در این مقاله توضیحاتی جامع و کامل در خصوص ثبت شرکت و برند در تفت ، ثبت تغییرات شرکت در تفت ، ثبت طرح صنعتی در تفت و ثبت اختراع در تفت ارائه می گردد.

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی نیز می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت در تفت

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در تفت

 •  شرایط ثبت شرکت در تفت

زمانی که دو یا چندنفر به منظور انجام فعالیتهای هدفمند و برای بهره مندی از سود قصد همکاری دارند میتوانند شرکت های تجاری را به ثبت برسانند. اولین قدم برای ثبت شرکت طراحی موضوع فعالیت شما می باشد که در صورتی که این موضوع نیازمند مجوز باشد موظف می باشید مجوزهای لازم را از ارگانهای مربوطه دریافت نمایید شما میتوانید به منظور کسب اطلاع  با کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل در تماس بوده و از تجربیات آنها بهره مند گردید. بعد از تعیین موضوع قالب ثبتی مناسب را انتخاب  نمایید .در ایران معمولا شرکتها در دو قالب مسئولیت محدود و سهامی خاص به ثبت می رسند در بین قالبهای ثبتی شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برخوردار می باشد و با سه نفر عضو هیئت مدیره و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل تاسیس میگردد اما در مقابل شرکت مسئولیت محدود با دو نفر عضو تشکیل میگردد سرمایه این نوع از شرکتها به صورت لفظی می باشد.

 • شرایط ثبت شرکت درتفت

از مهم ترین شرایط ثبت یک شرکت تجاری انتخاب سرمایه مناسب می باشد که این سرمایه از 1.000.000 ریال کمتر نمی باشد و مدت زمان ثبت یک شرکت تجاری تقریبا 25 الی 30 روز کاری می باشد.

 • مدارک ثبت شرکت در تفت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تفت با توجه به قالب ثبتی انتخابی متغیر می باشد اما برخی مدارک به طور یکسان میباشد که شامل : مدارک شناسایی اعضا هیئت مدیره ( کپی کارت ملی و شناسنامه) اخذ گواهی سوء پیشینه کیفری ، و در صورت نیاز اخذ مجوزهای لازم .

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط ثبت بین الملل

 • ثبت شرکت توسط متقاضی :

با انتخاب موضع فعالیت خود قالب مناسبی را نیز برای ثبت شرکت خود انتخاب  نمایید .شما متقاضیان محترم می بایست اوراق اساسی شرکت خود را نیز تنظیم و تدوین نمایید که می بایست برای انجام این امر با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. بعد از اتمام ثبت سامانه ای شرکت خود میتوانید کلیه اوراق و مدارک شرکت را به اداره ثبت شرکتها درتفت ارسال کرده و بعد از گذراندن مدت زمان مقرر آگهی تاسیس آن صادر می گردد.

 • ثبت شرکت توسط ثبت بین الملل :

متقاضیان ثبت شرکت در تفت میتوانند از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل بهره مند شود و بعد از تکمیل مدارک مشاورین ما اقدام به تنظیم موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی مینمایند. حال نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها می نمایند کارشناسان ما اوراق شرکت شما را با توجه به اطلاعات اعلامی از جانب شما تنظیم مینمایند این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد  در گام بعدی در انتخاب نام شرکت شما را یاری می کنند. این نام می بایست در زمینه فعالیت شرکت باشد  و از سه سیلاب خاص تشکیل شده باشد. بعد از تایید نام شرکت، مدارک  و اوراق ثبت  به اداره ثبت شرکت در تفت ارسال میگردد و با گذشت 25 الی 30 روز کاری  آگهی تاسیس آن صادر  می گردد.

 • ثبت شرکت مسئولیت محدود در تفت

امروزه انجام فعالیتهای تجاری در تفت نیازمند برداشتن گامی محکم و موثر در این زمینه می باشد یکی از اساسی ترین این گام ها ثبت شرکت با مسئولیت محدود درتفت می باشد  این قالب ثبتی با حداقل 2 شریک بالای 188 سال که سهامدار و عضوء هیئت مدیره نیز می باشند تشکیل می گردد. باید بدانید انتخاب مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره در این نوع از شرکتها الزامی می باشد و میزان سرمایه در این قالب ثبتی از 1.000.000 ریال کمتر نمی باشد .برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در تفت با کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل در تماس باشید.

