اقدامات اولیه و راهنمای تاسیس شرکت در کرج

 شرکت از زمانی تشکیل می‌شود که دو یا چند نفر قصد تشکیل آن را داشته باشند بنابراین قصد و نیت ایشان ملاک تشکیل است اما از نظر مقررات و ضوابط اداری طی نمودن مراحلی چند جهت تأسیس یک شرکت یا مؤسسه ضروری است تا این شرکت بر روی کاغذ نوشته شود و در دفاتر اداره ثبت شرکت‌ها ثبت گردد.  ماده 20 قانون تجارت انواع شرکت‌های تجاری را به هفت قسم تقسیم می‌کند:
  • 1ـ شرکت‌های سهامی
  • 2ـ شرکت با مسئولیت محدود
  • 3 ـ تضامنی4 ـ مختلط سهامی
  •  5ـ مختلط غیر سهامی
  •  6ـ شرکت نسبی
  • 7ـ شرکت تعاونی تولید و مصرف که ثبت این نوع شرکت‌ها در تهران بر عهده اداره ثبت شرکت‌ها و در شهرستان در اداره ثبت مرکزی است.

جهت هرگونه راهنمایی در خصوص تاسیس شرکت در کرج،ثبت برند در کرج،ثبت علامت تجاری در کرج،ثبت تغییرات شرکت در کرج و دیگر مراحل اداری ثبت شرکت ها میتوانید از موسسه حقوقی بین الملل راهنمایی های کاملا کارشناسی و رایگان را دریافت نمایید.

موسسه حقوقی بین الملل با برند تجاری مجتمع ثبت شرکت و برند در کرج و تهران بزرگترین موسسه ثبت شرکت میباشد.مجموعه بین الملل مفتخر است با بیش از 19 سال تجربه و حضور مستمر در حوزه ثبت شرکت ها راهنمایی های لازم در خصوص تاسیس شرکت در کرج و تهران را به صورت رایگان به شما عزیزان مشاوره نماید.در این راستا در صورت نیاز به ثبت تخصصی انواع شرکت ،ثبت برند و ثبت علامت تجاری و تغییرات شرکتها و دیگر خدمات اداری و ثبتی  میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین الملل تماس حاصل نماید.

برای تاسیس شرکت در کرج به آدرس سایت رسمی ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه فرمایید و اداره کل استان البرز واحد ثبتی کرج را انتخاب نموده و تمامی مراحل ثبت و فیلدها را تا گام آخر با اطلاعات دقیق و درست تکمیل نمایید.

در صورت نیاز موسسه حقوقی بین الملل  در این خصوص یاری رسان شما خواهد بود.

شما میتوانید کلیه مراحل ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در کرج و همچنین دیگر موارد حقوقی ثبت شرکت ها را به موسسه حقوقی بین الملل واگزار نموده و از خدمات بی نظیر موسسه بهرمند گردید.

 

 مدارک مورد نیاز جهت تأسیس شرکت در کرج:

شرکت با مسئولیت محدود: مطابق با ماده 27 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده است و هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام و یا قطعات سهامی تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می‌باشد. مدارک مورد نیاز جهت تأسیس شرکت با مسئولیت محدود:
  •  شرکت با مسئولیت محدود
الف) دو نسخه تقاضانامه ب)دو نسخه صورت شرکتنامه ج) دو نسخه اساسنامه د) دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی و مؤسسین ه) کپی برابر اصل شده شناسنامه مؤسسین و چنانچه هیأت مدیره نیز خارج از شرکاء باشند کپی برابر اصل شده شناسنامه اعضاء هیأت مدیره نیز الزامی است و هر گاه موسسین شرکت اشخاص حقوقی باشند آخرین تغییرات مدیران و سرمایه شرکت که در روزنامه رسمی درج گردیده است همراه با برگه معرفی نامه نماینده نیز ضمیمه مدارک دیگر می‌شود.
  •  شرکت‌های سهامی عام:
مدارک لازم برای ثبت شرکت‌های سهامی عام شامل مدارک قبل از پذیره نویسی و مدارک بعد از پذیره نویسی می‌باشد. مدارک قبل از پذیره نویسی؛ دو نسخه اظهار نامه به انضمام دو نسخه طرح،اساسنامه و دو نسخه اعلامیه پذیره نویسی همراه با کپی مصدق شناسنامه‌های موسسین و گواهی بانکی که در قانون تجارت تصریح شده است که مؤسسین 20% از کل سرمایه را تعهد می‌نمایند و 35% از 20% را واریز و گواهی بانکی ارائه می‌دهند. هر چند مؤسسین می توانند بیش از 20 % از کل سرمایه را تعهد نماید ولی نباید کمتر از آن چه در قانون تجارت قید شده است باشد. اظهار نامه عینا اظهار نامه شرکت‌های سهامی خاص می‌باشد که باید تا بند 9 آن کامل شود. بندهای بعد از آن بعد از پذیره نویسی کامل می شود حداقل سرمایه نیز 5 میلیون ریال می‌باشد . برای اطلاع از مطالب طرح اساسنامه و اعلامیه پذیره نویسی به ماده 8 و 9 قانون تجارت مراجعه نمائید .