جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اعضای هیأت مدیره ممکن است موظف یعنی حقوق بگیر یا غیر موظف باشند. تعیین حقوق و مزایای اعضای موظف هیأت مدیره با مجمع عمومی عادی است. دریافتی های اعضای هیأت مدیره بر اساس تعداد جلسات و دفعات تشکیل جلسه و مدت زمان آن در مجمع تعیین خواهد شد.

قوانین دریافتی های اعضای هیأت مدیره

در صورتی که هیأت مدیره دارای اعضای غیرموظف باشد، مجمع عمومی عادی می تواند با توجه به ساعات حضور آنها در جلسات هیأت مدیره ، پرداخت مبلغی را به آنان به طور مقطوع، بابت حق حضور در جلسات، تصویب کند. مبلغ مزبور با توجه به تعدادس اعات و اوقاتی که هر عضو غیرموظف در جلسات هیأت مدیره حضور داشته است، تعیین خواهد شد.

همچنین، در صورتی که در اساسنامه پیش بینی شده باشد، مجمع عمومی می تواند تصویب کند که نسبت معینی از سود خالص سالانه شرکت، به عنوان پاداش به اعضای هیأت مدیره، اعم از موظف و غیرموظف، تخصیص داده شود . اعضای غیرموظف هیأت مدیره حق ندارد به غیر از دریافتی های فوق، در قبال سمت مدیریت خود، به طور  مستمر یا غیر مستمر بابت حقوق یا پاداش یا حق الزحمه ، وجهی از شرکت دریافت کنند.

جا دارد گفته شود که قاعده کلی مربوط به موظف یا  غیرموظف بودن را قانون  مدنی چنین بیان می کند: «هرگاه کسی برحسب امر دیگری اقدام به عملی نماید که عرفاً برای آن عمل اجرتی بوده و یا آن شخص عادتاً  مهیای آن عمل باشد، عامل، مستحق اجرت عمل خود خواهد بود. مگر این که معلوم شود که قصد تبرع داشته است».

ادامه مطلب
لیست طبقه بندی طرح صنعتی
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x