خرید و فروش برند  ، لوگو ، آرم و نشان  وعلامت تجاری (برند آماده(

بی شک برندینگ یا برندسازی به معنای ثبت  یک علامت تجاری وایجاد محبوبیت برای آن مهمترین بخش تجارت است. در دنیای  تجارت امروزی با پیچیدگی ها  و  چالش های خاص خود و وجود رقابت  گسترده، هیچ مجموعه‌ای بدون در اختیار داشتن یک برند نام آشنا نمی‌تواند مشتریان دائمی  برای محصولات و خدمات خود در بازارهدف داشته باشد.

در وهله اول  برای تبدیل کسب و کار خود به یک نام تجاری معتبر یا به اصطلاح برند شدن باید علامت تجاری ثبت گردد . زیرا ثبت علامت تجاری مانع هرگونه سوءاستفاده احتمالی از برند می گردد.

ثبت علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند:

•       برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است.

•       هنگامی که نام‌های منتخب برای ثبت علامت تجاری پیش از این توسط فرد یا مجموعه‌ دیگری ثبت شده باشد اقدام به خرید یک برند آماده که تمام مراحل ثبت و صدور گواهی ثبت را به صورت کامل طی کرده است می‌تواند تصمیمی زیرکانه باشد چرا که مانع از اتلاف وقت و انرژی متقاضی می گردد.

•       گاهی ممکن است یک نام تجاری آماده‌ نسبت به نام‌‌هایی که خودتان انتخاب کرده‌اید با محصولات و یا خدمات شما همخوانی بیشتری داشته باشد و نظر شما و تیم برندینگ مجموعه شما را بیشتر به خود جلب کند در این صورت خرید برند آماده می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

•       بعضی اوقات مجموعه‌ای به هر دلیل قصد فروش برند وعلامت تجاری خود را دارد. شاید فکر کنید برنامه های  بهتر و امکانات مناسب‌تری برای رشد و گسترش آن برند دارید. در این شرایط می‌توانید با خرید امتیاز آن برند تمامی ایده‌هایی که در ذهن دارید به مرحله  عمل  درآورید.

در واقع برند آماده، یک علامت تجاری ثبت شده  می‌باشد که برای کالاهایا خدمات  مشخص تایید شده و و آماده انتقال به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر جهت استفاده و بهره‌برداری است.بنابراین در بسیاری از شرایط خرید و فروش برند وعلامت تجاری (برند آماده( منطقی به نظر می رسد.

خرید نام تجاری یا به اصطلاح برند آماده مزایای بسیاری دارد که در این مطلب  به برخی از آن‌ها اشاره کردیم. سامانه تخصصی موسسه حقوقی بین الملل با در اختیار داشتن مجموعه‌ای بی‌نظیر از برندهای آماده در زمینه‌های مختلف از جمله مواد غذایی، صنایع سلولوزی، آرایشی و بهداشتی و … می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی جهت خرید علامت تجاری باشد.

خرید برند و علامت  تجاری

برند تجاری امتیازات بسیاری دارد. زمانی که شما یک کسب و کاررا آغاز می کنید، اگر بخواهید شرکت را راه اندازی کنید ابتدا باید زمانی را سپری کنید تا  مراحل ثبت شرکت به پایان برسد، سپس محصول تولیدی   خود را روانه بازار می کنید. برای رقابت در بازارو کسب شهرت ، نیازمند یک نام تجاری برای کالای خود می باشید، تا وجه تمایز کالای شما با دیگر کالاهای موجود در بازار باشد، تا مشتری حق انتخاب داشته باشد. انتخاب نام مناسب  برای کالا، انتخاب برند نامیده می شود که این کار دانش  و تجربه کافی در این زمینه را می طلبد. بنابراین این طور به نظر می رسد که خرید برند تجاری آماده بسیار به صرفه تر است زیرا اولاً یک نام تجاری متناسب و  زیبا که  امتحان خود را پس داده  در اختیار شما قرار می گیرد ، دوماً  این نام باید شرایط خاصی داشته باشد من جمله  دارای معنی فارسی باشد و تشابه با نام های ثبت شده دیگر نداشته باشد. پس  از گزینش نام، نوبت به تهیه مدارک لازم برای ثبت برند می رسد. ثبت برند در ایران به دو شکل حقیقی و حقوقی انجام پذیراست که برای ثبت هر کدام، مدارک متفاوتی مورد نیاز است. بنابراین باید بدانید می خواهید برند خود را حقیقی ثبت نمایید یا حقوقی و سپس بدانید چه مدارکی برای ثبت آن لازم دارید و آن را تهیه نمایید تا کلیه اطلاعات و مدارک را در سامانه ثبت علائم تجاری به درستی وارد نمایید. چنانچه در مرحله ثبت سامانه ای برند درخواستی   تکراری نباشد، شبیه برندهایی که پیش از آن ثبت شده نباشد، در لغتنامه فارسی مستند معنایی داشته باشد  و مدارک شما بی عیب و نقص و کامل  باشد، باید منتظر تایید نام  اولیه و ثبت برند باشید. این مدت بسته به نوع کار ممکن است از یک تا شش ماه زمان ببرد و در صورتی که یکی از موارد گفته شده انجام نشود یا نقصی در پرونده وجود داشته باشد ، پس از دریافت اخطار رفع نقص باید مشکل رفع گردد. در برخی مواقع که برند دارای تشابه یا تغایر باشد، شما ناچاربه انتخاب نام دیگری می شوید که ممکن است زیاد  برای شما خوشایند نباشد. بنابراین می بینیم که انتخاب یک نام که بتواند ثبت شود نیازمند صرف تجربه و زمان  بسیار می باشد.در  برخی مواقع شخصی اقدام به ثبت علامت تجاری می کند اما هر بار با تشابه برند روبرو می شود و حتی ممکن است تا یک سال درگیر تایید  برند خود  باشد. بنابراین یا باید ورود کالای خود به بازار را یک سال به تعویق بیندازد  که موجب خسارت مالی شده، یا کالا وارد بازار می شود  اما هر بار با اسم جدید که این باعث می شود هزینه تبلیغاتی که برای معرفی  کالا صرف شده است اتلاف شود.

