جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند شامل 45 طبقه می باشد. هر محصول یا خدمتی که برای ثبت برند آن اقدام می گردد  لازم است دقیقا منطبق بر یکی از این طبقات باشد. تعیین طبقه برند بسیار حائز اهمیت می باشد.

این کار معمولا توسط کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی به شکل دقیق تر انجام می گیرد.به هر روی، پیش از ثبت برند بهتر است که ابتدا طبقه برند خود را انتخاب نمایید، یعنی ابتدا مشخص کنید که برند شما در چه حوزه ای فعالیت خواهد کرد.

ثبت بین الملل در این مقاله برآنست تا درباره ی لیست طبقات برند مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت برند می باشند ارائه نماید مقاله را مطالعه نمایید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

برای اطلاع از طبقات و نیز مراحل ثبت برند می توانید به مقاله لینک شده مراجعه کنید .

طبقات برند

از موارد مهمی که در زمان ثبت برند خاص باید مدنظر قرار داد موضوع طبقه بندی و اطلاع از طبقات برند و علائم تجاری می باشد . هر محصول و خدمات باید با توجه به نوع و موضوع فغالیت خود در یکی از 45 طبقه برند قرار گیرد .

این طبقه بندی ها براساس اهداف و خطی مشی های اینده افراد انجام می پذیرد و مشخص کننده طبقه و یا طبقات برند خواهد بود که بدین وسیله درک واضحی از علامت تجاری به مصرف کنندگان ارائه میدهد .

در زیر به شرح طبقات برند اشاره خواهیم کرد با ما در ادامه این مقاله همراه باشید .

طبقه ١ – مواد شیمیائی مورد استفاده در صنایع علوم عکاسی و همچنین کشاورزی باغبانی و جنگلبانی رزینهای مصنوعی پردازش نشده پلاستیکهای پردازش نشده کودهای گیاهی ترکیبات اطفاء حریق، مواد آبکاری و جوشکاری فلزات مواد شیمیائی برای نگهداری مواد غذائی مواد دباغی چسب های صنعتی.

طبقه ٢- رنگ روغن جلا لاک مواد ضد زنگ زدگی و جلوگیری کننده از فاسد شدن چوب مواد رنگی مواد تثبیت رنگ رزین یا صمغهای خام طبیعی فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ساختمان چاپگرها و هنرمندان.

طبقه ٣- ترکیبات سفید کننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس مواد مخصوص تمیزکردن براق کردن لکه گیری و سائیدن صابون عطریات روغن های اسانس مواد آرایشی لوسیونهای مو گرد و خمیردندان.

طبقه۴- روغنها و گریسهای صنعتی روان کننده ها ترکیبات گردگیری مرطوب کردن و جذب رطوبت انواع سوخت ( شامل سوخت موتور) و موادروشنائی انواع شمع و فتیله چراغ.

طبقه ۵- مواد داروئی و بیطاری مواد بهداشتی برای مصارف پزشکی مواد رژیمی برای مصارف پزشکی غذای کودکان انواع گچ شکسته بندی لوازم زخم بندی مواد پرکردن دندان موم دندان سازی ضدعفونی کننده ها مواد نابودکننده حشرات موذی قارچ کش مواد دفع نباتات هرزه.

کد طبقات برند

طبقه ۶- فلزات عادی و آلیاژهای آنها مواد ساختمانی فلزی ساختمانهای فلزی قابل حمل مواد فلزی خطوط مجراهای فلزی گاوصندوق اجناس ساخته شده از فلزات عادی که در طبقات دیگر ذکر نشده اند سنگهای معدنی فلزات.

ادامه مطلب
دلایل ثبت برند در بیرجند

طبقه ٧- انواع ماشین و ماشینهای افزار انواع موتور ( استثنائ موتور وسائط نقلیه زمینی) قفل وبست و حلقه های اتصال قطعات ماشینها و قطعات انتقا لقوه ( به غیر از اتصالات و اجزائ انتقال قوه وسائط نقلیه زمینی) لوازم و ابزارکشاورزی ( به استثنای ابزارهای دستی ) ماشین جوجه کشی .

طبقه ٨- انواع ابزار ولوازم دستی ( که با دست کارمی کنند) سرویس کارد و قاشق و چنگال سلاح کمری تیغ.

