جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

در شرکت با مسئولیت محدود، قانون به حاکمیت اساسنامه شرکت، تمایل بیشتری نشان داده و اراده شرکاء را در تعیین مقررات مربوط به برخی از امور شرکت، در اساسنامه پیش بینی شده است.

شرح حاکمیت اساسنامه

به شرح زیر مختار و حاکم کرده است :

  1.  هرگونه محدودیت راجع به اختیارات مدیران شرکت ، اگر در اساسنامه صراحتاً بیان شود ، در مقابل اشخاص ثالث نیز ملاک و معتبر است .
  2. اساسنامه می تواند ، اکثریتی را که قانون برای تصمیم گیری شرکاء راجع به امور شرکت معین کرده است ، ملاک قرار نداده ، و ترتیب دیگری را برای تصمیم گیری شرکاء مقرر دارد .
  3. به موجب قانون ، هر یک از شرکاء به نسبت سهم الشرکه خود دارای حق رأی می باشد . ولی اساسنامه می تواند ترتیب دیگری را در این خصوص ، پیش بینی کند .
  4.  طبق قانون ، تقسیم سود بین شرکاء ، به نسبت سهم الشرکه آنها صورت می گیرد . لیکن اساسنامه می تواند رد مورد تقسیم سود ،دارای مقررات خاصی باشد .
  5.  قانون ، برای تغییر برخی مطالب اساسنامه ، اکثریتی را تعیین کرده ولی متذکر شده است که اساسنامه می تواند در این خصوص اکثریت دیگری تعیین نماید .
  6.  قانون، فوت شریک را موجب انحلال شرکت قرار نمی دهد ولی مقرر می دارد که اساسنامه می تواند فوت هر یک از شرکاء را ، از موارد انحلال شرکت با مسئولیت محدود ،  پیش بینی کند.
به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
انتخاب مدیر عامل و مدت مدیریت
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x