جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
اگر در زمینه عمرانی یا مهندسی فعالیت دارید و در فکر تاسیس شرکت تجاری هستید باید این مژده را بدهیم که متن زیر راهنمای شما است، نحوه ثبت شرکت مهندسی به این صورت است که متقاضی می تواند با دو یا چند شریک و از بین یکی از شرکت های تجاری اقدام به ثبت شرکت خود کنند.

منظور از شرکت مهندسی چیست؟

ابتدای امر نیاز است که در زمینه فعالیت شرکت های مهندسی اطلاعات مفیدی را ارائه کنیم. در متن زیر مواردی را برای آشنایی شما با این نوع شرکت تدوین کرده ایم که در زمینه مراحل و مدارک لازم برای ثبت شرکتتان با هویت فنی ومهندسی و هزینه های لازمه پرداختی از سوی متقاضیان شرح داده شده.

باید این را در نظر داشته باشید که وقتی می گوییم ثبت شرکت مهندسی در واقع نوع موضوع فعالیت این شرکت را مشخص کرده ایم حال شرکت های تجاری می توانند در حوزه های مختلف فعالیت کنند که باید هر کدام را بر اساس اصول و قواعد اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند.

ماهیت شرکت فنی مهندسی

در صورت کلی شرکت های فنی و مهندسی یا هدف های مشخص در زمینه های تخصصی مانند برق، گاز، آب و عمران و نقشه کشی به همراه مشاوره های فنی ومهندسی به مشتریان تاسیس می شوند، این شرکتها با اخذ رتبه و گرید می توانند در زمره شرکتهای نام آشنا و معروف قرار گیرند.

ادامه مطلب
استعلام ثبت شرکت

باید بدانید که توجه به نام شرکت مهندسی در زمان قبل از ثبت یکی از اقدامات تخصصی و با اهمیت به حساب می آید، در نام گذاری این شرکتها از عباراتی مانند مهندسی، مهندسان، فنی استفاده می شود که خود معرف شما به مشتریان خواهد بود و دارای جنبه های مثبت است.

در زمینه انتخاب نام شرکت مهندسی می توانید به مقاله جامع و مرتبط با این موضوع مراجعه کنید و لیست نام های قابل ثبت را دریافت کنید.

در زمان ثبت شرکت تجاری با موضوع فنی ومهندسی می توانید حوزه فعالیتتان را در زمینه هایی مانند ساختمان سازی با اخذ پروژه های ساختمانی و راهسازی و یا آی تی معرفی کرده و در این زمینه ها فعالیت تجربی و تخصصی داشته باشید که انتخاب نوع بسته به خدمات ارائه شده از سوی شما دارد.

ثبت شرکت مهندسی

شرایط ثبت شرکت مهندسی

با ثبت شرکت بین الملل کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت مهندسی با ارائه راه کارهای کاملا تخصصی صورت می پذیرد. در صورت نیاز به ثبت شرکت خود می توانید از کارگروه متخصص مجموعه ثبت شرکت و برند بین الملل اطلاعات لازم را کسب نمایید.

در ثبت شرکت بین الملل کلیه فرایند تنظیم و تدوین اساسنامه شرکت های مهندسی و مراحل ثبت شرکتهای تجاری با کمترین هزینه و در اسرع وقت در تهران و کرج به ثبت می رسد.

شرایط ثبت شرکتهای مهندسی عمران

متقاضیان ثبت شرکت فنی ومهندسی برای ثبت شرکت از نوع سهامی خاص باید موارد زیر را تحت عنوان شروط ثبت شرکت در نظر داشته باشند، این موارد عباتند از:

 • انتخاب 5 نفر به عنوان اعضای اصلی شرکت که 3 نفرآنها جزو هیئت مدیره و 2 نفر آنان بازرس هستند.
 • در اختیار داشتن حداقل 100 هزار تومان سرمایه برای شرکت
 • اختیار حداقل %35 از سرمایه اولیه را در حساب شرکت
ادامه مطلب
چرا باید شرکت ثبت کنیم ؟

باید این موضوع را مدنظر قرار دهید که شرایط ثبت هر کدام از انواع شرکتهای تجاری با دیگری تفاوت ثبتی و حقوقی دارد، که پس از انتخاب نوع شرکت مورد نظر خود باید آن ها را بدانید و از آن ها پیروی کنید، اگر در رابطه با انتخاب نوع شرکت بی اطلاع هستید، تنها لازم است گوشی تلفن خود را بردارید یا حتی از طریق مجازی و آنلاین با مشاوره های حقوقی وکلای ثبتی بین الملل در ارتباط باشید تا اطلاعاتی جامع و مفید را وکلای حقوقی این موسسه به شما ارائه دهند.

سامانه ثبت شرکت مهندسی در اداره ثبت شرکت ها

با راه اندازی سامانه اینترنتی در حوزه ثبت شرکت مهندسی لازم است که به شما عزیزان این مژده را بدهیم که کلیه مراحل ثبت شرکت با توجه به اهمیت شرکتهای مهندسی در ثبت بین الملل واقع در کرج کاملا به صورت تخصصی  و مراحل کار در اداره ثبت شرکتهای کرج از طیق سامانه الکترونیکی در اسرع وقت انجام می گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکتهای مهندسی سهامی خاص

 • تسلیم اقرارنامه امضا شده شرکتتان با موضوع فنی ومهندسی.
 • واسپاری دو نسخه از اساسنامه شرکت که تمامی اوراق آن را سهامداران امضا کرده باشد.
 • ارائه دو نسخه از اظهارنامه شرکتتان که تمامی اوراق آن به امضای سهامداران شرکت رسیده باشد.
 • دو برگ از صورتجلسه مؤسسین شرکت که به امضای سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 • ارائه کپی هر یک ار مدارک شناسایی اعضای شرکت که شامل شناسنامه و کارت ملی می باشد.
 • در صورتی که موضوع فعالیت شرکت، نیاز به مجوز داشته است، می بایست مجوز آن ارائه گردد.
ادامه مطلب
نکات تخصصی تبدیل موسسه به شرکت

مدارک ثبت شرکتهای مهندسی با مسئولیت محدود

 • کپی مدارک هویتی کل اعضای شرکت از جمله کارت ملی و شناسنامه.
 •  اقرارنامه شرکت مهندسی که توسط هر یک از اعضاء امضا شده است
 • دو برگه از اساسنامه شرکت تجاری که تمامی اوراق آن به امضای سهامداران شرکت رسیده
 • دو نسخه از اظهارنامه شرکتتان با موضوع مهندسی که تمامی اوراق آن به امضای سهامداران شرکت رسیده
 • دو نسخه از صورتجلسه مؤسسین که به امضای سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 •  تأییدیه هیأت مدیره شرکت مهندسی مبنی بر غیر دولتی بودن فعالیت.
 • شرکتنامه در دو نسخه که به امضای سهامداران رسیده

در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات لازم در خصوص امور ثبتی شرکت خود در قالب فنی ومهندسی می توانید با ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان مجموعه به صورت تخصصی بهره مند گردید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x