طبقه ٩- اسباب و آلات علمی دریانوردی مساحی عکاسی سینمایی بصری وزن کردن اندازه گیری علامت دادن کنترل ومراقبت (نظارت) نجات و آموزش اسباب و لوازم هدایت قطع و وصل تبدیل ذخیره سازی تنظیم یا کنترل جریان برق آلات واسباب ضبط ماشینهای فروش خودکار ومکانیسم دستگاههایی که با سکه کار می کنند صندوق های ثبت مبلغ دریافتی ماشینهای حساب تجهیزات داده پردازی و رایانه ای دستگاه آتش نشانی .

طبقه ١٠- ابزار آلات جراحی پزشکی دندانسازی وبیطاری اندام های مصنوعی دندان و چشم مصنوعی اقلام ارتوپدی ،مواد بخیه زنی .

طبقه ١١- دستگاههای روشنائی حرارتی مولد بخار طبخ خنک کردن تهویه تامین آب بهداشتی .

طبقه ١٢- وسایط نقلیه دستگاههای حمل و نقل زمینی دریائی و هوائی .

طبقه ١٣- اسلحه گرم مهمات و انواع پرتابه ( از قبیل موشک خمپاره و غیره) مواد منفجره مواد وسایل آتش بازی .

طبقه ١۴- فلزات گرانبها وآلیاژهای آنها و کالاهائی که با فلزات گرانبها ساخته شده یا با آنها روکش شده اند ودرسایر طبقات ذکر نشده اند جواهرات سنگهای گرانبها اسباب و لوازم ساعت سازی و زمان سنجی

طبقه ١۵- آلات موسیقی .

طبقه ١۶- کاغذ مقوا و کالاهای ساخته شده ازآنها که در طبقات دیگر ذکر نشده اند مطاب چاپ نشده مواد صحافی عکس نوشت افزار چسب برای مصارف تحریری یا خانگی لوازم نقاشی قلم مو نقاشی ماشین و لوازم تحریرو ملزومات دفتری ( به استثنای مبلمان) مواد آموزشی و تدریس ( به استثناء  دستگاها) موادپلاستیکی برای بسته بندی ( که در سایرطبقات ذکر نشده اند) حروف و کلیشه چاپ.

طبقه ١٧- لاستیک کائوچو صمغ آزبست ( پنبه نسوز) میکا ( سنگ طلق) و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات دیگر ذکر نشده اند پلاستیک دارای شکل و قالب خاص برای استفاده در تولید سایر کالاها مواد بسته بندی ،در پوش گذاری انسداد و عایق بندی لوله های غیر قابل ارتجاع .

طبقه ١٨- چرم و چرم مصنوعی و کالاهای ساخته شده از آنها که در طبقات دیگر ذکر نشده اند پوست حیوانات  چمدان  کیسه و کیفهای مسافرتی  چتر چترآفتابگیر و عصا شلاق یراق و زین و برگ

طبقه ١٩- (مواد و مصالح ساختمانی )( غیر فلزی) لوله های غیر فلزی سخت و غیر قابل انعطاف برای استفاده درساختمان آسفالت قیرو قطران ساختمانهای متحرک غیر فلزی بناهای یادبود غیر فلزی .

طبقه ٢٠- مبلمان و اثاثیه آئینه قاب عکس کالاهای ساخته شده از چوب چوب پنبه نی حصیر شاخ استخوان عاج استخوان آرواره نهنگ صدف کهربا صدف مروارید کف دریا وبدل کلیهاین مواد یا ساخته شده از پلاستیک ( که در سایر طبقات ذکر نشده اند).

طبقه ٢١- ظروف خانگی یا لوازم آشپزخانه ( که از فلزات قیمتی ساخت یا روکش نشده اند) شانه وابر و اسفنج انواع برس و قلم مو ( به استثنای قلم موهای نقاشی ) مواد ساخت برس لوازم نظافت و تمیزکاری سیم ظرف شویی شیشه کارشده یا نیمه کارشده ( به استثنای شیشه مورد استفاده در ساختمانها) شیشه آلات اشیائ ساخته شده از چینی و سفال که در طبقات ذکر نشده اند..

