طبقات ثبت برند

از موارد مهمی که در زمان ثبت برند خاص باید مدنظر قرار داد موضوع لیست طبقات برند و اطلاع از طبقات برند و علائم تجاری می باشد . هر محصول و خدمات باید با توجه به نوع و موضوع فغالیت خود در یکی از 45 طبقه برند قرار گیرد .

این طبقه بندی ها براساس اهداف و خطی مشی های اینده افراد انجام می پذیرد و مشخص کننده طبقه و یا طبقات برند خواهد بود که بدین وسیله درک واضحی از علامت تجاری به مصرف کنندگان ارائه میدهد .

 

لیست طبقات برند

کد لیست طبقات برند

طبقه ۶- فلزات عادی و آلیاژهای آنها مواد ساختمانی فلزی ساختمانهای فلزی قابل حمل مواد فلزی خطوط مجراهای فلزی گاوصندوق اجناس ساخته شده از فلزات عادی که در طبقات دیگر ذکر نشده اند سنگهای معدنی فلزات.

طبقه ٧- انواع ماشین و ماشینهای افزار انواع موتور ( استثنائ موتور وسائط نقلیه زمینی) قفل وبست و حلقه های اتصال قطعات ماشینها و قطعات انتقا لقوه ( به غیر از اتصالات و اجزائ انتقال قوه وسائط نقلیه زمینی) لوازم و ابزارکشاورزی ( به استثنای ابزارهای دستی ) ماشین جوجه کشی .

طبقه ٨- انواع ابزار ولوازم دستی ( که با دست کارمی کنند) سرویس کارد و قاشق و چنگال سلاح کمری تیغ.

طبقه ٩- اسباب و آلات علمی دریانوردی مساحی عکاسی سینمایی بصری وزن کردن اندازه گیری علامت دادن کنترل ومراقبت (نظارت) نجات و آموزش اسباب و لوازم هدایت قطع و وصل تبدیل ذخیره سازی تنظیم یا کنترل جریان برق آلات واسباب ضبط ماشینهای فروش خودکار ومکانیسم دستگاههایی که با سکه کار می کنند صندوق های ثبت مبلغ دریافتی ماشینهای حساب تجهیزات داده پردازی و رایانه ای دستگاه آتش نشانی .

طبقه ١٠- ابزار آلات جراحی پزشکی دندانسازی وبیطاری اندام های مصنوعی دندان و چشم مصنوعی اقلام ارتوپدی ،مواد بخیه زنی .

طبقه ١١- دستگاههای روشنائی حرارتی مولد بخار طبخ خنک کردن تهویه تامین آب بهداشتی .

طبقه ١٢- وسایط نقلیه دستگاههای حمل و نقل زمینی دریائی و هوایی .

طبقه ١٣- اسلحه گرم مهمات و انواع پرتابه ( از قبیل موشک خمپاره و غیره) مواد منفجره مواد وسایل آتش بازی .

طبقه ١۴- فلزات گرانبها وآلیاژهای آنها و کالاهائی که با فلزات گرانبها ساخته شده یا با آنها روکش شده اند و درسایر طبقات ذکر نشده اند جواهرات سنگهای گرانبها اسباب و لوازم ساعت سازی و زمان سنجی

طبقه ١۵- آلات موسیقی .

طبقه ١۶- کاغذ مقوا و کالاهای ساخته شده ازآنها که در طبقات دیگر ذکر نشده اند مطاب چاپ نشده مواد صحافی عکس نوشت افزار چسب برای مصارف تحریری یا خانگی لوازم نقاشی قلم مو نقاشی ماشین و لوازم تحریرو ملزومات دفتری ( به استثنای مبلمان) مواد آموزشی و تدریس ( به استثناء  دستگاها) مواد پلاستیکی برای بسته بندی ( که در سایرطبقات ذکر نشده اند) حروف و کلیشه چاپ.

طبقه ١٧- لاستیک کائوچو صمغ آزبست ( پنبه نسوز) میکا ( سنگ طلق) و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات دیگر ذکر نشده اند پلاستیک دارای شکل و قالب خاص برای استفاده در تولید سایر کالاها مواد بسته بندی ،در پوش گذاری انسداد و عایق بندی لوله های غیر قابل ارتجاع .

طبقه ١٨- چرم و چرم مصنوعی و کالاهای ساخته شده از آنها که در طبقات دیگر ذکر نشده اند پوست حیوانات چمدان  کیسه و کیف های مسافرتی چتر چتر آفتاب گیر و عصا شلاق یراق و زین و برگ

طبقه ١٩- مواد و مصالح ساختمانی ( غیر فلزی) لوله های غیر فلزی سخت و غیر قابل انعطاف برای استفاده درساختمان آسفالت قیرو قطران ساختمانهای متحرک غیر فلزی بناهای یادبود غیر فلزی .

طبقه ٢٠- مبلمان و اثاثیه آئینه قاب عکس کالاهای ساخته شده از چوب چوب پنبه نی حصیر شاخ استخوان عاج استخوان آرواره نهنگ صدف کهربا صدف مروارید کف دریا و بدل کلیه این مواد یا ساخته شده از پلاستیک ( که در سایر طبقات ذکر نشده اند).

طبقه ٢١- ظروف خانگی یا لوازم آشپزخانه ( که از فلزات قیمتی ساخت یا روکش نشده اند) شانه وابر و اسفنج انواع برس و قلم مو ( به استثنای قلم موهای نقاشی ) مواد ساخت برس لوازم نظافت و تمیزکاری سیم ظرف شویی شیشه کارشده یا نیمه کارشده ( به استثنای شیشه مورد استفاده در ساختمانها) شیشه آلات اشیائ ساخته شده از چینی و سفال که در طبقات ذکر نشده اند..

طبقه ٢٢- طناب ریسمان تور چادر سایبان برزن ( ترامپولین ) بادبان وشراع ریسه و گونی که در طبقات دیگر ذکر نشده است مواد لائی و لایه گذاری و پوشال ( به استثناء لاستیک و پلاستیک ) مواد خام لیفی برای نساجی

طبقه ٢٣- انواع نخ ورشته برای مصارف پارچه بافی و نساجی .

طبقه ٢۴- محصولات نساجی و پارچه ای که درطبقات دیگر ذکر نشده اند انواع روتختی و رومیزی .

طبقه ٢۵- انواع لباس و پوشاک پاپوش و پوشش سر.

طبقه ٢۶- انواع توری و قلاب دوزی روبان بند (نوار) حاشیه وقیطان دگمه قزن قفلی سنجاق و سوزن ته گرد گلهای مصنوعی .

طبقه ٢٧- انواع فرش قالیچه حصیر وزیرانداز لینویوم و سایر کف پوشها آویزهای دیواری ( غیر پارچه ای)

طبقه ٢٨- انواع بازی و اسباب بازی لوازم ورزشی و ژیمناستیک که در طبقات دیگر ذکر نشده اند تزئینات درخت کریسمس

طبقه ٢٩- گوشت گوشت ماهی گوشت طیور وشکارعصاره گوشت سبزیجات و میوه جات به صورت کنسرو خشک شده و پخته شده انواع ژله مربا وکمپوت تخم مرغ شیر و محصولات لبنی روغنها و چربیهای خوارکی

طبقه ٣٠ – قهوه چای کاکائو شکر برنج نشاسته نشاسته کاساریا مانیوک ( تاپیوکا) نشاسته نخل خرما ( ساگو) بدل قهوه آرد و فراورده های تهیه شده از غلات نان نان شیرینی شرینی جات شیرینی یخی عسل ملاس یا شیره قند مایه خمیر گرد مخصوص شیرینی پزی یا پخت نان نمک خردل سرکه انواع سس ( چاشنی ) ادویه جات یخ .

طبقه ٣١- محصولات کشاورزی باغداری و جنگلبانی و دانه هایی که در طبقات دیگر ذکر نشده اند حیوانات زنده میوه و سبزیجات تازه بذر گیاهان و گلهای طبیعی غذای حیوانات مالت ( جو سبز خشک شده)

طبقه٣٢- ماء الشعیر آبهای معدنی و گازدار و سایر نوشیدنیهای غیر الکلی آب میوه وشربتهای میوه ای شربت و ترکیبات مخصوص ساخت نوشابه.

طبقه ٣٣………………….

طبقه ٣۴- تنباکو لوازم تدخین کبریت .

طبقه ٣۵- تبلیغات مدیریت تجاری امور اداری تجارت کارهای دفتری و اداری .

طبقه ٣۶- بیمه امور مالی امور پولی امر مربوط به معاملات املاک و مستغلات .

طبقه ٣٧- ساختمان سازی تعمیرو بازسازی خدمات نصب.

طبقه ٣٨- مخابرات از راه دور.

طبقه٣٩- حمل و نقل بسته بندی و نگهداری کالاها تهیه مقدمات و ترتیب دادن مسافرتها .

طبقه ۴٠- بهسازی و عمل آوری مواد.

طبقه ۴١- آموزش و پرورش دوره های کارآموزی و تعلیمی تفریح و سرگرمی فعالیت های ورزشی و فرهنگی .

طبقه ۴٢- خدمات عملی و فن آوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه خدمات تجزیه و تحیل و تحقیقات صنعتی طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای خدمات حقوقی .

طبقه ۴٣- خدمات عرضه اغذیه و نوشابه تامین مسکن و محل اقامت موقت.

طبقه ۴۴- خدمات پزشکی خدمات بیطاری مراقبت های بهداشتی و زیبائی برای انسانها یا حیوانات خدمات کشاورزی باغداری و جنگلداری .

طبقه ۴۵- خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط دیگران برای رفع نیازهای افراد ارائه می شوند خدمات امنیتی برای محافظت از افراد اموال و دارائی ها

لیست طبقات برند

راهنمای لیست طبقات برند

نام تجاری یک محصول دارای ویژگی های منحصر خود می باشد . یک نام تجاری به شخصیت حقوقی اشاره دارد و تمامی فعالیت های شرکت در قالب آن انجام پذیر است . باید لیست طبقات برند را بدانید و سپس اقدام به ثبت برند تجاری خود کنید.

اما در تعریف برند باید به نامی که محصولات و خدمات در حیطه آن فعالیت کرده و نشان دهنده تمام مشخصات محصول به صورت تصویری باشد اطلاق می شود.

برند ها در یک حیطه کاری مشترک می توانند متفاوت باشند . برای اطلاع از طبقات ثبت برند بر طبق موضوع فعالیت آن ها می توانید با کارشناسان موسسه بین الملل در تماس باشید .

طبقات ثبت برند

در بالا به لیست طبقات مربوط به ثبت برند اشاره کردیم در ادامه به بحث در زمینه برند های قابل ثبت در اداره ثبت علائم تجاری خواهیم پرداخت . در صورت پیش امدن هر سوالی در این زمینه تنها کافی است با شماره تماس های موسسه بین الملل تماس بگیرید .

می توان گفت که به شکل نامحدود علائم قابل ثبت وجود دارد. علائم تجاری می‌توانند از یک کلمه ، حرف ، تصویر  یا شماره یا ترکیبی از این موارد به وجود آید.

برند می تواند شامل نقاشی‌ها، سمبل‌ها، نقش‌های سه‌ بعدی مثل شكل و بسته‌بندی كالاها، علائم آوایی مثل موسیقی یا اصوات، رایحه‌ها و یا رنگ‌هایی که  نماینده ویژگی‌های کالا یا خدمت باشند.

انواع علائم تجاری برای طبقه برند

علاوه برعلائم تجاری كه معرف منشا و عرضه کننده كالاها یا خدمات هستند، چند دسته علائم دیگر نیز وجود دارند.

علائم جمعی علائمی هستند که به اتحادیه‌هایی متعلق هستند كه اعضاء آنها از آن علائم به منظور معرفی خود با یك سطح كیفی  خاص یا سایر ویژگی های آن اتحادیه استفاده می کنند به عنوان مثال علائم معرف انجمن حسابداران و یا کانون مهندسان.

علائم مربوط به تصدیق‌ نامه‌ها و یا استانداردهای خاص که به منظور پذیرش تطبیق با یک استاندارد معین اعطا می شوند و محدود به هر گونه عضویتی نیستند.

آنها را می‌توان به هر كس كه اثبات  كند كالاهای وی مطابق استاندارد هستند اعطا كرد. برای نمونه، گواهی‌نامه استاندارد كیفیت“ISO 9001″ یك گواهی‌نامه شناخته شده در سطح جهانی با یک علامت مشخص است .