جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

شرکت های مدنی، شرکتی است که به موجب قرارداد، بین دو یا چند نفر برای کسب درآمد از طریق فعالیت مشترک، تشکیل می شود.

مطالبی در رابطه با شرکت های مدنی

شرکت مدنی ممکن است برای کسب و کار یا خرید و فروش یا پیشه وری و انجام حرفه و صنعتی، به وجود آمده باشد.

شرکت مدنی تابع مقررات قانون مدنی درباره شرکت است. در شرکت مدنی، هر یک از شرکاء در نفع و ضرر سهیم می باشند. مگر این که،  برای یک یا چند نفر از آنها سهم زیادتری منظور شده باشد.

طرز اداره کردن شرکت ، طبق شرایطی یکه بین شرکاء مقرر است، خواهد بود. شریکی که به اداره کردن شرکت مأذون شده است، می تواند هر عملی را که لازم این امر است، انجام دهد و مسؤول خسارات حاصله از اعمال خود نیست. مگر این که مرتکب تقصیر یا غفلت و اهمال شده باشد.

اگر اداره کردن شرکت، به عهده شرکاء متعدد باشد، بنحوی که هر یک به طور استقلال، مأذون در اقدام باشد، هر یک از آنها می تواند منفرداً به اعمالی که برای این امر لازم است، مبادرت نماید.

اگر بین شرکاء مقرر شده باشد که یکی از مدیران نمی تواند بدون دیگری اقدام کند، مدیری که به تنهائی اقدام کرده باشد، در صورت عدم امضای شرکای دیگر، در مقابل شرکاء ضامن خواهد بود اگرچه برای مأذونین دیگر، امکان برای مداخله در امر اداره کردن، موجود نبوده باشد. شریکی که بدون اذن یا در  خارج از حدود اذن، تصرف در اموال شرکت نماید، ضامن است.

ادامه مطلب
اهمیت ثبت شرکت در ایلام

شریکی که اموال شرکت در اختیار اوست در حکم امین است و ضامن تلف و نقض آن نمی شود مگر این که مرتکب تقصیر یا  غفلت و اهمال شود. اگر برای شرکت در ضمن عقد لازمی مدت معین شدهب اشد، هیچ یک از شرکاء نمی تواند قبل از انقضای مدت از شرکت خارج شود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x