ادامه مطلب
ثبت برند در البرز

طبقه ٢٢- طناب ریسمان تور چادر سایبان برزن ( ترامپولین ) بادبان وشراع ریسه و گونی که در طبقات دیگر ذکر نشده است مواد لائی و لایه گذاری و پوشال ( به استثناء لاستیک و پلاستیک ) مواد خام لیفی برای نساجی

طبقه ٢٣- انواع نخ ورشته برای مصارف پارچه بافی و نساجی .

طبقه ٢۴- محصولات نساجی و پارچه ای که درطبقات دیگر ذکر نشده اند انواع روتختی و رومیزی .

طبقه ٢۵- انواع لباس و پوشاک پاپوش و پوشش سر.

طبقه ٢۶- انواع توری و قلاب دوزی روبان بند (نوار) حاشیه وقیطان دگمه قزن قفلی سنجاق و سوزن ته گرد گلهای مصنوعی .

طبقه ٢٧- انواع فرش قالیچه حصیر وزیرانداز لینویوم و سایر کف پوشها آویزهای دیواری ( غیر پارچه ای)

طبقه ٢٨- انواع بازی و اسباب بازی لوازم ورزشی و ژیمناستیک که در طبقات دیگرذکر نشده اند تزئینات درخت کریسمس

طبقه ٢٩- گوشت گوشت ماهی گوشت طیور وشکارعصاره گوشت سبزیجات ومیوه جات به صورت کنسرو خشک شده و پخته شده انواع ژله مربا وکمپوت تخم مرغ شیر و محصولات لبنی روغنها و چربیهای خوارکی

طبقه ٣٠ – قهوه چای کاکائو شکر برنج نشاسته نشاسته کاساریا مانیوک ( تاپیوکا) نشاسته نخل خرما ( ساگو) بدل قهوه آرد و فراورده های تهیه شده از غلات نان نان شیرینی شرینی جات شیرینی یخی عسل ملاس یا شیره قند مایه خمیر گرد مخصوص شیرینی پزی یا پخت نان نمک خردل سرکه انواع سس ( چاشنی ) ادویه جات یخ .

طبقه ٣١- محصولات کشاورزی باغداری و جنگلبانی و دانه هایی که در طبقات دیگر ذکر نشده اند حیوانات زنده میوه و سبزیجات تازه بذر گیاهان و گلهای طبیعی غذای حیوانات مالت ( جو سبز خشک شده)

طبقه٣٢- ماء الشعیر آبهای معدنی و گازدار و سایر نوشیدنیهای غیر الکلی آب میوه وشربتهای میوه ای شربت و ترکیبات مخصوص ساخت نوشابه.

طبقه ٣٣………………….

طبقه ٣۴- تنباکو لوازم تدخین کبریت .

طبقه ٣۵- تبلیغات مدیریت تجاری امور اداری تجارت کارهای دفتری و اداری .

طبقه ٣۶- بیمه امور مالی امور پولی امر مربوط به معاملات املاک و مستغلات .

طبقه ٣٧- ساختمان سازی تعمیرو بازسازی خدمات نصب.

طبقه ٣٨- مخابرات از راه دور.

طبقه٣٩- حمل و نقل بسته بندی و نگهداری کالاها تهیه مقدمات و ترتیب دادن مسافرتها .

طبقه ۴٠- بهسازی و عمل آوری مواد.

طبقه ۴١- آموزش و پرورش دوره های کارآموزی و تعلیمی تفریح و سرگرمی فعالیت های ورزشی و فرهنگی .

طبقه ۴٢- خدمات عملی و فن آوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه خدمات تجزیه و تحیل و تحقیقات صنعتی طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای خدمات حقوقی .

طبقه ۴٣- خدمات عرضه اغذیه و نوشابه تامین مسکن و محل اقامت موقت.

طبقه ۴۴- خدمات پزشکی خدمات بیطاری مراقبت های بهداشتی و زیبائی برای انسانها یا حیوانات خدمات کشاورزی باغداری و جنگلداری .

ادامه مطلب
طراحی لوگوتایپ برای شرکت در کرج 【طراحی لوگو تایپ حرفه ای ✔️】

طبقه ۴۵- خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط دیگران برای رفع نیازهای افراد ارائه می شوند خدمات امنیتی برای محافظت از افراد اموال و دارائی ها

لیست طبقات برند

راهنمای لیست طبقات برند

نام تجاری یک محصول دارای ویزگی های منحصر خود می باشد . یک نام تجاری به شخصیت حقوقی اشاره دارد  و تمامی فعالیت های شرکت در قالب آن انجام پذیر است .

