جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

توضیحات تکمیلی در خصوص شرکت مختلط سهامی شرکت مختلط سهامی از دو گروه شریک ( یک یا چند شریک ضامن و یک یا چند شریک سهامی) تشکیل  می شود و به دنبال نام شرکت، حداقل نام یکی از شرکای ضامن آورده می شود و مسئولیت شریک ضامن مانند شریک در شرکت تضامنی به طور فردی و دسته جمعی در مقابل کلیه بدهی شرکت، پس از انحلال می باشد و قاعده تضامن مندرج در ماده124(ق.ت) در مورد وی در این شرکت نیز اعمال می گردد ولی شریک سهامی تا میزان سهام خود در مقابل بدهی شرکت مسئولیت مدنی دارد. در ایران شرکت مختلط سهامی اخیراً بین شرکت حمل و نقل جمهوری آسیای میانه و شرکت های ایرانی به ثبت رسیده است.

شرایط ثبت شرکت مختلط سهامی

کنترل شرکت مختلط سهامی از طریق هیاتی که حداقل سه نفر می باشد از میان شرکاء با تصویب مجمع عمومی انتخاب می شود.

شرکاء سهامی در این شرکت حق نظارت فردی در امور شرکت را ندارند و این حق  فقط  توسط  نمایندگان آنها در هیات نظارت اعمال می گردد.

هیات نظارت بعد از انتخاب شدن تحقیق می نمایند که تشکیل شرکت براساس مقررات صورت گرفته است یا خیر و سپس دفاتر و صندوق و کلیه اسناد شرکت را بررسی نموده و در هر سال گزارشی به مجمع عمومی تقدیم می کنند و همچنین مجمع عمومی را دعوت می نمایند.

در ثبت شرکت مختلط سهامی مسئولیت هیات نظار مانند مسئولیت وکیل در مقابل موکل است.

اما در روابط  حقوقی خود این مسئولیت تضامنی استدر شرکت مختلط سهامی به مجامع عمومی شرکت موادی در قانون اختصاص داده نشده است ولی در مواد 165-169-180-181و182 به مجامع عمومی مؤسس و مجمع عمومی عادی اشاره شده است.

ادامه مطلب
هزینه ثبت برند در کرج

مواد28-29-38-39-41و50 مربوط به شرکت های سهامی منسوخه 1311 می باشد و در خصوص مقررات جزایی که نسبت به شرکت های مختلط سهامی لازم الرعایه می باشد.

در رابطه با  ثبت شرکت های مختلط سهامی با کارشناسان حقوقی ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن