جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

کلیه اشخاص و صاحبان مشاغلی که تمایل به ثبت لوگو و برند در کرج دارند می توانند با شماره های موسسه بین الملل تماس حاصل نمایند و جهت ثبت برند و لوگو در کرج مبادرت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در کرج می توانید برروی لینک کلیک کنید.

لوگو یعنی

به نماد تصویری که جهت بیان نمودن عبارت،موضوع و یا القا کردن یک موضوع که برای معرف یک سایت یا وبلاگ، شرکت، محصول و … به کار می رود لوگو گفته می شود.

ثبت لوگو و برند در کرج

به طور معمول لوگوها به نحوی طراحی می شوند که در حالت سادگی دارای اطلاعات بیشتر ونشانه های تصویری با هدف تبلیغاتی می باشند و بدین صورت عامل شناسایی آن محصول در بازار و به نوعی مسبب جذب مشتریان می گردد.

منظور از برند یا لوگوی همان علامت تجاری می باشد که برای معرفی و شناساندن کالاها،خدمات فروشنده و متفاوت نمودن این کالاها یا خدمات رقیبان به کار می رود.

به بیان دیگر برند دربردارنده اسم و یا عنوانی می باشد که معرفی کننده کالاها و یا خدمات شخص حقیقی و یا حقوقی می باشد و موجب شناسایی فروشنده و یا سازنده محصول می گردد.

شرکت های تولیدی و خدماتی به وسیله ثبت برند و ثبت لوگو قادرند محصولات خودشان را از تولید کنندگان مشابه متفاوت کنند و به وسیله ثبت برند محصول خود را جهت گسترش مشهوریت، معروفیت و کسب درآمد بیشتر مبادرت کنند.

ادامه مطلب
ثبت برند رستوران

مطابق مقررات و قوانین به ثبت رسانیدن برند و لوگو اختیاری می باشد.تنها در مواردی که دولت ثبت آن را الزامی دانسته است باید ثبت شود.

 با این وجود و حتی با در نظر گرفتن الزامی نبودن ثبت برند، شرکت‌ها و اشخاص باید علائم تجاری خود را ثبت کنند تا دارای حق انحصاری شوند.

بدین صورت تمامی منافع حاصل از برند، متعلق به شخص دارنده حق انحصاری می شود. اعتبار علائم تجاری محدود به ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن است که در صورت نیاز، از طریق دادخواست و پرداخت هزینه قابل تمدید است. اولین گام برای ثبت برند انتخاب نام برای آن است.

برند نباید مشابه دیگری داشته باشد. به همین خاطر اکثر افراد برای حفظ انحصار نامشان باید از ترجیحاَ از اسمهای مختلط یا چند سیلابی استفاده کنند.

نکته دیگری که حین ثبت برند باید در نظر داشته باشید این است که با توجه به جدول طبقه بندی کالا، هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود، شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند، با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

برای توضیح بیشتر باید ذکر کنیم که آرم ، لوگو و یا برند تجاری در واقع ترکیبی از خط و خطوط، رنگ، تصویر، اشکال دو بعدی و سه بعدی، نور، رسم و … هستند که یا به تنهایی و یا بصورت ترکیبی و گاها با استفاده از حروف و نشانه های دیگری یک طرح را بوجود می آروند که خاص شرکت خالق آن بوده و می تواند وظیفه مهم تمایز محصولات آنها و هم چنین اصل بازاریابی و فروششان را عهده دار باشند.

ادامه مطلب
مدت مأموریت بازرسان

البته باید به خاطر داشت که برند تنها متعلق به شرکت های حقوقی نیست و هر فردی که صاحب فعالیتی تجاری باشد، می تواند در صورت داشتن ایده و طرحی خاص، برندی را به نام خود به ثبت برساند و اصلا بر خلاف تصور عده ای، برای ثبت برند، داشتن یک شرکت ثبت شده الزامی نیست.

حتی میزان تحصیلات و رده سنی و زن و مرد بودن افراد هم برای ثبت برند و علامت تجاری محدودیت خاصی ندارد.

ثبت لوگو و برند در کرج

موارد عدم ثبت لوگو و برند

 • عین یا مشابه علامت مسبوق به ثبت.
 • علامتی که، در تضاد با شئونات جمهوری اسلامی ایران و نظم عمومی باشد.
 • علائم مبنی بر نشانه ها و علائم جغرافیایی  زیرا که مصرف کننده عادی را نسبت به مبدأ و کیفیت محصولات گمراه می سازد.
 • علامتی که برند مشهور و شناخته شده باشد.
 •  علامتی حاوی اسامی مقدس و متبرکه.
 • درخواست علامتی که حاوی نمادها یا نشان های  کشوری ، لشکری و دولتی  باشد (نشان نظامی، پرچم ، علائم دولتی و بین المللی، باستانی ، نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور و …))
 • علامتی که توصیف کننده مرغوبیت کالا باشد.
 • علامتی که ، حاوی اسامی، عناوین و اصطلاحات لاتین باشد .
 • درخواست نامی که شامل اسم مشاهیر باشد .
 • برندی که با امنیت ملی  در تضاد باشد.
 •  ثبت  علامتی که ، با ماده 21 قانون پشتیبانی از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان متغایر  باشد.
 • علامتی که، اصولا” مشمول شرایط لوگو ، آرم وعلائم تجاری نمی باشد و یا باتوجه به نوع کالا بصورت عام و فاقد صفت مشخصه باشد .
 • استفاده از نام، نام خانوادگی اشخاص ثالث به عنوان علامت تجارتی ممنوع می باشد.
 • چنانچه اظهارنامه ای مبنی برتقاضای ثبت عین یا مشابه علامت مورد نظر شما پیش از شما و مقدم بر شما  به ثبت رسیده باشد.
ادامه مطلب
روند ثبت برند در اردبیل

مشاوران و کارشناسان ثبت بین الملل آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند،چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن