جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
برای دریافت شعب شرکت های خارجی ما در متن زیر نکاتی را به شما ارائه میدهیم تا راهنما و پشتیبان شما باشد. با ما همراه باشید.

درباره شعب شرکت های خارجی

طبق اصل  قانون اساسی شعب شرکت های خارجی  ، « دادن امتیاز تشک یل شرکت ها و موسسات ، در امور تجارتی و صنعتی و کشاورزی و معادن و خدمات به خارجیان ، ممنوع است » .

شورای نگهبان در تاریخ  18/1/1360 ، در رابطه با اصل مزبور چنین نظر داده است : « شرکت های خارجی که با دستگاههای دولتی ایران قرارداد قانونی منعقد  نموده اند ، می توانند جهت انجام امور قانونی و فعالیت خود ، در حدود قرارداد منعقده ، طبق ماده 3 قانون اساسی ، مغایرتی ندارد » .

ماده  « قانون راجع به ثبت شرکت ها » که مورد بیان شورای نگهبان می باشد ، می گوید : « هر شرکت خارجی ، برای این که بتواند به وسیله شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی ، در ایران مبادرت نماید ، باید در مملکت اصلی خود ، شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیه باشد » .

اضافه می شود که قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی که به صورت م اده واحده در تاریخ 21/8/1376 به تصویب رسیده است ، م قرر می دارد شرکت های خارجی که در کشور محل ثبت خود قانونی شناخته می شوند ، به شرط عمل متقابل از سوی کشور متبوع آنها ، می توانند در چارچوب قوانین و مقررات کشور ، به ثبت شعبه یا نمایندگی خود اقدام کنند و طبق ماده 9 آئین نامه اجرائی قانون مزبور مصوب 1387 ، اداره امور شعبه یا نمایندگی ثبت شده ، باید توسط یک یا چند شخص حقیقی مقیم ایران انجام گیرد . مرجع ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی ، اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری واقع در تهران می باشد .

ادامه مطلب
مزیت ثبت شرکت در بجنورد
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x