جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در کرج با مشاوره رایگان

ثبت لوگو و برند در کرج

ایجاد وجه تمایز محصولات با یکدیگر ملزم به ثبت برند است، کلیه اشخاص و صاحبان مشاغلی که تمایل به ثبت برند در کرج دارند می توانند با شماره های موسسه بین الملل تماس حاصل نمایند و جهت ثبت برند در کرج مبادرت نمایند.

ثبت برند در کرج

به نماد تصویری که جهت بیان نمودن عبارت، موضوع و یا القا کردن یک موضوع که برای معرف یک سایت یا وبلاگ، شرکت، محصول به کار می رود لوگو گفته می شود.

به طور معمول لوگوها به نحوی طراحی می شوند که در حالت سادگی دارای اطلاعات بیشتر ونشانه های تصویری با هدف تبلیغاتی می باشند و بدین صورت عامل شناسایی آن محصول در بازار و به نوعی مسبب جذب مشتریان می گردد.

منظور از برند یا لوگوی همان علامت تجاری می باشد که برای معرفی و شناساندن کالاها،خدمات فروشنده و متفاوت نمودن این کالاها یا خدمات رقیبان به کار می رود.

به بیان دیگر برند دربردارنده اسم و یا عنوانی می باشد که معرفی کننده کالاها و یا خدمات شخص حقیقی و یا حقوقی می باشد و موجب شناسایی فروشنده و یا سازنده محصول می گردد.

شرکت های تولیدی و خدماتی به وسیله ثبت برند و ثبت لوگو قادرند محصولات خودشان را از تولید کنندگان مشابه متفاوت کنند و به وسیله ثبت برند محصول خود را جهت گسترش مشهوریت، معروفیت و کسب درآمد بیشتر مبادرت کنند.

مطابق مقررات و قوانین به ثبت رسانیدن برند و لوگو اختیاری می باشد.تنها در مواردی که دولت ثبت آن را الزامی دانسته است باید ثبت شود.

 با این وجود و حتی با در نظر گرفتن الزامی نبودن ثبت برند، شرکت‌ها و اشخاص باید علائم تجاری خود را ثبت کنند تا دارای حق انحصاری شوند.

بدین صورت تمامی منافع حاصل از برند، متعلق به شخص دارنده حق انحصاری می شود. اعتبار علائم تجاری محدود به ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن است که در صورت نیاز، از طریق دادخواست و پرداخت هزینه قابل تمدید است. اولین گام برای ثبت برند انتخاب نام برای آن است.

برند نباید مشابه دیگری داشته باشد. به همین خاطر اکثر افراد برای حفظ انحصار نامشان باید از ترجیحاَ از اسمهای مختلط یا چند سیلابی استفاده کنند.

نکته دیگری که حین ثبت برند باید در نظر داشته باشید این است که با توجه به جدول طبقه بندی کالا، هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود، شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند، با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

برای توضیح بیشتر باید ذکر کنیم که آرم ، لوگو و یا برند تجاری در واقع ترکیبی از خط و خطوط، رنگ، تصویر، اشکال دو بعدی و سه بعدی، نور، رسم هستند که یا به تنهایی و یا بصورت ترکیبی و گاها با استفاده از حروف و نشانه های دیگری یک طرح را بوجود می آروند که خاص شرکت خالق آن بوده و می تواند وظیفه مهم تمایز محصولات آنها و هم چنین اصل بازاریابی و فروششان را عهده دار باشند.

البته باید به خاطر داشت که برند تنها متعلق به شرکت های حقوقی نیست و هر فردی که صاحب فعالیتی تجاری باشد، می تواند در صورت داشتن ایده و طرحی خاص، برندی را به نام خود به ثبت برساند و اصلا بر خلاف تصور عده ای، برای ثبت برند، داشتن یک شرکت ثبت شده الزامی نیست.

حتی میزان تحصیلات و رده سنی و زن و مرد بودن افراد هم برای ثبت برند و علامت تجاری محدودیت خاصی ندارد.

ثبت لوگو و برند در کرج

در چه صورت ثبت برند در کرج انجام نمی شود؟

 • عین یا مشابه علامت مسبوق به ثبت.
 • علامتی که، در تضاد با شئونات جمهوری اسلامی ایران و نظم عمومی باشد.
 • علائم مبنی بر نشانه ها و علائم جغرافیایی  زیرا که مصرف کننده عادی را نسبت به مبدأ و کیفیت محصولات گمراه می سازد.
 • علامتی که برند مشهور و شناخته شده باشد.
 •  علامتی حاوی اسامی مقدس و متبرکه.
 • درخواست علامتی که حاوی نمادها یا نشان های  کشوری ، لشکری و دولتی  باشد (نشان نظامی، پرچم ، علائم دولتی و بین المللی، باستانی ، نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور و …))
 • علامتی که توصیف کننده مرغوبیت کالا باشد.
 • علامتی که ، حاوی اسامی، عناوین و اصطلاحات لاتین باشد .
 • درخواست نامی که شامل اسم مشاهیر باشد .
 • برندی که با امنیت ملی  در تضاد باشد.
 •  ثبت  علامتی که ، با ماده 21 قانون پشتیبانی از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان متغایر  باشد.
 • علامتی که، اصولا” مشمول شرایط لوگو ، آرم وعلائم تجاری نمی باشد و یا باتوجه به نوع کالا بصورت عام و فاقد صفت مشخصه باشد .
 • استفاده از نام، نام خانوادگی اشخاص ثالث به عنوان علامت تجارتی ممنوع می باشد.
 • چنانچه اظهارنامه ای مبنی برتقاضای ثبت عین یا مشابه علامت مورد نظر شما پیش از شما و مقدم بر شما  به ثبت رسیده باشد.

