جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت طرح صنعتی در کرج

از جنبه های مهم از سوی اداره مالکیت فکری در کرج را می توان ثبت طرح صنعتی در کرج دانست. ثبت طرح صنعتی در واقع در زمینه ظاهر محصولات تولیدی است که افراد معمولاً با ارائه آن در واحدهای تولیدی یا صنعتی می توانند اقدام کرده و بر کارایی ابزارها بیفزایند.

ثبت طرح صنعتی در کرج

از نکات مهم که جهت ارتقا سطح کیفی محصولات و استفاده از ابزارها نقش دارد ثبت طرح صنعتی خواهد بود که در ادامه فروش محصول را به همراه خواهد داشت. بهتر است بدانید در تولید محصولات دارا بودن طرح زیباتر باعث خواهد شد که احتمال فروش آن بیشتر می شود.

از جمله محل هایی که طرح صنعتی می تواند یاری رسان در ایجاد تحول در فروش محصولات شود. یک نمونه از عرصه های پرکاربرد طرح صنعتی می توان به کمک آن در صنعت خودروسازی اشاره کرد. فناوری و تکنولوژی ساخت خودرو تکراری است اما وقتی خودروها با طرح های جدید وارد بازار می شوند تغییرات خوبی بر روی میزان فروش ایجاد می کنند.

سامانه ثبت طرح صنعتی در کرج

طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی بر حسب قوانین این اداره به ثبت می رسد . از این رو اگر در مسیر ثبت طرح با ایراداتی مواجه شوید عملاً باعث دوباره و سه باره انجام دادن امور ثبتی می شوید. اگر در فکر وکیلی مجرب برای انجام امور باشید خواهید توانست در کم ترین زمان طرح خود را ارائه و برای ثبت آن بر حسب قوانین اقدام کنید.

مزیت های ثبت طرح صنعتی در کرج

 • در صورت ثبت اثر و طرح احتمال سواستفاده اشخاص متقلب  کاسته می شود که خود باعث انحصاری بودن طرح می شود. در صورت ثبت طرح صنعتی به شکل رسمی دیگر هیچ طراحی نمی تواند آن را با نام خود ثبت کند و تعلق آن طرح صنعتی تنها برای مالک و ثبت کننده ان است.
 • از مزایای مهم ثبت طرح صنعتی، دانستن نکات و شرایط فروش هر طرح در محصولات است. زمانی که یک طرح جذاب و نوظهور باشد در صورت کلی بر میزان اشتیاق مشتری در خرید محصول قدیمی می افزایید و از این راه می توانید فروش را دو چندان کنید.
 • فروش یک طرح صنعتی در کرج باعث کسب درآمد از راه ثبت طرح در اداره مالکیت است. هر طرح صنعتی با به ثبت رسیدن می تواند به فروش رسد و از طریق آن کسب سود کند. قیمت هر طرح صنعتی با توجه به کاربرد آن متفاوت است.
 • مالکان طرح صنعتی با ثبت آن در کرج می توانند از مزایایی مانند توانایی اخذ تسهیلات از بنیاد ملی نخبگان و از سویی توانایی ثبت و تاسیس شرکت های دانش بنیان بهره ببرند.

مدارک لازم برای ثبت طرح صنعتی در کرج

هر اقدامی برای ثبت طرح صنعتی باید با ارائه مدارک و مجوزهای مربوط به ثبت طرح صنعتی در کرج انجام گیرد که دانستن مدارک یاری رسان شما عزیزان در مسیر ارائه طرح صنعتی باشد. در ادامه با توضیح مدارک مربوط به ثبت طرح صنعتی براساس نوع متقاضی راهنمای شما خواهیم بود.

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی برای ثبت طرح صنعتی در کرج

 • تسلیم یک برگه اسکن شده از شناسنامه و کارت ملی طراح
 • تسلیم یک اسکن از شناسنامه و کارت ملی صاحب امضا شرکت
 • ارائه اسکن کپی شده روزنامه رسمی ثبت شرکت و آخرین تغییرات شرکت
 • ارائه یک قطعه عکس از طرح
 • تسلیم نشانی به همراه کد پستی و تلفن ثابت
 • ارائه تلفن تماس همراه و ایمیل صاحب و صاحبین امضا

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی برای ثبت طرح صنعتی در کرج

 • تسلیم اسکن از شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • تسلیم رونوشت از شناسنامه و کارت ملی طراح
 • ارائه یک عکس از طرح صنعتی
 • ارائه آدرس، کدپستی، تلفن ثابت و همراه به همراه ایمیل

ثبت طرح صنعتی در کرج

مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت طرح صنعتی با روش های متفاوتی انجام می شود که برای دستیابی به مزایای آن که در بالا به آن اشاره کردیم بهره مندی از تجارب وکلای حقوقی امری مهم و کارا به حساب می آید که در ادامه متن به آن ها می پردازیم.

ابتدایی ترین اقدام برای ثبت طرح صنعتی بدون شک ورود اطلاعات و مدارک از جمله توصیف نامه و مشخصات متقاضی حقیقی و حقوقی آن است که این امور مالک طرح را مشخص می کند.

در گام های بعدی با ارائه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی در کرج به همراه تصویر از طرح مورد نظربه همراه ادعانامه آن و توصیف تمام کاربرد و مشخصات فنی طرح می توانید اقدام به ثبت آن کنید.

همچنین با وارد کردن ایمیل و شماره تماس برای ارائه اطلاعیه های ثبت طرح در کرج منتظر بازبینی طرح از سوی بازرسین خواهید بود.

در انتها نیز با برآورد و پرداخت هزینه های ثبتی می توانید به صورت الکترونیکی می توانید اقدام به ارائه در وسایل کاربردی کنید.

هزینه ثبت طرح صنعتی در کرج

با واسپاری مدارک در سایت اداره مالکیت باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت کنید که این موضوع به فاکتورهای مختلفی وابسته است که دانستن آن ها نیازمند تجربه و علم خواهد داشت که وکلای حقوقی بین الملل در این مسیر لیست تمامی هزینه ها و قیمت پرداختی را به متقاضیان ارائه می دهد. کافی است با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها