جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
پس از ثبت شرکت در صورت تخصصی بودن امور به مانند مهندسی می توان اقدام به اخذ رتبه کرد، در این مطب می خواهیم شرح کوتاهی از رتبه بندی شرکت ها به شما همراهان عزیز ارائه دهیم. در صورت نیاز با کارشناسان ما در ثبت بین الملل تماس بگیرید.

رتبه بندی شرکت ها

به صورت کلی پس از ثبت شرکت به صورت کاملاً قانونی کارفرمایان با درنظرگرفتن رتبه شرکت می توانند اطمینان کافی در زمینه توان فنی و مالی شرکت را دریافت کنند و بدین صورت از میان شرکت های مختلف انتخاب بهتری می توانند اتخاذ کنند.
شرکتها هم به شکل مجزا و هم بصورت پیمانی خواهند توانست در مناقصه های شرکتها حضور یابند تا بتوانند با توجه به شرایط آن، مناقصات را دریافت کنند در این صورت انتخاب شرکتهایی با قابلیت و صلاحیت دریافت پروژه های مهندسی باتوجه به معیارهایی مانند، قیمت های پیشنهادی، سوابق کاری شرکت، میزان قابلیت کار و توان فنی شرکت، تجارب کاری، توان اقتصادی ضروری می باشد.
بر این اساس، تمامی معیار های ذکر شده رتبه بندی 1 تا 5 و یا بیشتر را دارند و تعیین این رتبه بندی نیز بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی می باشد. در ادامه اخذ رتبه و انواع رتبه بندی شرکت ها و همچنین استعلام رتبه شرکت را بررسی می كنيم.

انواع رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت‌ در 5 بخش انجام می‌شود:

  • رتبه بندی شرکت های پیمانکاری
  • رتبه بندی شرکت های مشاور
  • رتبه بندی صنعتی و غیر صنعتی EPC
  • رتبه بندی شرکت های انفورماتیک
  • رتبه بندی شرکت های فنی و مهندسی
ادامه مطلب
پروانه کسب

رتبه بندی شرکت ها

ویژگی شرکت برای اخذ رتبه شرکت

رتبه اختصاص داده شده به یک شرکت به سه عامل زیر بستگی دارد:

تعداد نیروی انسانی و میزان سابقه کار آن ها

میزان سوابق شرکت و مبلغ کل قرارداد های انجام شده دولتی

توانایی مالی شرکت که بر اساس اظهارنامه مالیاتی آخرین سال مالی یا میانگین 3 سال اخیر شرکت (هر کدام که بیشتر باشد) محاسبه می شود.

اجرای پروژه با رتبه EPC

برای اجرای هر پروژه بایستی توان شرکت های دارنده گواهی صلاحیت بر اساس آیین نامه ارجاع کار ارزیابی شود. قسمتی از فرآیند ارجاع کار به پیمانکاران برای اجرای پروژه های صنعتی به روش طرح و ساخت است که در ارتباط با پروژه مورد نظر طی آن اجرای کار پیمانکاران دارنده گواهی صلاحیت بر اساس آیین نامه ارجاع کار به پیمانکاران طراحی و ساخت صنعتی به وسیله دستگاه اجرایی بررسی شده و حائزان شرایط برای دعوت به ارائه پیشنهاد تعیین می شوند.

این نوع پیمانکاران فعالیت های مورد نیاز پرونده را در بخش های مختلف مهندسی، تدارکات، ساختمان و نصب و راه اندازی به عهده دارد.

مدت اعتبار این رتبه چهار سال می باشد. جهت مشاوره رتبه EPC با موسسه حقوقی بین الملل تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x