پیش از صحبت درباره خدمات ثبت علامت تجاری در کرج باید به تعریف علامت تجاری بپردازیم علامت تجاری نشانی است که میتواند  کالاها و محصولات تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شرگت یا شخص  را از کالاها یا خدمات سایر شرکتها  برای  اشخاص متمایز سازد،برند یا نام و نشان تجاری عبارت است از نام، عبارت، اصطلاح، علامت نشانه، نماد عدد، طرح یا ترکیبی از این ها که به منظور شناساندن محصولات و خدمات فروشندگان یا گروهی از فروشندگان و متمایز ساختن آن ها از محصولات شرکتهای رقیب استفاده می شوند و حق استفاده انحصاری نام و نشان تجاری فقط برای کسانی شناخته خواهد شد که آن را در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسانده باشند، که در این صورت چنانچه شخص دیگر از آن نام و نشان تجاری یا مشابه آن درخصوص کالای مورد نظر استفاده نماید تحت تعقیب کیفری و حقوقی قرار خواهد گرفت. اين نظام به مصرف‌كنندگان كمك مي‌كند كه از كالاها و خدماتي كه ماهيت و كيفيت آنها مورد نظرشان است و با آرم مخصوص مشخص شده‌اند، بهره بگيرند. همچنین شما میتوانید برای مطالعه بیشتر در زمینه علامت تجاری، به مقاله ثبت علامت تجاری مراجعه نمایید.

چگونه باید نام تجاری مناسب انتخاب کنیم؟

 • یک اصل اساسی و مهم در شروع یک کسب و کار جدید ، انتخاب نام و علامت تجاری (برند) می باشد.
 • برند در واقع راه ارتباطی شناسایی محصولات یا خدمات به مشتری می باشد و از طریق آن مشتری محصولات یا خدمات شما را خواهد شناخت . می توان گفت انتخاب نام تجاری یک اصل مهم و اساسی می باشد که هر چقدر برای فکر کردن راجع به آن وقت گذاشته شود ارزش دارد و باید به طور خاص و با دقت بالا به آن پرداخته شود.
 • بهتر است در زمان انتخاب نام تجاری، به سادگی آن توجه ویژه ای شود چرا که هر چه برند شما راحت تر تلفظ شود راحت تر نیز به خاطر سپرده می شود ، در نتیجه می توان سادگی را بهترین راهکار در انتخاب نام تجاری دانست.

بهترین کلماتی که می توان در نام علامت تجاری بکار برد

 • نکته ای که در سادگی نام تجاری می توان آن را مد نظر قرار داد استفاده از کلماتی می باشد که شکل تلفظ با شکل نگارشی آن یکی باشد تا فرد متقاضی به راحتی با یک سرچ ساده در اینترنت بتواند آن را پیدا کند .
 • در هنگام صحبت از سرچ اینترنتی ذکر این نکته لازم است که یکی دیگر از ویژگی های لازم و اساسی در نام تجاری، اینترنت پذیر بودن آن است.
 • چرا که در دنیای امروز کار و تجارت زمانی شکوفا می شود که وارد اینترنت و فضای مجازی شده باشد، پیدا کردن نامی که برای وب آشنا باشد را می توان لازمه این کار دانست .
 • نکته مهم دیگری که می شود در مورد علامت تجاری در وب متذکر شد تبلیغات می باشد . امروزه یکی از قوی ترین ابزارهای بازاریابی، دنیای مجازی بر بستر وب و شبکه های اجتماعی گوشی های همراه است که کمک شایانی به رونق کسب و کار می نماید.

چه علائمی قابلیت ثبت شدن دارند:

علائم با استاندارد های معین: از این علائم برای نشان دادن تائید استفاده می شود مثل گواهی‌نامه استاندارد کیفیت "ISO 2000" یک گواهی‌نامه شناخته شده در سطح جهانی است. علائم اشتراکی: این علام مخصوص شرکت ها می باشد که از این نشان به منظور معرفی خود استفاده می‌کنند

مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری:

 • تکمیل فرم اینترنتی اظهارنامه ثبت برند
 • تکمیل و ارسال مدارک
 • کپی شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی
 • مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل برای اشخاص حقوقی و حقیقی
 • کپی از علامت درخواستی وتوضیح در برگی جداگانه در خصوص علامت
 • تاییدیه پرداخت هزینه
 • ارائه مدارک مربوط به حق تقدم برای متقاضیانی که بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم استفاده نمایند.

ثبت برند یا علامت تجاری چه مزایایی دارد؟

با ثبت اسم یا علامت تجاری برای محصول و خدمات خود، دارای حقوقی می‌شوید که طبق آن می‌توانید از شخص یا اشخاصی که جهت آن محصول یا خدمات از مشابه یا عین اسم یا علامت ثبت شده‌‌ی شما استفاده می‌کنند هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری طرح دعوی کنیم. به زبان ساده‌تر ثبت برند (ثبت علامت تجاری) از نام و شهرت محصولات و یا خدمات شما در برابر سوء‌استفاده دیگران محافظت می‌کند.   خدمات ثبت علامت تجاری در کرج

خدمات ویژه ثبت علامت تجاری در کرج توسط ثبت شرکت بین الملل

این سرویس شامل موارد ذیل می باشد: 1-ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در خصوص چگونگی ثبت نام و علائم تجاری 2=جستجو، بررسی و انتخاب چندین نام توسط موسسه منطبق بر نظرات و محتوای حوزه کاربرد نام تجاری 3-جستجوی عدم وجود نام های انتخابی توسط موسسه 4-شروع هم زمان فرآیند 3 نام منتخب مشتری جهت پایین آوردن ریسک و قطعی شدن ثبت 5-طراحی نام یا علامت تجاری  توسط طراحان مجموعه ی روبیک طبق سلیقه مشتری و رعایت نکات فنی 6-پرداخت هزینه های اولیه و حق الثبت های سالیانه ثبتی توسط ثبت شرکت پایش 7-انجام کلیه مراحل ثبت علامت در اداره ثبت علائم تجاری توسط مجموعه ی ما تا گواهینامه ثبت برند

نکاتی در مورد ثبت علامت تجاری:

1-قبل از اینکه نام تجاری و برند خود را افشا کنید آن را ثبت کنید . 2-انتخاب کردن اسم تجاری خود به عنوان نام تجاری 3- هر آنچه تغییرات را در علامت تجاری هست را ثبت کنید . 4-برند و علائم تجاری که ثبت شده است را می توان به غیر انتقال داد و به مدت ده سال اعتبار خواهد داشت و بعد از گذشت این مدت می توانید باید دوباره اقدامات لازم را جهت ثبت انجام دهید و در غیر اینصورت شخص دیگری می تواند اقدام به ثیت کرده و حق انحصار علامت برداشته شود . 5-در صورتی که شخص دیگری از برند شما و یا حتی از نامی مشابه به آن استفاده نماید شما می توانید به راحتی کار او را متوقف و حتی در شرایطی می توانید از وی خسارت دریافت نمایید. 6-ارزش هر برند نسبت به میزان محبوبیت آن نزد مصرف کنندگان متفاوت است، پس ثبت برند باعث ایجاد ارزش افزوده برای کالا و تجارت شما می گردد. 8-برند هیچ گونه مالیات و عوارضی ندارد، و تنها هزینه آن هزینه ثبت و تمدید آن می باشد. 9-برند قابل ثبت جهانی نیز می باشد، به طور مثال در صورت ثبت مادرید برند خود، 86 کشور جهان برند شما را به رسمیت شناخته و مالکیت نام ثبت شده در تمامی کشور های عضو مادرید برای شما محفوظ خواهد بود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...