اما در تعریف برند باید به نامی که محصولات و خدمات در حیطه آن فعالیت کرده و نشان دهنده تمام مشخصات محصول به صورت تصویری باشد اطلاق می شود.

برند ها در یک حیطه کاری مشترک می توانند متفاوت باشند . برای اطلاع از طبقات ثبت برند بر طبق موضوع فعالیت آن ها می توانید با کارشناسان موسسه بین الملل در تماس باشید .

طبقات ثبت برند

در بالا به لیست طبقات مربوط به ثبت برند اشاره کردیم در ادامه به بحث در زمینه برند های قابل ثبت در اداره ثبت علائم تجاری خواهیم پرداخت . در صورت پیش امدن هر سوالی در این زمینه تنها کافی است با شماره تماس های موسسه بین الملل تماس بگیرید .

می توان گفت که به شکل نامحدود علائم قابل ثبت وجود دارد.علائم تجاری می‌توانند از یک کلمه ، حرف ، تصویر  یا شماره یا ترکیبی از این موارد به وجود آید.

برند می تواند شامل نقاشی‌ها، سمبل‌ها، نقش‌های سه‌بعدی مثل شكل و بسته‌بندی كالاها، علائم آوایی مثل موسیقی یا اصوات، رایحه‌ها و یا رنگ‌هایی که  نماینده ویژگی‌های کالا یا خدمت باشند.

علاوه برعلائم تجاری كه معرف منشا و عرضه کننده كالاها یا خدمات هستند، چند دسته علائم دیگر نیز وجود دارند.

علائم جمعی علائمی هستند که به اتحادیه‌هایی متعلق هستند كه اعضاء آنها از آن علائم به منظور معرفی خود با یك سطح كیفی  خاص یا سایر ویژگی های آن اتحادیه استفاده می کنند به عنوان مثال علائم معرف انجمن حسابداران و یا کانون مهندسان.

علائم مربوط به تصدیق‌نامه‌ها و یا استانداردهای خاص که به منظور پذیرش تطبیق با یک استاندارد معین اعطا می شوند و محدود به هر گونه عضویتی نیستند.

آنها را می‌توان به هر كس كه اثبات  كند كالاهای وی مطابق استاندارد هستند اعطا كرد. برای نمونه، گواهی‌نامه استاندارد كیفیت“ISO 9001″ یك گواهی‌نامه شناخته شده در سطح جهانی با یک علامت مشخص است .

علائم تجاری غیرقابل ثبت

به موجب ماده ٥  قوانین ثبت برند ، ثبت علائم و اختراعات زیر ممنوع است :

  •  پرچم و نمادهای مملكتی ایران و نیز نشانه و نمادهای کشوری و هر پرچمی كه دولت ایران استفاده از آن را به عنوان علامت تجارتی منع كند..
  •  علامت جمعیت هلال احمر ایران – نشانها – رنگ های دولت ایران
  •  پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلامی و شعار الله اكبر
  •  كلمات و یا عباراتی كه تداعی کننده هر نوع نسبت به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی ، ملی ،کشوری و غیره
  •  علامت تجاری موسسات رسمی و دولتی
  •  علائمی كه مخل نظم عمومی یا منافی عفت و اخلاق حسنه و هنجارهای جمهوری اسلامی و موازین شرعی باشد.
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیمادارابی
سیمادارابی
8 ماه قبل

لیست طبقات برند رو میخواستم ؟؟

arkan
ویرایشگر
arkan
8 ماه قبل
پاسخ به  سیمادارابی

درود دوست عزیز درر مقاله تمام طیقات برند عنوان شده است.

مهرانگیز نجم
مهرانگیز نجم
7 ماه قبل

سلام از کجا بدونم کالای من تو کدوم طبقه هستس؟

yavari
ویرایشگر
yavari
7 ماه قبل

درود بر شما لیست طبقات برند در مقاله ذکر شده شما با دانستن ماهیت ارائه خدمات و تولید محصولتان می توانید برند را در طبقه صحیح ثبت کنید. با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان حقوقی بگیرید.

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x