چرا خرید برند

شما به راحتی می توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت، انرژی و هزینه  اقدام به خرید برند نمایید. با تماس با مشاوران دپارتمان تخصصی ثبت برند درموسسه حقوقی بین الملل شما می توانید برند مرتبط با تولیدات یا خدمات خود را پیدا کرده و در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری آن را از اشخاصی که به آن نیاز ندارند خریداری کنید و علاوه بر جبران هزینه های ثبتی ، درزمان خود نیز صرفه جویی نمایید. نقل و انتقال برند در ایران کاملا مجاز  می باشد ، بسیار سهل و آسان انجام می شود و طی مدت زمان کوتاهی  صورت می پذیرد. برای خرید یک برند ثبت شده، می توانید با ما مشاوره داشته باشید  تا برندهایی که با کالا و  کسب و کار کار شما متناسب هستند  را به شما اعلام کنیم  و نقل و انتقال برند را به ما بسپارید  تا در کوتاه ترین زمان ممکن با قیمت مناسب برند مورد نظر شما را خریداری کرده و به نام شما ثبت کنیم. بنابراین با کمک موسسه حقوقی بین الملل شما  به راحتی نام تجاری مورد نظر خود را یافته و در کمترین زمان و با قیمتی مناسب آن را خریداری نمایید. این کارعلاوه بر اینکه به شما قدرت انتخاب بین چندین برند ثبت شده  را می دهد، باعث وارد شدن هر چه زودتر شما به بازارهدف  می شود که در نهایت منجر به سود رسانی بیشتر می گردد. بنابراین هنگامی که شما برای ورود به بازار، برنامه ریزی و راهکار از پیش تعیین شده داشته باشید  ، دیگر جایز نیست تا منتظرمراحل طولانی  ثبت برند بمانید. به راحتی از میان علامتها ی تجاری موجود می توانید آن برندی را که برای کالایتان مناسب تر است را برگزینید  و فقط مالکیت آن را انتقال  دهید. تغییر مالکیت برند  بسیار راحت و آسان بوده و در مدت زمان کوتاهی انجام می گردد.

چطور برند آماده بخریم؟

برای انجام این کار شما می توانید پس از تماس با موسسه حقوقی بین الملل محصولات و طبقه مورد نظر خود را به ما اعلام نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن برای ارائه برندهای موجود با شما تماس گرفته شود.  به طور کلی برای اینکه بتوانید  موفقیت یک کسب و کار را تضمین کنید  ،باید بتوانید طبق یک برنامه مدون برند تجاری خود را به دیگران معرفی نمایید. این امر ممکن نیست مگر با جذب مخاطبان ازطریق معرفی  برند تجاری  خود به مشتریان و جلب اعتماد و وفاداری آنها.

وفق  قانون نقل و انتقال برند در  مجموعه مقررات  مالکیت صنعتی و بر حسب نقل و انتقال قراردادی امکان خرید و فروش برند  و نقل و انتقال علامت تجاری به صورت کاملا" قانونی  وجود دارد.

