ثبت شرکت صرافی

در ثبت شرکت بین الملل کلیه خدمات ثبت برند و ثبت شرکت های تخصصی از جمله ثبت شرکت صرافی انجام می گردد. در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ثبت شرکتتان در کرج و تهران با کارگروه متخصص در حوزه ثبت شرکتها در ارتباط باشید.

در این مجموعه کلیه امور اداری و حقوقی و حتی اخذ مجوز جهت ثبت شرکتتان با موضوع صرافی را می توانید به ثبت شرکت بین الملل واگذار نمایید.

استعلام مجوز صرافی

اولین موردی که برای استعلام جواز یک صرافی نیاز است که مشخص کنیم یک صرافی مورد تایید است یا خیر تا بتوانیم آن را به دیگری معرفی کنیم این مسئله است که صرافی مدنظر باید از نوع شرکت تضامنی باشد. شرکتهای تجاری تضامنی شرکت هایی هستند که با نام خاصی به منظور انجام امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیتی بصورت تضامنی تشکیل می شوند.

در صورتی که دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض شرکت کافی نباشد، همه شرکا مسئول در پرداخت قروض آن شرکت هستند. از سوی دیگر در صورتی که نام برخی از مالکان شرکت ها در نام آن شرکت آمده باشد آن شرکت را یک شرکت تضامنی می نامند. حال این سوال پیش می آید که اصلا یک صرافی جزو شرکت های تضامنی باشد مورد تایید می شود یا خیر!

دومین مورد برای تایید صرافی ها را که با آن تاییدیه صرافی را می گیرند بدون شک می توان استعلام صرافی را گرفت سامانه cbi دانست. در این سامانه در صورت کلی به همان موارد وابسته به سامانه بانک مرکزی می پردازد. بانک مرکزی به منظور اطلاع رسانی کامل و مفید به مردم لیستی را به شکل معتبر تشکیل داده است.

در متن این لیست مواردی چون: اطلاعیه بانک ها، موسسات و شرکت هایی قرارگرفته است که مجوز تاسیس و فعالیت آن ها توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ارائه گردیده و تحت نظارت می باشد. وقتی وارد سامانه می شوید، در قسمت نظارت بانکی یک بخش به نام بانک ها و نهادهای مالی مجاز وجود دارد. بانک مرکزی در این بخش حدود 360 واحد مالی (یعنی صرافی) معرفی کرده است.

شما می توانید نام و آدرس صرافی مورد نظر را در این قسمت جستجو کنید و بدانید که آیا این واحد مالی مورد تایید است یا خیر.

ثبت شرکت صرافی

ثبت شرکت های صرافی در کرج و تهران و دیگر نقاط ایران

برای ثبت شرکت صرافی طبق بخشنامه بانک مرکزی باید نوع شرکت ، شرکت تضامنی باشد و مجوز از بانک مرکزی گرفته شود.

در ضمن  به نسبت مجوز ثبت شرکت های صرافی که دارای گرید الف و ب هستند به هر کدام متناسب به نوعشان امتیازاتی داده می شود.

علاوه بر آن شرکت ها مجاز به تاسیس شعبه نیستند. اما در مورد موسسات مالی و اعتباری بنا به نظر بانک مرکزی و صدور مجوز بلامانع خواهد بود.

قالب شرکت برای موسسات مالی  و اعتباری شرکت سهامی خاص و برای اشخاص حقیقی شرکت تضامنی است.

کلیه فرایند و نحوه ثبت شرکت تضامنی جهت صرافی و همچنین موسسات مالی و اعتباری را می توانید با درخواست مشاوره در حوزه های تخصصی موسسات مالی و اعتباری و همچنین تاسیس و ثبت شرکت صرافی را از کارشناسان زبده و مجرب ثبت شرکت بین الملل سوال نموده و در صورت صلاح دید با عقد قرارداد کلیه مراحل ثبت شرکت ها را به ما واگزار نمایید.

در پایان جهت ثبت شرکت صرافی مجموعه بین الملل پشتیبان شما عزیزان خواهد بود تنها لازم است با شماره گیری تلفن تماس مجتمع بین الملل امور خود را پیگیری کنید.