 • ثبت شرکت سهامی خاص درتفت

فعالان اقتصادی برای بهره مندی بیشتر از توانایی ، سرمایه و تجربه خود می بایست فعالیتهایی را در قالب یک مجموعه انجام دهند که از مهمترین این فعالیتها ثبت شرکت سهامی خاص در تفت می باشد توجه داشته باشید در این قالب ثبتی سهامداران می بایست 355% از سرمایه اولیه خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند و مابقی سرمایه در تعهد سهامداران باقی می ماند. این به این معنا می باشد که میزان تعهد سهامداران به میزان سهاشان در شرکت است. اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها سه نفر سهامدار بالای 18 سال  و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص درتفت دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت وثبت برند در تفت با کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل در تماس باشید.

 • ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری و صنعتی در تفت

از رایج ترین موضوعاتی که برای شرکتها به ثبت می رسد شرکتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد کلیه این فعالیتها در قالبهای سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت میرسند که با بررسی میزان فعالییتان انتخاب می گردند. چنانچه قصد دارید فعالیتهایی  در سطح گسترده و اخذ وام و شرکت در مناقصاتداشته باشید ، می بایست شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ثبتی بین الملل با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

 • ثبت موسسات غیرتجاری در تفت  :

موسسات غیرتجاری همانطور که از نام آنها مشخص است با اهداف غیرتجاری به ثبت می رسند که عمده ترین فعالیت آنها انجام اموری از قبیل : انجام امور ادبی ، علمی، خیریه ، خدماتی و... می باشد.

 این نوع موسسات در دو قالب انتفاعی و غیرانتفاعی به ثبت می رسند:

1 . موسسات غیر  انتفاعی:  موسساتی که هدف تاسیس آنها، سود و منافع اعضایشان نیست  ، مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و ...

2 . موسسات انتفاعی : موسساتی که هدف تاسیس آنها،به دست آوردن  منافع و سود برای اعضای خود است. مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

ثبت برند و علامت تجاری در تفت

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت برند در تفت

•           شرایط ثبت برند در تفت

برند تشکیل شده از اشکال ، رنگها و یا تصاویر منحصر به فردی که میتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر متمایز نماید.  نص صریح قانون برند را این گونه تعریف کرده است: اسم یا عنوانی که نمایان کننده تمایز بین کالا و  خدمات بنگاههای اقتصادی از دیگر بنگاههای اقتصادی می باشد. و مشخص کننده اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. قانون ثبت علامت تجاری اعلام کرده است حق استفاده از برند متعلق به کسی می باشد که با توجه به مواد مندرج در قانون آن را به ثبت رسانده باشد. و مالک این حق را داردکه از هرگونه سوء استفاده و ثبت آن از طریق اشخاص ثالث و تشابه بین کالاهای تولیدی جلوگیری نماید. در صورتی که مالکی با این موضوع مواجه شود میتواند طرح دعوی کرده و این اشخاص ملزم به پرداخت جزای نقدی می باشند. در قانون تصریح شده مالکین از برند خود میتوانند به مدت 10 سال استفاده نمایند و با پرداخت هزینه های معین شده بعد از 10 سال میتوانند آن را تمدید نمایند.

شما متقاضیان ثبت برند در تفت اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با ثبت برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.

 • مدارک لازم جهت ثبت برند در تفت

 برندها میتوانند به نام اشخاص و یا به نام شرکتها به ثبت برسند که مدارک آنها متفاوت می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی در تفت عبارتند از :مدارک شناسایی شخص متقاضی ، ارائه پروانه کسب موضوع فعالیت ، طرحی از برند در ابعاد 6تفت6 ، در صورتی که برند درخواستی شما به لاتین می باشد داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مداک لازم جهت ثبت برند حقوقی در تفت عبارتند از : کلیه مدارک ثبتی شرکت ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس ، تمامی تغییرات شرکت ) ، مجوزهای شرکت شامل جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و مدارکی که مشخص کند مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به فعالیت می باشند. در صورتی که برند شما لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد ، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، طرحی از برند در ابعاد 6تفت6

مراحل ثبت برند و علامت تجاری توسط متقاضیان با توسط موسسه ثبتی بین الملل

کلیه مراحل ثبت برند به زبان ساده برای متقاضیان ثبت به دو صورت توضیح داده شده است.

 • ثبت برند و علامت تجاری توسط متقاضی

گام اول ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی با حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال  نمایید و هزینه های مشخص شده در سامانه را به صورت اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در تفت صادر میگردد.

 • ثبت برند و علامت تجاری توسط مجتمع موسسه ثبتی بین الملل

گام اول مشاوره ای تخصصی در این زمینه می باشد کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند وثبت شرکت در تفت میخوهید را  در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما  موظف هستید این مدارک را در مدت زمان مشخص شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی ثبتی بین الملل پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در تفت ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در تفت را دریافت می نماید. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی 100 ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 • ثبت اضافه کالا و طبقه در استان تفت

این بار با ورود به سامانه اداره مالکیت گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در تفت همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجوداست  و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.

 • ثبت علامت تجاری درتفت

علامت تجاری در حقیقت نشان و علامتی است که بین کالا و خدمات تولیدکنندگان تمایز ایجاد می نماید این علامت تجاری به دو صورت جمعی و نام تجاری به ثبت میرسد که هرکدام از این ها مشخصه های خاص خود را دارد نام تجاری معین کننده شخص حقیقی و حقوقی صاحب علامت می باشد و علامت جمعی نشان فیزیکی می باشد که اعلام آن در اظهارنامه الزامی می باشد کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ثبتی بین الملل  آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند وثبت شرکتدر تفتمی باشند.

 • ثبت لوگو و آرم تجاری در تفت

آرم و لوگو تجاری در واقع طرح های گرافیکی و اشکال و دست نوشته هایی است  که مشخص کننده تفاوت میان محصولات است. این اشکال می بایست به صورت خاصی کنار هم قرار بگیرند و با دیگر علائم متفاوت می باشند شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند، علامت تجاری،  ثبت شرکت وثبت تغییرات شرکت در تفت با کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل در تماس باشید.

واژگان مرتبط با ثبت برند در تفت

•           ثبت علامت تجاری در تفت

•           ثبت برند در تفت

•           ثبت لوگو و نام تجاری در تفت

•           ثبت اسم تجاری درتفت

•           ثبت نشان تجاری درتفت

•           ثبت آرم تجاری درتفت

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در تفت

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت تغییرات شرکت درتفت

•           شرایط ثبت تغییرات شرکتدرتفت

بعد از اتمام پروسه ثبت شرکت در صورتیکه سهامداران و هیئت مدیره تصمیم بگیرند تغییراتی را در شرکت خود اعمال نمایند باید از طریق مجامع عمومی فوق العاده و عادی به طور فوق العاده این تغییرات را  به اطلاع اداره ثبت شرکتها وموسسات غیرتجاری در تفت  برسانند. اختیارات این مجامع به صورت جداگانه و تخصصی مورد بررسی قرار میگیرد که به شرح ذیل می باشد:

•           اختیارات مجمع عمومی فوق العاده :

در صورتی که قصد داشته باشید مفاد اساسنامه را تغییر دهید که شامل : تغییرآدرس دفترمرکزی شرکت ، تبدیل سهام بی نام به با نام ، نقل و انتقال سهام و یا سهم الشرکه و کلیه مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

یکی از مهم ترین این اختیارات افزایش و یا کاهش سرمایه که عموما با ورود و خروج شریک همراه می باشد

•           اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده :

از جمله صلاحیت هایی که در زمره صلاحیتهای  مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده می باشد انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسین ، تعیین سمت مدیران و حق امضا دارانءمی باشد یکی دیگر از مهم ترین اختیارات مجمع عمومی فوق العاده تصویب ترازنامه سالیانه در چهار ماه اول سال است.

 • مدارک مورد نیاز جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات در تفت :

ارائه کپی از اساسنامه شرکت ، روزنامه رسمی که مبنی بر آخرین تغییرات شرکت باشد، لیست شرکا، کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه کلیه سهامداران و اعضاء هیئت مدیره ، در صورت خروج اشخاص از شرکت ارائه اصل مدارک شناسایی و حضور در اداره ثبت شرکت الزامی می باشد در نظر داشته باشید اگر قصد انحلال شرکت خود را دارید می بایست یک مدیر تصفیه انتخاب نمایید.

 • ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در تفت :

شخصیت های حقوقی با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه خود میتوانند تصمیماتی را مبنی بر ثبت تغییرات شرکت و موسسه خود بگیرند و به استناد قانون تجارت می بایست این تغییرات را به ثبت برسانند. در اولین قدم باید صورتجلسه ای با توجه تغییرات خواسته شده تنظیم و تدوین نمایند و به اطلاع اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه ثبتی شرکت درتفت برسانند. در نظر داشته باشید که انجام این فعالیت نیازمند روش و مقررات خاصی می باشد و نیازمند تجربه و تخصص های لازم است. پیشنهاد ما به شما مشورت با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ثبتی بین الملل می باشد.

 • مدارک مورد نیاز جهت انجام تغییرات در تفت:

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود

 • •           ارائه آگهی تاسیس و یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • •           چنانچه شرکت دارای تغییرات باشد ارائه آخرین آگهی تغیرات و با روزنامه رسمی
 • •           کپی از اوراق ثبتی شرکت ( شرکتنامه ، تقاضانامه تمامی صفحات )
 • •           ارائه مدارک شناسایی اعضا هیئت مدیره و سهامداران ( کپی شناسنامه و کارت ملی )
 • •           در صورت ورود شریک و یا عضوء هیئت مدیره ارائه مدارک شناسایی این اشخاص یه صورت برابر اصل
 • •           در صورتیکه شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

 • •           یک نسخه از روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • •           در صورتی که شرکت دارای تغییرات باشد یک نسخه از آگهی یا روزنامه رسمی آخرین تغییرات
 • •           ارائه اظهارنامه شرکت تمامی صفحات
 • •           در صورتی که شرک دارای نقل و انتقال باشد ارائه لیستی از آخرین  دارایی شرکت الزامی می باشد.
 • •           برابر اصل مدارک شناسایی (کپی کارت ملی و شناسنامه ) کلیه سهامداران و اعضاء هیئت مدیره داخل شرکت و اشخاصی که قصد ورود به شرکت را دارند .

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت درتفت و شهرستان های آن

 • •           ثبت تغییرات شرکت در اردستان
 • •           ثبت تغییرات شرکت در خوانسار
 • •           ثبت تغییرات شرکت در فریدون شهر
 • •           ثبت تغییرات شرکت در نطنز
 • •           ثبت تغییرات شرکت در سمیرم
 • •           ثبت تغییرات شرکت در خمینی شهر
 • •           ثبت تغییرات شرکت در نائین
 • •           ثبت تغییرات شرکت در نجف آباد
 • •           ثبت تغییرات شرکت در فلاورجان
 • •           ثبت تغییرات شرکت در گلپایگان
 • •           ثبت تغییرات شرکت در شهررضا
 • •           ثبت تغییرات شرکت در شاهین شهر

ثبت طرح صنعتی در تفت

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت طرح صنعتی در تفت

 • ثبت طرح صنعتی در تفت

اگر طرحی قابل اجرا در صنعت بود ابتدا باید حق مالکیت آنرا تثبیت کرد هنگامی که کالایی مبتکرانه به منصه ی ظهور در آمد و به صورت قابل لمسی در مقایسه بات سایر محصولات مشابه متفاوت بود نهدهای دولتی از این طرح پشتیبانی می کنند

موسسه حقوقی ثبتی بین الملل در زمینه ثبت طرح صنعتی سابقه ی درخشان و قابل توجهی را داراست .

چنانچه یک طرح صنعتی را بانام خود به ثبت برسانید سایر تولید کنندگان نمی توانند مشابه کالای شما را به بازار عرضه نمایند مشروط به اینکه مراحل اداری و ثبتی آن با صحت آغاز وخاتمه یافته باشد

با ثبت طرح صنعتی فرم قابل رویت محصول منحصرا با نام شما شناخته خواهد شد که بباعث افزایش استقبال خریداران و پیشرفت شما خواهد شد

 • ثبت طرح صنعتی چیست ؟

ثبت طرح صنعتی تحت عنوان مالکیت فکری قابل برسی است که در آن صورت قابل مشاهده ی کالای طراحی شده ثبت میگردد.در یک طرح صنعتی ابتکار در شکل و کارایی مورد توجه است یعنی طرح های فکری که قابلیت عملی سازی ندارند حتی باوجود نو آوری هم قابل ثبت نیستند . طرح و کالایی به لحاظ مالکیت معنوی قابل ثبت است که دارای ابداع در صورت شکلی ان باشد و تغییر در حوزه ی عملکرد یک محصول چندان مد نظر نیست . مثلا کالای مکورد نظر خودکاری چند رنگ است که با فشردن یک دکمه می توان از رنگ های مختلف ان در نوشتن استفاده کرد.

 • محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی

مطابق آنچه گفته شد اگر کالایی حایز شرایط خاصی بود و این قابلیت راداشت که به عنوان طرح صنعتی شناخته شود قابلیت ثبت را نیز خواهد داشت.به طور مثال نوشت افزار  ظروف یکبار مصرف لوازم ساختمانی

به طور خلاصه ثبت طرح صنعتی اصولا ثمره ی تغییرات در ظاهر و فرم یک کالاست مثلا در پارچه های بکار رفته در برخی البسه اصطلاحا با بکار گیری فن آوری نانو این محصول نفوذ مایعات را به حداقل رسانده است و امروزه در قالب پوشاک برای علاقمندان تولید وعرضه می گردد.

 • ویژگی های طرح صنعتی

طرح صنعتی عرفا به شکل و فرم یک محصول و تغییرات انجام شده در آن اطلاق میگردد. در حالیکه به لحاظ حقوقی و حمایت های مالکیت فکری این تغییرات در ظاهر پیکره ی اصلی و تزیینات نمادین حاصل میشود ونهایتا موجبات پذیرش و زیبایی کالا میگردد و ویژگی های ذیل را دارد:

الف – خصوصیات هرسه بعد کالا نظیر فرم کلی یک محصول

ب- خصوصیات دوبعدی کالا مانند رنگ ها و تزیینات کالا ج- خصوصیات ترکیب شده از دو مورد بالا

 • حمایت از طرح صنعتی چه حقوقی را به دارنده ی آن می دهد:

با ثبت یک طرح صنعتی سایر رقبا و تولید کنندگان قانونا حق تقلید و تقلب نسبت به محصول ثبت شدهه را نخواهند داشت و نیز امکان فروش عرضه وارایه این محصول از آنان سلب میگردد

 • مدارک لازم جهت  ثبت طرح صنعتی در تفت

اشخاص حقوقی :

الف –آخرین روزنامه رسمی تغییرات در شرکت

ب-کپی برابر با اصل شده ی شناسنامه و کارت ملی صاحبان حق امضا

ج-تکمیل اظهارنامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

اشخاص حقیقی :

الف -کپی شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل شده ی متقاضی

ب- تکمیل اظهارنامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

ضمنا اگر  متقاضی اجرای  امور را به وکیل و نماینده بسپارد مدارک وکیل نیز برسی خواهد شد

ثبت اختراع در تفت

ثبت اختراع علاوه بر علمی بودن به گام حقوقی نیاز دارد شما مراجعین و موکلین گرامی می توانید با همراهی موسسه حقوقی ثبتی بین الملل که متشکل از حقوقدانان و وکلای برجسته دادگستری و مهندسین علوم صنعتی می باشد مطابق با اخرین تغییرات قانونی کشور به ثبت و تشکیل پرونده اختراع اقدام نمایید ثبت اختراع در عمل موجب میشود از حمایت های قانونی ثبت اختراع بهره مند گردید وامکان شبیه سازی و تقلب از افراد سود جو سلب خواهد شد .سایر خدمات حقوقی ثبتی بین الملل عبارتند از:

رسم نقشه های مهندسی و چند بعدی رایانه ایی

رسم فنی و پیگری حقوقی نظیر شرح و ادعا نامه

رفع کاستی های پرونده ثبتی اختراع

ارایه نوضیح و دفاعیات از کارکرد دستگاه

مشاوره دهی به مراجعین برای اخذ تایید یه علمی مراجع ذیربط

 • شرایط ثبت اختراع در تفت

اختراع به ابتکار و نوع آوری ذهنی گفته میشود که کار عمده ی آن رفع یکی از مسایل و مصایب جامعه فنی و اجتماعی خواهد بود . شخص مخترع با پشتکار و با تکیه بر معلومات و نوآوری های فکری محصول جدیدی را به جامعه بشری معرفی خواهد نمود و همانطور که میدانیم ثبت اختراع در هر کشوری منطبق با قواعد و مقررات آن کشور خواهد بود و در ایران ثبت اختراع در اداره مالکیت فکری صورت می پذیرد.

مطابق قانون هنگامی می توان اختراعی را به ثبت رساند که محصول دادای نو آوری و کارایی جدید صنعتی باشد و مقصود از ابداع و ابتکار اشاره به کالایی است که سابقه صنعتی و حتی فکری نداشته وبرای آحاد مردم جامعه سابقا قابل لمس نبوده است و به لحاظ کاربردی قابلیت تولید و استعمال را داشته باشد

 • مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در تفت :

اظهارنامه ثبت اختراع

شرح اختراع

نقشهای اختراع

ادعای اختراع

کپی شناسنامه و کارت ملی مخترع