مراحل خرید و فروش برند وعلامت تجاری (برند آماده(

  • 1- استعلام دفترخانه اسناد رسمی (محضر) از اداره ماکیت صنعتی جهت بلااشکال بودن خرید برند و تایید نام تجاری درخواستی
  • 2- امضای سند صلح مبنی بر انتقال قطعی نام تجاری در دفترخانه اسناد رسمی
  • 3- انتشار آگهی نقل وانتقال برند در روزنامه رسمی قوه قضائیه

نحوه دریافت و پرداخت وجوه نقل و انتقال برند و علامت تجاری

  • 1- ابتدا مبلغی از کل قرارداد به عنوان پیش پرداخت جهت عقد قرارداد باید واریز گردد تا دریافت استعلام انجام شود.
  • 2- باقیمانده هزینه در دفتر اسناد رسمی هنگام امضای سند نقل و انتقال باید واریز گردد.

توضیحات پایانی در مورد خرید و فروش برند وعلامت تجاری

با توجه به قانون مربوط به انتقال برند درحین نقل و انتقال شرکتها و واگذاری امتیاز بنگاه های اقتصادی امکان انتقال برند و نام و نشانهایی که متعلق به آن بنگاه است نیز وجود دارد که همین امر اهمیت خرید برند را دوچندان می کند . علاوه بر این امکان خرید برند باعث می گردد که برندهایی که از سوی مالکانشان بلا استفاده مانده  است، تا زمان اتمام اعتبار راکد نمانند و با انتقال به شخص دیگر شرایط استفاده مجدد از آنها فراهم گردد.

خرید و فروش نام تجاری (خرید و فروش برند )

  • ارزش سازي برند ( نام تجاری ) در فضاي تجارت ايران
اما براي اهميت يافتن برند ( نام تجاری ) به عنوان يک دارايي براي بنگاه هاي ايراني چه تدابيري بايد اتخاذ کرد : 1- تغيير روش هاي حسابداري در بنگاه هاي توليدي و خدماتي 2- تغيير ديدگاه مديران در بنگاه هاي ايراني نسبت به سرمايه گذاري بر روي برند ( نام تجاری ) 3- تاسيس موسسات ارزش گذاري و رتبه بندي برند ( نام تجاری ) 4- تعيين ارزش  برند ( نام تجاری ) شرکت ها توسط شوراي عالي واگذاري و سازمان خصوصي سازي در جريان قيمت گذاري شرکت هاي قابل واگذاري 5- تعيين و تدوين استاندارد ارزش گذاري  برند ( نام تجاری ) شرکت ها از سوي سازمان حسابرسي و توصيه آن به موسسات ارزياب سهام و دارايي ها 6- پيگيري اهميت برند ( نام تجاری ) از سوي تشکل هاي حرفه حسابداري 7- ورود ارزش گذاري برند ( نام تجاری ) در ادبيات دولت در خصوص مصوبات و دستورالعمل هاي خصوصي سازي و واگذاري واحدهاي دولتي 8- ارزش گذاري  برند ( نام تجاری ) شرکت از سوي خود بنگاه و ورود ارزش تعيين شده به ترازنامه شرکت ها 9- ايجاد بازار  برند ( نام تجاری ) به منظور خريد، فروش، مزايده، اجاره و ادغام برند ( نام تجاری ) ها در يکديگر 10- تاکيد شرکت هاي تبليغاتي بر روي برند ( نام تجاری ) شرکت ها با هدف فرهنگ سازي برند ( نام تجاری ) و علامت تجاری خود را به فروش رسانید : شما میتوانید براحتی برند ( نام تجاری ) خود را با سپردن آن به ما در کمترین زمان و با قیمتی مناسب بفروش رسانید. شما میتوانید با ثبت چندین  برند ( نام تجاری ) علاوه بر در اختیار داشتن چندین برند ( نام تجاری )برای محصولات متنوع خود نام های تجاری مازاد خود را بفروش رسانده و علاوه بر جبران هزینه های ثبتی، سود خوبی را نیز بدست آورید. نقل و انتقال برند ( نام تجاری ) خیلی راحت و آسان بوده و مدت زمان کوتاهی بطول می انجامد.

مراحل نقل و انتقال برند ( نام تجاری )

1- استعلام دفترخانه اسنادرسمی از اداره ثبت علائم تجاری جهت بلامانع بودن و صحت برند ( نام تجاری ) مورد نظر 2- امضای صلحنامه انتقال قطعی برند ( نام تجاری ) در دفترخانه اسناد رسمی 3- چاپ آگهی نقل وانتقال در روزنامه رسمی کشور مراحل ثبت برند تجاری ، مدارک لازم جهت ثبت برند و علائم تجاری ، ثبت کلیه علائم و اسامی و لوگوی تجاری فارسی و لاتین ، نحوه ثبت برند ، خرید و فروش برند ، انتقال برند ، مراحل ثبت برند ، ادغام برند ، ارزش برند ، ثبت برند و علامت تجاری ، مراحل موسسه حقوقی بین الملل پیشرو در ارائه ی خدمات ثبت برند در کرج.