی باشد.
 • مشخص نمودن موارد ذیل  و اعلام به کارشناس.
 •  اسم شرکت.
 • موضوع فعالیت.
 • مبلغ سرمایه.
 • رئیس هیئت مدیره, نائب رئیس هیئت مدیره و نیز مدیر عامل و میزان سهم الشرکه.
 • ثبت اولیه درخواست ثبت توسط کارشناس.
 • تکمیل فرآیند ثبت و ادامه روند پرونده.
 • پرداخت  حق الثبت و حق تعیین نام..
 • ارجاع به کارشناس.
 • اعلام تایید یا اخطار رفع نقص  توسط کارشناس اداره ثبت.
 • ارسال مدارک شرکت من جمله : شرکت نامه, اساس نامه, صورتجلسه و تقاضانامه برای موکل جهت امضای آنها.
 • انجام واریزی حق الدرج آگهی.

ثبت شرکت در کرج چه قوانینی دارد؟

ثبت شرکت دارای چندین گام می باشد و نیازمند برنامه و هدف است. پس از دستیابی به تصویر ذهنی نسبت به فعالیتی که می خواهید انجام دهید، باید افرادی را در کنار خود داشته باشید که با شما همگام و همسو باشند و شما را در رساندن به هدفتان یاری نمایند. این افراد باید صادق و متعهد و دارای روحیه همکاری باشند تا بتواند شرکا مناسبی برای شما باشند.

تعداد شرکا برای ثبت شرکت در کرج

باید بدانید که تعداد شرکا حائز اهمیت می باشد و اگر خواستار ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستید، به حداقل ۲ نفر شریک و در صورتی که می خواهید شرکت سهامی خاص ثبت کنید حداقل به ۳ شریک نیازمند می باشید. برای آگاهی کامل نسبت به قوانین ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج مراجعه کنید. در صورتی که تعداد شرکای شرکت بیشتر از ۱۵۰ نفر باشد، باید فرم مخصوصی را از اداره ثبت شرکت ها تهییه کرده، آن را کامل کرده و به همراه سایر مدارک در سامانه ثبت شرکت ها بارگزاری نمایید.

 موضوع و نام شرکت در ثبت شرکت در کرج

پس از اینکه در مورد موضوع شرکت به توافق رسیدید، تحقیق کنید که آیا موضوع مورد نظر شما نیاز به اخذ مجوز دارد یا خیر. و در صورت مثب بودن پاسخ، حتما برای اخذ مجوز از ارگان مربوطه اقدام نمایید.

شما می توانید حداکثر ۵ نام، برای شرکتی که قصد ثبت نمودن آن را دارید پیشنهاد کنید، نام های پیشنهادی شما باید ۳ سیلابی و یا حتی بیشتر باشد. نام ها را به ترتیب اولویت در سامانه وارد نمایید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 • شرکت با حداقل 2 (که به سن قانونی رسیده باشند) یا بیشتر از 2 نفر برای امور تجاری تشکیل‌شده باشد و هرکدام از شرکا فقط به‌اندازه سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می‌باشند.
 • در اسم شرکت می‌بایست کلمات با مسئولیت محدود قید شود در ضمن اسم شرکت نباید تضمین اسم هیچ‌یک از شرکا باشد والا شریکی که نام او در اسم شرکت ذکرشده باشد.
 • حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک‌میلیون ریال است.
 • حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید در تأمین سرمایه اولیه شرکت دخیل باشند.
ادامه مطلب
ثبت شرکت بین المللی

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 • کپی کارت ملی و شناسنامه همه افراد (برابر با اصل شده)
 • سرمایه 100 هزار تومان( حداقل )
 • آدرس و کدپستی معتبر.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 1.  مدارک لازم را تکمیل کنید.
 2. ثبت نام در سایت انجام می‌شود.
 3. اطلاعات لازم برای ثبت شرکت تکمیل شده و فرم‌های مربوطه امضا می‌شود.
 4. کارهای اداری مربوطه را وکیل پایه یک ثبت شرکت ویونا انجام می‌دهد.
 5. کار به اتمام رسیده و تحویل داده می‌شود.

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج

کرج را با نام ایران کوچک می‌شناسند که در آن تقریباً تمامی اقوام ایرانی زندگی می‌کنند. تنوع نژادی و جمعیت بالای این شهر فرصت مناسبی را برای فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزایی به وجود آورده است. برای ایجاد کسب و کار تجاری ثبت شرکت در آن الزامی است.

این شرکت‌ها طبق ماده ۲۰ قانون تجارت به ۷ دسته شرکتها سهامی، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی تقسیم می‌شوند.

در این مطلب می‌خواهیم ثبت شرکت و برند در استان البرز را شرح دهیم. در ابتدا در مورد کرج و ویژگی‌های آن توضیح دادیم و در ادامه روند ثبت شرکت و برند و مدارک مورد نیاز آن را در استان البرز را شرح می‌دهیم.