مراحل ثبت برند در کرج توسط موسسه حقوقی بین الملل

 1.  انعقاد قرارداد.
 2. ارسال و تکمیل مدارک.
 3. آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت.
 4. نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد 10 در 10 سانتی متر.
 5. در صورتی که علامت به صورت لاتین باشد وجود کارت بازرگانی الزامی است.
 6. برابر اصل کردن مدارک توسط وکیل.
 7. پرداخت مبلغ حق الوکاله و اخذ شماره فیش واریزی.
 8. تنظیم مدارک و ارجاع به اداره مالکیت صنعتی.
 9. در صورت ابلاغ اخطار , رفع نقص سریعا صورت بگیرد و الا رد می شود ( 30 روز )
 10. پرداخت دوم اداره مالکیت صنعتی.
 11. پس از 15 روز در روزنامه سایت رسمی می آید.
 12. از تاریخ روزنامه اول , یک ماه بعد روزنامه دوم می آید.
 13. بعد از یک ماه صدور پروانه 10 ساله علامت تجاری صادر می شود.
 14. امکان تمدید و تغییر و انتقال علامت تجاری ثبت شده وجود دارد.

مراحل ثبت برند در کرج

هزینه ثبت برند در کرج

طبیعتا ثبت نماد تجاری همچون قسمت های دیگری از ثبت های شرکت هزینه هایی به دنبال دارد که بخش های متفاوتی را در بر دارد.ثبت برند در کرج باید طبق همان خدمات یا کالایی باشد که فروخته یا عرضه میگردد.

گاهی ممکن است از یک نام برای عرضه خدمت یا فروش کالا در مواردی که عرضه کنندگان به وفور دیده میشود ،بیش از حد استفاده شود. که این خوشایند برای اشخاصی که با نشان تجاری همین نام کار میکنند به حساب نیاید.

اکنون بیشتر به مبلغ پرداختی برای ثبت نشان تجاری میپردازیم و مسائل دیگر را در مقاله های بعدی بررسی میکنیم. در صورت نیاز به اطلاعات در زمینه طبقه برند به مقاله مرتبط با این موضوع مراجعه شود: لیست طبقات برند

ما به شما دوستان پیشنهاد میکنیم که با آگاهی بالاتری برای دریافت خدمات دیگر به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایند.

هزینه ثبت هر برند دو قسمت دارد که یک بخش برای سازمان ثبتی است که با مذاکره درخواست کننده و متخصصان آن سازمان تعیین میگردد. درست است که این مبلغ با مذاکره تعیین میشود اما باید توجه داشت که از حد معمول بالاتر یا پایین تر نباشد و میزان خدمت با مبلغ برابری کند.

مبلغ پرداختی برای ثبت نشان تجاری برحسب نرخ مصوب سازمان مالکیت صنعتی به صورت زیر میباشد.

هزینه های دولتی ثبت برند در کرج

این موضوع در برگیرنده مبلغ پرداختی توسط دولت میگردد.هزینه ثبت اساسنامه نماد تجاری اولین هزینه برای ثبت نماد تجاری یک شرکت به حساب می آید.که این هزینه بستگی به حقیقی یا حقوقی بودن درخواست کننده ،دارد.

قسمت دوم هزینه ثبت نشان تجاری ، وقتی ست که اساسنامه تایید شده و اطلاعیه اولیه درج شده باشد باید پرداخت گردد.

اگر متقاضی نسبت به پرداخت مبلغ آگهی اولیه در روزنامه امتناع ورزد ، درخواست آن برای ثبت نماد تجاری رد خواهد شد و تمام امور انجام شده به هدر میرود.ولی با پرداخت هزینه روزنامه دوم نماد تجاری به مدت 10 سال به متقاضی تعلق میگیرد.

تعرفه های کلی ثبت برند در کرج

مبلغ پرداختی برای ثبت یک نماد و نشان بازرگانی بستگی به نوع متقاضی اعم از حقیقی و حقوقی بودن آن دارد. در کنار این هزینه یک نشان تجاری باید در روزنامه قانونی کشور دو بار اطلاعیه درج نماید که البته مبلغ قابل پرداخت برای این امر هم بستگی به تعداد سطر و اندازه نشان و رنگی یا غیر رنگی بودن آن دارد ولی بطور کلی مبلغ درج آگهی نماد بازرگانی در روزنامه های قانونی کشور بالای دویست و پنجاه هزار تومان میباشد.

برای مراجعین از بیرون از کشور که طبق کنوانسیون پاریس ، باید بطور مستقیم درخواست خود را به سازمان ثبت (سازمان ثبت نماد تجاری و سازمان مالکیت صنعتی) تقدیم کنند، ضروری است که به میزان و معادل مبلغ تعیین شده برای این موضوع ، ارز بپردازند.

مشاوران و کارشناسان ثبت بین الملل آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند، چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ثبت شرکت درکرج بین الملل تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز صادق زاده
مهرانگیز صادق زاده
1 سال قبل

سلام برای ثبت برند نیاز هست حضوری بیام؟

yavari
ویرایشگر
yavari
1 سال قبل

درود بر شما می توانید تمام امور حقوقی وثبتی را بصورت غیرحضوری توسط مشاوران و وکلای بین الملل پیگیری کنید