جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

دعوت و ریاست جلسات هیأت مدیره بر عهده رئیس هیأت مدیره و در غیاب او، همان طور که ( شماره 195 ) گفته ش، بر عهده نایب رئیس هیأت مدیره می باشد. رسمیت جلسات با حضور بیش از نصف اعضای هیأت مدیره حاصل می شود. تصمیمات باید در جلسه رسمی با اکثریت مطلق آراء حاضران در جلسه اتخاذ گردد. مگر آن که در اساسنامه اکثریت بیشتری پیش بینی شده باشد.

نحوه تشکیل جلسات هیأت مدیره

ترتیب دعوت و تشکیل جلسات هیأت مدیره را اساسنامه تعیین می کند. ولی در هر حال عده ای از اعضای هیأت مدیره که دست کم یک سوم اعضای هیأت مدیره را تشکیل دهند، می توانند با ذکر دستور جلسه، هیأت مدیره را دعوت نمایند. مشروط بر این که حداقل یک ماه از تاریخ تشکیل آخرین جلسه هیأت مدیره  گذشته باشد.

برای هر یک از جلسات هیأت مدیره باید صورتجلسه ای تنظیم شود. این صورتجلسه باید لااقل به امضای اکثریت حاضران در جلسه برسد. در تمام صورتجلسه های هیأت مدیره باید نام مدیرانی که در جلسه حضور دارند و یا غایب می باشند و نیز خلاصه ای مذاکرات و همچنین تصمیمات متخذ در جلسه با قید تاریخ آن ذکر گردد. نظر هر یک از مدیران حاضر در جلسه که با تمام یا بعضی از تصمیمات مندرج در صورتجلسه، مخالف باشد، باید در صورتجلسه نوشته شود.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
بقا و دوام مسئولیت پس از انقضای مدت
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x