شرکت از زمانی تشکیل می‌شود که دو یا چند نفر قصد تشکیل آن را داشته باشند بنابراین قصد و نیت ایشان ملاک تشکیل است اما از نظر مقررات و ضوابط اداری طی نمودن مراحلی چند جهت تأسیس یک شرکت یا مؤسسه ضروری است تا این شرکت بر روی کاغذ نوشته شود و در دفاتر اداره ثبت شرکت‌ها ثبت گردد.

 ماده 20 قانون تجارت انواع شرکت‌های تجاری را به هفت قسم تقسیم می‌کند:

  • 1ـ شرکت‌های سهامی
  • 2ـ شرکت با مسئولیت محدود
  • 3 ـ تضامنی4 ـ مختلط سهامی
  •  5ـ مختلط غیر سهامی
  •  6ـ شرکت نسبی
  • 7-تضامنی
  • 8-تعاونی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام در کرج

الف ) ‌مدارک لازم جهت کسب اجازه‌ی پذیره‌نویسی شرکت سهامی‌عام در حال تأسیس، از مرجع ثبت شرکت‌ها: 1) دو نسخه طرح اظهارنامه‌ی شرکت سهامی‌عام 2) دونسخه طرح اساسنامه‌ی شرکت سهامی‌عام 3) دو نسخه طرح اعلامیه‌ی پذیره‌نویسی 4) گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35%‌ سرمایه، تعهد توسط مؤسسین 5) فتوکپی شناسنامه‌ی مؤسسین

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج:

1) دو برگ اظهارنامه‌ی تکمیل شده‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل اظهارنامه توسط کلیه‌ی سهام داران 2) دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه‌ی سهام‌داران 3) دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین که به امضای سهام‌داران و بازرسین رسیده باشد 4) دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره که به امضای مدیران منتخب مجمع، رسیده باشد 5) فتوکپی شناسنامه‌ی کلیه‌ی سهام‌داران و بازرسین ( برابر اصل در دادگستری‌) 6) ارائه‌ی گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه‌ی شرکت از بانکی که حساب شرکت در حالِ تأسیس در آنجا باز شده است تذکر: درصورتی که مقداری از سرمایه‌ی شرکت، آورده‌ی غیرنقدی باشد ( اموال منقول و غیرمنقول ) ارائه‌ی تقویم نامه‌ی کارشناس رسمی دادگستری، الزامی است و در صورتی که اموال غیرمنقول، جزء سرمایه‌ی شرکت قرار داده شود؛ ارائه‌ی اصل سند مالکیت، ضروری است

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج:

1) دوبرگ تقاضانامه‌ی ثبت شرکت‌ها با مسئولیت محدود 2) دوبرگ شرکت نامه 3) دو نسخه از اساسنامه 4)دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین و هیأت مدیره 5) فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا و مدیران و ارائه‌ی مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تضامنی در کرج:

1) دو برگ تقاضانامه 2) دو برگ شرکت‌نامه 3) دو نسخه اساسنامه 4) فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا 5) مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز .

روش ثبت شرکت در کرج

اولین اقدام این است که یک شریک خوب پیدا کنید. مسوئلیت و وظیفه هر سرمایه گذار در شرکت محدود و به اندازه میزان سرمایه اوست حداقل تعداد سهامداران برای ثبت شرکتی با ۲ نفر و در شرکت های سهامی خاص ۳ نفر است همچنین حق رأی هر کسی به اندلزه میزان سرمایه اودر شرکت است پس به فکر یک شریک خوب باشید . در گام دوم به سراغ سامانه اینترنتی ثبت شرکت بروید و در قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت فرمی را مشاهده خواهید کرد که باید آن را تکمیل کنید کلیه اطلاعات ومشخصات مربوط به خودتان و هر متقاضی دیگر در این فرم باید نوشته شود. در مرحله بعد باید نام و نوع شخص حقوقی شرکت را انتخاب کنید وسپس در فرم وارد کنید.شما مجاز به انتخاب ۵ نام برای شرکت خود می باشید که از بین آنها نامی که تکراری نباشد یا اینکه مربوط به سازمان یا اداره دولتی نمی باشد انتخاب و به شما یک کد رهگیری داده می شود. در گام چهارم باید مدت زمان و نوع فعالیت مشخص شود مثلا فعالیت از نوع،آموزشی و پژوهشی یا علمی و مدت زمان هم به صورت محدود یا نامحدود انتخاب می شود همچنین برخی از فعالیت ها نیاز به کسب مجوز می باشد. در مرحله پنجم بایستی نشانی و محلی را که برای شرکت در نظر گرفته اید وارد کنید و اگر مکانی مشخص وجود نداشته باشد شما می توانید آدرس منزل ،شماره تماس و کد پستی خود را وارد کرده تا مدارک مربوط به ثبت شرکت در منزل تحویل داده شود . در گام ششم باید میزان مبلغ در نظر گرفته شده برای سرمایه اولیه شرکت در قسمت «سرمایه شخص حقوقی»مشخص شود که در شرکت های محدود از ۱۰۰هزار تومان شروع می شود و با توجه به اعتبار شرکت مبالغ بیشتری را در نظر می گیرند . در مرحله هفتم باید اسامی تمام شرکای خود را در فرم پیش روی خود وارد کنید مشخصات کامل از جمله اطلاعات شناسنامه ای ،همچنین آدر پستی و شماره تماس باید ثبت شود اگر تعداد این افراد بیش از ۱۵۰نفر باشد بایستی فرم مخصوصی که در سایت گذاشته شده را دریافت و مشخصات را وارد کنید. در گام هشتم باید میزان سهام هر یک از شرکا مشخص شود که نوع سهام می تواند به صورت نقدی و غیر نقدی ثبت گردد. همچنین نوع سمت آنها نیز در این مرحله مشخص و وارد می شود. در مرحله نهم با انتخاب تعداد شعبه های در نظر گرفته شده و همچنین مکان آنها ،در فرم مربوطه وارد که این کار را می توان به بعد از مشورت با شرکا نیز انجام داد بعد از این کار تعیین سال مالی شرکت و تکمیل صورت جلسه ضرورت دارد. در مرحله دهم تعیین اساس نامه شرکت مدنظر است که در این باره فرم مربوط اساس نامه در اختیار شما قرار می گیرد با تکمیل این فرم و همچنین در صورت تمایل می توانید قوانین خاص شرکت خود را وارد کنید و بعد از اینکه آن را برابر با اصل کردید در سایت ثبت شرکت ها آن را بارگذاری کنید با این کار ۹۰ درصد کار شما به اتمام رسیده است سپس باید منتظر اداره ثبت شرکت ها بمانید تا از شما مدارک را درخواست کنند. در اقدام آخر شما باید آگهی ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید که این کار بعد ازتأیید تمام مراحل و دریافت شماره ثبت انجام می گیرد اصل این آگهی لازم وضروری است پس در حفظ آن بکوشید . در آگهی باید نام و نوع شرکت ثبت شود که پس از درج آگهی شما می توانید کار خود رابه طور رسمي آغاز کنید.

روش ثبت شرکت در کرج به زبان ساده

مراحل و روش ثبت شرکت در کرج از طریق سامانه و پورتال اداره ثبت شرکت ها در استان البرز انجام می گردد.افرادی که قست ثبت شرکت در کرج را دارند با ید قبل از هر اقدام از انتخاب نوع شرکت و میزان سهام موسسین و سهامداران شرکت آگاهی لازم را کسب نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی در حوزه ثبت شرکت در کرج و آگاهی از روش ثبت شرکت در کرج با کارگروه متخصص ثبت شرکت در کرج ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

توضیحاتی در خصوص روش ثبت شرکت در کرج

روش ثبت شرکت در کرج با ارائه مدارک شناسایی، 1 قطعه عکس و نامه عدم سوء پیشینه از آگاهی و در صورت لزوم مجوز برای انجام فعالیت  ثبت شرکت در کرج امکان پذیر است.ثبت شرکت در کرج با تعیین نوع شرکت شرایط های متفاوتی دارد که برا ی کسب اطلاعات دقیق و تخصصی برای روش ثبت شرکت در کرج با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.