ثبت شرکت به شرکت اعتبار و عزت می بخشد و سبب ایجاد تمایل بیشتر و مستمر به همکاری می گردد. در واقع، ثبت یک شرکت نوعی رسیدگی است که متصدیان امر ثبتی انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای بوجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت های لازم و مقررات رعایت گردیده یا خیر؟

هر گاه شرکت در کرج به ثبت برسد، قراردادهای منعقده بین شرکا رسمی بوده و در آینده هیچ یک نمی توانند اسناد رسمی قانونی از جمله شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد کتمان نمایند و یا به ایراداتی که درباره اسناد غیر رسمی ممکن است وارد شود استناد کنند.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده  حداقل 3 نفر اعضا و 2 نفر بازرس.
 2.  اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت، آدرس و کدپستی، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهام بین اعضا ، سمت اعضا و حق امضاداران شرکت.
 3. گواهی افتتاح حساب بانکی 35% درصدی بنام شرکت در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران.
 4. پس از کسب اطلاعات لازم و شماره حساب جاری اسناد تنظیم میشود (اساسنامه،اظهارنامه ،صورتجلسه )
فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت شرکتها
 1. ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
 2. در سمت چپ صفحه به قسمت سامانه پذیرش تاسیس و ثبت تغییرات مراجعه نمائید.
 3.  اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمائید و در این خصوص می توانید از فیلم آموزشی استفاده کنید.

مراحل ثبت شرکت در کرج

 1. کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده وارد کرده و نوع شرکت” سهامی خاص ” انتخاب می کنیم.
 2. اسامی در خواستی ( پنج نام انتخابی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی انتخاب شود (از سه قسمت تشکیل شده و کمتر نباشد ).
 3. سرمایه شرکت را با انتخاب گزینه “با نام عادی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل 000 /000 /1 ريال می باشد).
 4.  اعضاء شرکت و بازرسین را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای و سهام مورد نظر وارد می کنیم .رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره ، مدیرعامل ، عضو هیات مدیره.
 5. سمت افراد و حق امضاداران مشخص می شود ( رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره ، مدیرعامل ، عضو هیات مدیره  و بازرس اصلی و بازرس علی البدل).
 6. نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” انتخاب می شود.
ادامه مطلب
انتقال سهم الشرکه شرکت مختلط غیر سهامی

کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب، صورتجلسه، اساسنامه، اظهارنامه شرکت. پس از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه” پذیرش نهایی ” را انتخاب کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم.

(توجه :در صورت انتخاب گزینه “پذیرش نهایی” هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده نمی باشد).ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد بررسی قرار گرفته و یکی از اسامی انتخاب می گردد .

در صورت رد نام باید با موکل تماس گرفته برای ارائه اسامی جدید اقدام نمایند..پس از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا توسط اعضاء و بازرسین شرکت می باشد.دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضاو بازرسین و سهامداران شرکت با امضا تایید نمایند.

تکمیل مدارک برای ارسال از طریق پست 

 • دو نسخه از مدارک امضا شده توسط کلیه اعضاء و بازرسین (اظهارنامه، اساسنامه، صورتجلسه )
 • کپی مدارک شناسایی برابر اصل شده کلیه سهامداران و بازرسین.
 • گواهی عدم سو پیشینه  کلیه سهامداران و بازرسین.
 • اصل گواهی افتتاح حساب بانکی بنام شرکت.
 •  یک برگه از تایید نام و برگه ارجاع اینترنتی.
 • اقرارنامه به تعداد کلیه اعضا و بازرسین یک نسخه.
 • کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده توسط کارشناس ارسال پستی انجام می شود.

پس از ارسال پستی شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود. پس از 10 روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری  نتیجه را پیگیری می کنیم. در صورت صدور پیش آگهی یک نسخه از پیش آگهی و رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده و مراجعه به  اداره ثبت شرکتها ، اصل آگهی و اسناد تائید شده را درخواست می کنند.

در صورت بروز هر نوع نقص یا درخواست مجددی پس از تایید نام توجه داشته باشید باید در حین درخواست شماره پیگیری و تاریخ تائید نام قبلی را با نام تائید شده را وارد کنید تا تغییرات با تائید نام سابق انجام پذیرد.(مدت زمان انجام هر نوع رفع نقص 10 الی 12 روز کاری ).

پس از دریافت آگهی ثبت و اسناد تایید شده شرکت توسط وکیل ،اقدام برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق سایت (اینترنتی) و دریافت روزنامه رسمی شرکت طی 5 الی 7 روز کاری می باشد و مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل می باشد.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن